Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Αβατάρι χρήστη
Θεατής
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 647
Εγγραφή: 07 Οκτ 2016, 19:34

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Θεατής » 11 Μάι 2019, 20:37

Προσπάθησα να δω το Russian Doll αλλά στα 10 λεπτά το παράτησα...
Το να διαβάζεις μεταφρασμένη ποίηση είναι σαν να κολυμπάς με αδιάβροχο...

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 16 Μάι 2019, 10:42

Εγώ είδα ολόκληρο το επεισόδιο, αλλά κι εμένα δεν με τράβηξε.
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Ιαβερης
Μύστης
Αναρτήσεις: 195
Εγγραφή: 02 Απρ 2013, 01:29

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Ιαβερης » 04 Ιούν 2019, 14:07

Γίνεται πολύς ντόρος για τη νέα σειρά του ΗΒΟ, το Chernobyl, τις τελευταίες βδομάδες κι η αλήθεια είναι ότι ήμουν λίγο επιφυλακτικός οταν ξεκίνησα να την βλέπω. Μετά από 10 λεπτά κατάλαβα ότι βλέπω μια από τις καλύτερες σειρές εβερ. Δείτε την, αξίζει τον χρόνο σας. :)
Άδικα περιμένεις να γυρίσει ο τροχός, το χαμστερ πέθανε.

Αβατάρι χρήστη
Θεατής
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 647
Εγγραφή: 07 Οκτ 2016, 19:34

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Θεατής » 09 Ιούν 2019, 23:58

Ξεκίνησα κι εγώ το Τσερνομπίλ... Πρώτο επεισόδιο φοβερό!
Το να διαβάζεις μεταφρασμένη ποίηση είναι σαν να κολυμπάς με αδιάβροχο...

Αβατάρι χρήστη
Ιαβερης
Μύστης
Αναρτήσεις: 195
Εγγραφή: 02 Απρ 2013, 01:29

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Ιαβερης » 10 Ιούν 2019, 08:07

Θα πω το κλασσικό " μετά γίνεται ακόμα καλύτερο! " :χαχα: Πραγματικά όμως πρόκειται για πολύ προσεγμένη παραγωγή, ιδιαίτερα η αναπαράσταση του τρόπου ζωής και σκέψης επί κομμουνισμού είναι φοβερή. Δικαίως έχει υψηλή βαθμολογία στο imdb, αν και, κακά τα ψέματα, πιστεύω ότι οι περισσότεροι έβαζαν 10ρια από αντίδραση στο απογοητευτικό φινάλε του ΓοΤ. :)))) Εγώ προσωπικά την βαθμολογώ με 8.5-9.
Άδικα περιμένεις να γυρίσει ο τροχός, το χαμστερ πέθανε.

Αβατάρι χρήστη
Θεατής
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 647
Εγγραφή: 07 Οκτ 2016, 19:34

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Θεατής » 10 Ιούν 2019, 10:52

Δεν θα μπορουσα να συμφωνησω περισσοτερο Ιαβέρη...
Το να διαβάζεις μεταφρασμένη ποίηση είναι σαν να κολυμπάς με αδιάβροχο...

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 16 Ιούν 2019, 20:55

Ειδα κι εγω τα τρια πρωτα επεισοδια του Chernobyl, πραγματικα εχω εκπλαγει! Ειναι πραγματικα εξαιρετικη σειρα!!! Καλογυρισμενη, ρεαλιστικη, πολυ καλη ηθοποιια, καστ, το μακιγιαζ πολυ πετυχημενο... εξαιρετικη! Στο πρωτο επεισοδιο ειδικα, ειχα "απορροφηθει" τοσο πολυ.. καιρο ειχα να δω μια σειρα να με "σοκαρει" τοσο, μου φανηκε πολυ ενδιαφερουσα. Την προτεινω σε οσους δεν την εχουν δει. :πάνω:
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."

Αβατάρι χρήστη
Βάγγυ
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 278
Εγγραφή: 08 Οκτ 2014, 01:01

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Βάγγυ » 17 Ιούν 2019, 01:46

Παράτησα τελικά το American horror story. Είδα την 1η, 8η, 3η και τρία επεισόδια από την 5η όπου τελικά δε με τράβηξε η σεζόν και προς το παρόν το άφησα γενικά.
Ξεκίνησα το game Of thrones (ναι, με χρονοκαθυστερηση) είμαι στην αρχή του 2ου κύκλου γιατί δε βλέπω πολλά, 1-2 επεισόδια τη βδομάδα, που σε καμία βδομάδα θα μπει κι αυτή στον "πάγο" γιατί ξεκινάει Dark και Stranger things.
Είδα επίσης κι εγώ ένα επεισόδιο από το Τσερνομπίλ και όντως φάνηκε πολύ δυνατή σειρά, οπότε όταν ευκαιρήσω θα δω και τα άλλα 4 επεισόδια. Αυτά. Έχω πολλά ανοιχτά μέτωπα με πολλές σειρές αλλά όλες λίγο πολύ έχουν μπει στην αναμονή.
"There was no harbor for hope" R. Lupton

Αβατάρι χρήστη
Ασάρα
Μύστης
Αναρτήσεις: 145
Εγγραφή: 30 Δεκ 2017, 10:02

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Ασάρα » 18 Ιούν 2019, 12:19

Συνεχίζω την τρίτη σεζόν του The Handmaid's Tale. Αν και έχει ξεφύγει από τα βιβλία, είναι καλό, πολύ καλό.
Ξεκίνησα δεύτερη σεζόν του Big, Little Lies, όπου εμφανίζεται και η Μέριλ. Απλά έπος.

Όσο για το American horror story είναι περίεργη σειρά. Έχει πολύ ωραία σκηνικά και είναι ατμοσφαιρικό, τα intro κάθε σεζόν είναι εκπληκτικά και συνήθως τα δύο πρώτα επεισόδια είναι τέλεια και μετά κάπου ξεχειλώνεται και περιορίζεται στο να σοκάρει τον θεατή με άνοστες ανατροπές. Κρίμα που αυτή η σειρά συνεχίζεται ενώ το Scream Queens είχε άδοξο τέλος.
"When I was four years old, I watched my mother kill a spider... with a teacosy. Years later, I realised it was not a spider - it was my Uncle Harold."

Αβατάρι χρήστη
Βάγγυ
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 278
Εγγραφή: 08 Οκτ 2014, 01:01

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Βάγγυ » 18 Ιούν 2019, 16:37

Οι 1,3 και 8 σεζόν ήταν όντως καλές. Η 4 τη μισή που είχα παλιότερα δε μου είχε αρέσει καθόλου. Στην 5η κάτι γινόταν αλλά επαναλαμβανοταν και το βαρέθηκα. Το Scream queens, είναι παρόμοιας θεματολογίας;
"There was no harbor for hope" R. Lupton


Επιστροφή “Οθόνων Διάφορα”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 2 επισκέπτες