Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Αβατάρι χρήστη
Θεατής
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 647
Εγγραφή: 07 Οκτ 2016, 19:34

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Θεατής » 08 Οκτ 2020, 09:44

Raised by wolves
:αγαπώ:
Το να διαβάζεις μεταφρασμένη ποίηση είναι σαν να κολυμπάς με αδιάβροχο...

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 08 Οκτ 2020, 16:20

Breaking bad 4ος κυκλος
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."

Αβατάρι χρήστη
Θεατής
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 647
Εγγραφή: 07 Οκτ 2016, 19:34

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Θεατής » 16 Οκτ 2020, 08:39

Όπως το υποπτευομουν το "Raised by wolves" πάει για prequel σειρά του Alien ❤
Το να διαβάζεις μεταφρασμένη ποίηση είναι σαν να κολυμπάς με αδιάβροχο...

Αβατάρι χρήστη
Ιαβερης
Μύστης
Αναρτήσεις: 195
Εγγραφή: 02 Απρ 2013, 01:29

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Ιαβερης » 20 Οκτ 2020, 22:42

Αν θέλετε να δείτε μια ανάλαφρη κωμική σειρά με αρκετή δράση όπου οι υπερήρωες ξεφτιλίζονται με κάθε τρόπο, σας προτείνω το Boys. Απλά απολαυστική! :πάνω:

Όσο για το Breaking Bad κι εγώ το κατατάσσω άνετα στις καλύτερες σειρές εβερ. Ο Γουόλτερ είναι κωλόπαιδο από κάθε άποψη αλλά τον αγαπάμε. :χαχα:
Άδικα περιμένεις να γυρίσει ο τροχός, το χαμστερ πέθανε.

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 21 Οκτ 2020, 11:28

Ναι, πραγματικα τη θεωρω την καλυτερη σειρα που εχω δει ποτε μου μεχρι τωρα... (και το λεω εγω που δεν ενθουσιαζομαι γενικα με σειρες) σεναριο, ερμηνειες, σκηνοθεσια, μουσικη, ατακες, ενδιαφεροντες χαρακτηρες με πολυ καλη σκιαγραφηση.. τα παντα ολα ηταν τελεια! Πολλες τραγικες ειρωνειες, επιβρανδυνσεις, προοικονομιες, συμβολα, ο τελειος συνδυασμος dark comedy με δραμα , σκηνες ανθολογιας, πολυ σασπενς, σκηνοθετικα τρικακια κλπ.. τη θεωρω πολυ πρωτοτυπη. Πραγματικα, την προτεινω σε ολους ανεπιφυλακτα.. οποιος δεν την εχει δει.... να τη δει!!!!!! :)))) 10'/10

Τα αγαπημενα μου επεισοδια ηταν:
1. "Face Off"
2. "Felina"
3. "Ozymandias"
4. "Salud"
5. "Gliding Over All"
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."

Αβατάρι χρήστη
Βάγγυ
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 278
Εγγραφή: 08 Οκτ 2014, 01:01

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Βάγγυ » 21 Οκτ 2020, 18:32

Είδα τη 2η σεζόν του The haunting, The haunting of Bly manor και ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί τόσο πολύ δεν άρεσε στο κοινό. Αν την πάρεις σαν κάτι διαφορετικό απο το Hill house (που ούτως ή άλλως είναι), είναι μια πολύ καλή σεζόν. Ναι μεν, δεν ήταν τόσο δυνατή και τόσο τρόμου αλλά ήταν αρκετά καλή. Αν το Bly Manor ήταν η πρώτη σεζόν και το Hill House δευτερη, είμαι σίγουρη πως θα βλέπαμε πολύ διαφορετικά σχόλια. Τι να κάνουμε, το Χιλ χάουζ έθεσε πολύ ψηλά τον πήχη, αλλά εγώ, να πω την αλήθεια, δεν απογοητεύτηκα από τη 2η σεζόν. :μπράβο:
"There was no harbor for hope" R. Lupton

Αβατάρι χρήστη
Ιαβερης
Μύστης
Αναρτήσεις: 195
Εγγραφή: 02 Απρ 2013, 01:29

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Ιαβερης » 21 Οκτ 2020, 19:09

Βάγγυ, δεν έχω δει τη συγκεκριμένη σειρά όμως κάτι παρόμοιο είχα πάθει με το Fargo. Η πρώτη σεζόν ήταν όλα τα λεφτά, δεν κατάλαβα πώς πέρασαν 10 επεισόδια. Η δεύτερη, παρόλο που δεν ήταν καθόλου κακή, μου φάνηκε λίγη. Αυτό που δεν είχα βάλει υπόψη τότε είναι πως πρόκειται για δύο εντελώς διαφορετικές ιστορίες που δεν θα'πρεπε να συγκρίνονται και τώρα μερικούς μήνες αργότερα που το σκέφτομαι θεωρώ ότι και η δεύτερη σεζόν ήταν το ίδιο απολαυστική. Φαντάζομαι το ίδιο έπαθαν όσοι είδαν το δεύτερο κύκλο της σειράς που αναφέρεις, μάλλον περίμεναν μια συνέχεια της πρώτης και γι'αυτο απογοητευτηκαν.
By the way, δείτε το Fargo. :πάνω:
Άδικα περιμένεις να γυρίσει ο τροχός, το χαμστερ πέθανε.

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 21 Οκτ 2020, 19:37

Απο το Fargo ειχα δει το πρωτο κυκλο με τον Μαρτιν Φριμαν , αλλα μπορω να πω οτι δεν μ'ενθουσιασε.. και δε συνεχισα να δω τους αλλους κυκλους.. :όχισουλέω:
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."

Αβατάρι χρήστη
Βάγγυ
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 278
Εγγραφή: 08 Οκτ 2014, 01:01

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Βάγγυ » 22 Οκτ 2020, 00:07

@Ιαβερη, είναι αυτό ακριβώς που αναφέρεις. :σύμφωνοι:

Θα το τσεκάρω το Fargo.
"There was no harbor for hope" R. Lupton

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 22 Οκτ 2020, 09:39

Το "The Haunting Of Hill House" το προτεινε ο θειος μου... ειναι τοσο καλο οσο λενε; γιατι βλεπω ενα 8.7 στο imdb.. επισης, ειναι πολυ τρομακτικο;
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."


Επιστροφή “Οθόνων Διάφορα”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 0 επισκέπτες