Game of Thrones (2011-2019)

Αβατάρι χρήστη
Χανκ Μουντυ
Μύστης
Αναρτήσεις: 95
Εγγραφή: 08 Απρ 2013, 19:40

Re: Game of Thrones (2011- )

Ανάρτησηαπό Χανκ Μουντυ » 16 Αύγ 2017, 18:13

Επειδη μου χτυπησε λιγο ασχημα (σορρυ).

Γκιμλυ ηταν ο νανος στο LOTR! Η γκομενα του Σαμ ειναι η Γκιλλυ! :ρ

Α, επισης ειναι Μισσαντει, οχι Μισσαντρειι! :ρ

(Και παλι σορρυ. Συνεχιστε.)
And he who forgets will be destined to remember!

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Game of Thrones (2011- )

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 16 Αύγ 2017, 19:56

Αυτά φαντάζομαι πως είναι όλα δικά μου. Σημείωσε πως μου έχουν επίσης διορθώσει την Σάνσα που την έγραψα Σάμσα. :))))


Παρεμπιπτόντως, υπάρχουν στον Ιστό αναφορές στην προφητεία που πήρε όταν ήταν πιτσιρία η Σέρσεη.




Μέχρι τώρα κάποια βγήκαν.

Αν βγουν και τα άλλα, μετά από αυτήν ως βασίλισσα θα έρθει άλλη "νεότερη και ομορφότερη που θα σε ρίξει και θα σου πάρει ό,τι έχεις ακριβό" :μαναι:
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Νικόλας Δε Κιντ
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1449
Εγγραφή: 12 Οκτ 2014, 21:29

Re: Game of Thrones (2011- )

Ανάρτησηαπό Νικόλας Δε Κιντ » 17 Αύγ 2017, 16:01

Δεν θέλω να ρίξω σπόιλεριά για το 6ο επεισόδιο αλλά έχω να πω ένα πράμα...

Ο Night's King είναι one bad mother f@cker!!! :προσκυνώ:
Excuse me... I dislike being touched... an Eastern prejudice

Αβατάρι χρήστη
Χανκ Μουντυ
Μύστης
Αναρτήσεις: 95
Εγγραφή: 08 Απρ 2013, 19:40

Re: Game of Thrones (2011- )

Ανάρτησηαπό Χανκ Μουντυ » 17 Αύγ 2017, 17:52

Φαροφύλακας έγραψε:Αυτά φαντάζομαι πως είναι όλα δικά μου. Σημείωσε πως μου έχουν επίσης διορθώσει την Σάνσα που την έγραψα Σάμσα. :))))


Το 2ο (Μισσαντρει) ειναι του Νικολα! :))))
And he who forgets will be destined to remember!

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Game of Thrones (2011- )

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 23 Αύγ 2017, 14:14

Βγήκαν και πάλι τα μάτια μου (σ07ε06).

Να πω κάτι, στα σχόλια που βλέπω πως αυτό το επεισόδιο ήταν καλό, το άλλο δεν ήταν κτλ. Εγώ αυτήν την σειρά την βλέπω σαν μια μεγάλη αφήγηση και όπως σε μια ταινία δεν θα καθόμουν να κρίνω κάθε 10λεπτο, έτσι κι εδώ, δυσκολεύομαι να πω πως ένα επεισόδιο δεν ήταν καλό επειδή π.χ. δεν είχε δράση (όπως το προτελευταίο) και το άλλο ήταν. Υπάρχουν στιγμές που πρέπει να συμβούν και δυο-τρία πιο στατικά πράγματα κι υπάρχουν άλλες πιο κινητικές.

Η ιδέα να πάνε να πιάσουν ένα ζόμπι μου φάνηκε κάπως βλαμμένη από την αρχή. Σε οποιαδήποτε περίπτωση το τελευταίο επεισόδιο φέρνει κάποιες αλλαγές στην σκακιέρα. Σημαντικές συμμαχίες ξεκινούν (Χιονιάς-Ξανθούλα) και ισορροπίες αλλάζουν (ένας δράκος μείον από εδώ, ένας δράκος συν εκεί).

Η Άρια είναι σπιρτόζα και άκρως θανατηφόρα αλλά η Σάνσα έχει πια μια βαθιά σοφία, αποκτημένη μέσα από την πολύ δύσκολη ζωή. Προφανώς κάτι έχει στο μυαλό της που στέλνει την Λαίδη Μπριεν μακριά. Αναρωτιέμαι αν τελικά ο Μικροδάχτυλος δεν την βρει από την Σάνσα. Κάπως παράξενη μου φάνηκε κι η σκηνή όπου του ανοίγεται σχετικά με την Άρια. Διότι δεν νομίζω πως τον εμπιστεύεται γενικότερα. Και το ότι πέρασε τα πάνδεινα στα χέρια του βδελυρού ψυχοπαθή Ράμσεη στον Μικροδάχτυλο οφείλεται. Ίσως ο Μικροδάχτυλος να το βρει απ' την Σάνσα, τελικά.

Για μένα άλλο ένα απολαυστικό επεισόδιο σε μια απολαυστικότατη σειρά.
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Θεατής
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 647
Εγγραφή: 07 Οκτ 2016, 19:34

Re: Game of Thrones (2011- )

Ανάρτησηαπό Θεατής » 23 Αύγ 2017, 14:38

Επεισοδιαρα...ενα ψοφοπουλο μείον η Καλισι κι ενα συν για τον Βασιλιά της νύχτας... Θα ήθελα να δω συμμαχία της βασίλισσας Σερσεϊ μαζί του...
Το να διαβάζεις μεταφρασμένη ποίηση είναι σαν να κολυμπάς με αδιάβροχο...

Αβατάρι χρήστη
Έλλη Μ
Μύστης
Αναρτήσεις: 127
Εγγραφή: 03 Νοέ 2015, 23:36

Re: Game of Thrones (2011- )

Ανάρτησηαπό Έλλη Μ » 24 Αύγ 2017, 07:42

Ιδέα μου ειναι ή τον Night's King υποδύεται αλλος; Για αρχη, πιο κοντος. Ομως και φυσιογνωμικα, μου φανηκε πιο "χαλβας". :ρ
My hovercraft is full of eels.

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: Game of Thrones (2011- )

Ανάρτησηαπό Ίζι » 25 Αύγ 2017, 14:43

Έλλη εμένα ίδιος
σκατόφατσα
μου φάνηκε :))))

Φανταστικό επεισόδιο, δεν έχω λόγια. Και νομίζω μεγαλύτερο σε διάρκεια απ' τα προηγούμενα. Προσωπικά τσαντίστηκα με την Άρυα. Καταλαβαίνω τη θέση της, όμως δεν την κατηγορεί απλώς - έχει άκρως απειλητική στάση απέναντί της και βγάζει παλιά απωθημένα.
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson

Αβατάρι χρήστη
Χανκ Μουντυ
Μύστης
Αναρτήσεις: 95
Εγγραφή: 08 Απρ 2013, 19:40

Re: Game of Thrones (2011- )

Ανάρτησηαπό Χανκ Μουντυ » 25 Αύγ 2017, 18:38

Έλλη Μ έγραψε:Ιδέα μου ειναι ή τον Night's King υποδύεται αλλος; Για αρχη, πιο κοντος. Ομως και φυσιογνωμικα, μου φανηκε πιο "χαλβας". :ρ


Ναι, ειναι διαφορετικος ηθοποιος.

http://www.refinery29.com/2017/08/16870 ... ing-reddit
And he who forgets will be destined to remember!

Αβατάρι χρήστη
Τόνιασινε
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 410
Εγγραφή: 06 Οκτ 2016, 12:52

Re: Game of Thrones (2011- )

Ανάρτησηαπό Τόνιασινε » 06 Σεπ 2017, 10:27

Όσο έπαιζε ο κύκλος, ούτε καν άνοιξα το νήμα να δω τι γράφετε, μη & πέσω πάνω σε κανα σπόιλερ..

Σήμερα, έχοντας δει & το τελευταίο (προ ημερών), με το καφεδάκι μου είπα να ρίξω μια ματιά..


:προσκυνώ: ουχουχου!! :χαχαχα: :μουάχαχα: δάκρυσα απ' τα γέλια!!

Μωρέ τί καλά που έκανα & τα άφησα όλα όσα γράφατε μαζεμένα.. :μουάχαχα:
Σε καλό σας!! :))))

Μόνο μια τεράστια απορία έχω: τα σχολιάσατε όλα, ΜΑ ΌΛΑ & ούτε λέξη για το φινάλε της σεζόν?? :γρμβ: :χμ:

Εγώ ξετρελάθηκα πάντως..!! :ναι: :))


Επιστροφή “Ε.Φ., Φανταστικό”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 0 επισκέπτες