Βρες από ποια ταινία είναι το καρέ

Αβατάρι χρήστη
Μυρμηγκοφάγος
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 820
Εγγραφή: 27 Ιούν 2014, 23:38

Re: Βρες από ποια ταινία είναι το καρέ

Ανάρτησηαπό Μυρμηγκοφάγος » 01 Φεβ 2017, 18:09

Πολύ σωστά. Αλλά από σένα δεν περίμενα τίποτα λιγότερο :ναι:

Αβατάρι χρήστη
Ξενέρωτας
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 355
Εγγραφή: 17 Ιούν 2013, 17:32

Re: Βρες από ποια ταινία είναι το καρέ

Ανάρτησηαπό Ξενέρωτας » 09 Οκτ 2017, 17:03

Συγνωη για τη σφηνα παιδια, δεν παιζω στο παιχνιδι ουτε θελω να συμμετασχω, αλλα επα να κανω την ερωτηση εδω για να μην ανοιξω αλλο θεμα (βεβαια αν χρειαστει να γινει, ας γινει :Ρ)

Ψαχνοντας κατι ασχετες εικονες στο γκουγκλ πετυχα [url="
https://i1.imgiz.com/rshots/9622/inisin ... 0x1080.jpg"]αυτην εδω[/url] και αναρωτιεμαι απο που ειναι, αλλα δεν μπορω να επισκεφτω το σαιτ οπου ειναι αναρτημενη. Στην αρχη μου εκανε για Αρχοντα των Δαχτυλιδιων αλλα κατα 99% δεν ειναι. Ισως ειναι και GoT βεβαια. Μπορει να φανταστει κανενας απο που ειναι;
Είμαι στην πολύ φάση δικέ μου, αλλά εσύ ξηγιέσαι στο αλλιώς και μου τη βγαίνεις με κόκκινο να πούμε! -- Γιάννης Δαλιανίδης, 1980ς

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Βρες από ποια ταινία είναι το καρέ

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 09 Οκτ 2017, 20:10

Εμένα μου φέρνει στο μυαλό άτομα που παρακολουθούν ντοκιμαντέρ για τον πόλεμο στην Συρία. :ανέκφραστος:
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Ασάρα
Μύστης
Αναρτήσεις: 145
Εγγραφή: 30 Δεκ 2017, 10:02

Re: Βρες από ποια ταινία είναι το καρέ

Ανάρτησηαπό Ασάρα » 10 Ιαν 2018, 09:32

Ξενέρωτας έγραψε:Συγνωη για τη σφηνα παιδια, δεν παιζω στο παιχνιδι ουτε θελω να συμμετασχω, αλλα επα να κανω την ερωτηση εδω για να μην ανοιξω αλλο θεμα (βεβαια αν χρειαστει να γινει, ας γινει :Ρ)

Ψαχνοντας κατι ασχετες εικονες στο γκουγκλ πετυχα [url="
https://i1.imgiz.com/rshots/9622/inisin ... 0x1080.jpg"]αυτην εδω[/url] και αναρωτιεμαι απο που ειναι, αλλα δεν μπορω να επισκεφτω το σαιτ οπου ειναι αναρτημενη. Στην αρχη μου εκανε για Αρχοντα των Δαχτυλιδιων αλλα κατα 99% δεν ειναι. Ισως ειναι και GoT βεβαια. Μπορει να φανταστει κανενας απο που ειναι;


Είσαι σίγουρος ότι πρόκειται για ταινία? Νομίζω ότι προέρχεται από βιντεοκλίπ.
"When I was four years old, I watched my mother kill a spider... with a teacosy. Years later, I realised it was not a spider - it was my Uncle Harold."

Αβατάρι χρήστη
Ξενέρωτας
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 355
Εγγραφή: 17 Ιούν 2013, 17:32

Re: Βρες από ποια ταινία είναι το καρέ

Ανάρτησηαπό Ξενέρωτας » 10 Ιαν 2018, 13:03

Πραγματι παιδια, ειναι ενα βιντεοκλιπ, μαλιστα τουρκικο φολκ, με δυο γυναικες να παρακολουθουν βιντεο με τοπια της ανατολης, και σε μια σκηνη φαινεται αυτο (δεν ειμαι σιγουρος αν ειναι απο τη Συρια). Πεσατε και οι δυο μεσα, ενω εγω οπως φαινεται εχω υπερβολικα μεγαλη φαντασια!
Ασάρα έγραψε:Είσαι σίγουρος ότι πρόκειται για ταινία? Νομίζω ότι προέρχεται από βιντεοκλίπ.

Σοβαρα, απο που το καταλαβες Ασαρα; :))
Είμαι στην πολύ φάση δικέ μου, αλλά εσύ ξηγιέσαι στο αλλιώς και μου τη βγαίνεις με κόκκινο να πούμε! -- Γιάννης Δαλιανίδης, 1980ς

Αβατάρι χρήστη
Ασάρα
Μύστης
Αναρτήσεις: 145
Εγγραφή: 30 Δεκ 2017, 10:02

Re: Βρες από ποια ταινία είναι το καρέ

Ανάρτησηαπό Ασάρα » 10 Ιαν 2018, 13:18

Ξενέρωτας έγραψε:Πραγματι παιδια, ειναι ενα βιντεοκλιπ, μαλιστα τουρκικο φολκ, με δυο γυναικες να παρακολουθουν βιντεο με τοπια της ανατολης, και σε μια σκηνη φαινεται αυτο (δεν ειμαι σιγουρος αν ειναι απο τη Συρια). Πεσατε και οι δυο μεσα, ενω εγω οπως φαινεται εχω υπερβολικα μεγαλη φαντασια!
Ασάρα έγραψε:Είσαι σίγουρος ότι πρόκειται για ταινία? Νομίζω ότι προέρχεται από βιντεοκλίπ.

Σοβαρα, απο που το καταλαβες Ασαρα; :))

Αν κάνεις αναζήτηση εικόνας στο γκουγκλ θα βγαλει διαφορα αποτελέσματα και μεταξύ τους και ένα τούρκικο βίντεο με δυο κοπελες που τραγουδάνε ενάντια στον πόλεμο και βλέπουν εικόνες καταστροφής.
"When I was four years old, I watched my mother kill a spider... with a teacosy. Years later, I realised it was not a spider - it was my Uncle Harold."

Αβατάρι χρήστη
Ξενέρωτας
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 355
Εγγραφή: 17 Ιούν 2013, 17:32

Re: Βρες από ποια ταινία είναι το καρέ

Ανάρτησηαπό Ξενέρωτας » 10 Ιαν 2018, 14:05

Κι εγω το ειχα κανει ετσι, αλλα δε βγηκε τιποτα. Το ανακαλυψα με πιο χακεριστικους τροπους. Ευχαριστω, εστω και καθυστερημενα :))))
Είμαι στην πολύ φάση δικέ μου, αλλά εσύ ξηγιέσαι στο αλλιώς και μου τη βγαίνεις με κόκκινο να πούμε! -- Γιάννης Δαλιανίδης, 1980ς

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Βρες από ποια ταινία είναι το καρέ

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 11 Ιαν 2018, 00:06

1ο καρέ — της δεκαετίας του '60
Image
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Νικόλας Δε Κιντ
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1449
Εγγραφή: 12 Οκτ 2014, 21:29

Re: Βρες από ποια ταινία είναι το καρέ

Ανάρτησηαπό Νικόλας Δε Κιντ » 12 Ιαν 2018, 13:56

Καμιά βοήθεια ω καλέ μας Φαροφύλακα;;; :))))
Excuse me... I dislike being touched... an Eastern prejudice

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Βρες από ποια ταινία είναι το καρέ

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 12 Ιαν 2018, 15:19

2ο καρέ — ρομαντική
Image
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."


Επιστροφή “Διασκέδαση”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 0 επισκέπτες