Woman in black (Η γυναίκα με τα Μαύρα) (2012)

Αβατάρι χρήστη
Βου Παπ
Μύστης
Αναρτήσεις: 150
Εγγραφή: 04 Φεβ 2014, 10:11

Re: Woman in black (Η γυναίκα με τα μαύρα) (2012)

Ανάρτησηαπό Βου Παπ » 22 Οκτ 2014, 17:26

Δεν θα διαφωνήσω, Νικόλα, όντως δεν έκαναν κάτι αξιοσημείωτο μετά τα φιλαράκια οι ηθοποιοί, όμως θέλω να πιστεύω πως ο Ράντκλιφ θα καταφέρει να κάνει κάτι παραπάνω. Όχι ότι έχω κάποιο τρελό κόλλημα με τον συγκεκριμένο, απλά μου φαίνεται λυπηρό να έχει ήδη φτάσει στο απόγειο της καριέρας του ήδη από την αρχή και πλέον να είναι στην κατιούσα...
Τελειώνει πάντα έτσι. Με το θάνατο. Πριν όμως υπήρχε η ζωή, κρυμμένη πίσω από τα μπλα μπλα μπλα...
Jep Gambardella, La Grande Bellezza

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: Woman in black (Η γυναίκα με τα μαύρα) (2012)

Ανάρτησηαπό Ίζι » 22 Οκτ 2014, 17:39

Κι όμως, η Άνιστον είναι αυτή τη στιγμή απ' τις πιο ακριβοπληρωμένες χολιγουντιανές ηθοποιούς, και η βασίλισσα της ρομαντικής κομεντί. Νομίζω ότι έχει αποτινάξει προ πολλού τον τηλεοπτικό ρόλο της Ρέιτσελ.

Στην τηλεόραση, ο Bryan Cranston έπαιξε επί 6 χρόνια τον μπαμπά στο Malcolm in the Middle κι είχε ταυτιστεί μ' αυτόν τον ρόλο, κι όμως η ευκαιρία της ζωής του ήρθε αργότερα με το Breaking Bad.

Νομίζω όμως ότι η περίπτωση του Ράντκλιφ μοιάζει με τις αντίστοιχες περιπτώσεις παιδιών ηθοποιών, όπως ο Μακάλει Κάλκιν και ο Χάλεϊ Τζόελ Όσμεντ, που είχαν πανέμορφα κι ενδιαφέροντα πρόσωπα ως παιδιά, όμως δυστυχώς εξελίχθηκαν σε αδιάφορους εμφανισιακά ενήλικες. Γι' αυτό και, ίσως, δυσκολευτεί να συνεχίσει την καριέρα του μετά τον Χάρι Πότερ. Αντίθετα, η Έμμα Γουάτσον (Ερμιόνη) εξελίχθηκε σε μια πανέμορφη και λαμπερή κοπέλα, που έχει πιστεύω μέλλον στην κινηματογραφική βιομηχανία.
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson

Αβατάρι χρήστη
Νικόλας Δε Κιντ
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1449
Εγγραφή: 12 Οκτ 2014, 21:29

Re: Woman in black (Η γυναίκα με τα μαύρα) (2012)

Ανάρτησηαπό Νικόλας Δε Κιντ » 22 Οκτ 2014, 21:01

Συμφωνώ Ίζι απλά αυτά που έκανε ο Ντεπ δεν τα έχει κάνει κανένας ηθοποιός που ξεκίνησε από σειρές..
Συνεργασία με κορυφαίους σκηνοθέτες, υποψηφιότητες για Όσκαρ κλπ κλπ
Excuse me... I dislike being touched... an Eastern prejudice

Αβατάρι χρήστη
Βάσια
Μύστης
Αναρτήσεις: 197
Εγγραφή: 20 Δεκ 2013, 15:56

Re: Woman in black (Η γυναίκα με τα μαύρα) (2012)

Ανάρτησηαπό Βάσια » 23 Οκτ 2014, 12:28

Η συγκεκριμένη ταινία και εμένα δεν μου άρεσε. Την είχα δει στο σινεμά και παρόλο που γενικά τρομάζω αρκετά εύκολα με την συγκεκριμένη δεν τρόμαξα σχεδόν καθόλου. Το τέλος ήταν καλό.

Οσο για τον Daniel Radcliffe η αλήθεια είναι ότι κάθε φορά που τον έβλεπα σκεφτόμουν πες ενα Expelliarmus να τελειώνουμε.. :ρ

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Woman in black (Η γυναίκα με τα Μαύρα) (2012)

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 01 Σεπ 2018, 13:49

Ωραια ταινια τρομου, αρκετα ατμοσφαιρικη, αν και το 2 δεν μου πολυαρεσε. Αλλα αυτη ηταν ωραια.
Για ταινια τρομου ειναι ο,τι πρεπει.
8/10 :μπράβο:
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."


Επιστροφή “δεκαετία του 2010”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 0 επισκέπτες