Όμορφες κι αγαπημένες γυναίκες της οθόνης

Αβατάρι χρήστη
Στιλλ Ιλλ
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 506
Εγγραφή: 01 Νοέ 2014, 14:38

Re: Όμορφες κι αγαπημένες γυναίκες της οθόνης

Ανάρτησηαπό Στιλλ Ιλλ » 19 Μάρ 2017, 11:46

Έχω γούστο Φάρε το ξέρω :χαχα:

Cate Blanchett

Image

Shirley Maclaine

Image
I'll show you light now. It burns bright forever. No more blue tomorrows. You on high now, love..

Αβατάρι χρήστη
Ζόφος
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 698
Εγγραφή: 03 Σεπ 2014, 20:18

Re: Όμορφες κι αγαπημένες γυναίκες της οθόνης

Ανάρτησηαπό Ζόφος » 19 Μάρ 2017, 22:50

Ονειρευτής έγραψε:
Ζόφος έγραψε:

Μα γιατί το λες Ζόφο ???? ... στα καρκινάκια τουλάχιστον αρέσει η οικογενειακή ζωή, γι αυτό και θωρούνται άλλωστε ως οι σπιτόγατοι του ζωδιακού κύκλου ... είναι μάλιστα και πολύ στοργικοί, διαχέοντας τα καλύτερα στοιχεία τους στο μητρικό ένστικτο !!!! :)))

Image

:σάλια:

Άμα ποτέ ενδιαφερθεί καμιά καρκίνος δε θα πω όχι. Ακόμα κι αν δε μοιάζει της Margot Robbie. Προς το παρόν προσπαθώ να απολαμβάνω τη μοναξιά μου.

Αβατάρι χρήστη
Τσίου
Μύστης
Αναρτήσεις: 108
Εγγραφή: 19 Οκτ 2016, 14:58

Re: Όμορφες κι αγαπημένες γυναίκες της οθόνης

Ανάρτησηαπό Τσίου » 27 Μάρ 2017, 16:43

Φαροφύλακας έγραψε:(Εντωμεταξύ, πάντα γελάω με αυτά που γράφεις. Θα μπορούσες κάλλιστα να έχεις πετυχημένη στήλη σε περιοδικό! :)))) )

Στην αρχή νόμιζα ότι το έλεγες στην Στιλλ (είναι χωρατατζού και μπερδεύτηκα) Image μέχρι να κρυώσουν τα μαγουλάκια μου που άρπαξαν φωτιά (και θα γίνουν στάχτη αν κατάλαβα λάθος) να πάθω έναν πανικό που ξέχασα την Μαρία Ναυπλιώτου.
Image
Βαγγέλης Γκανιάν... Αρμένης θα είναι.

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: Όμορφες κι αγαπημένες γυναίκες της οθόνης

Ανάρτησηαπό Ίζι » 27 Μάρ 2017, 17:22

Έχω ένα φίλο που θεωρεί τη Ναυπλιώτου την ωραιότερη γυναίκα που έχει δει στη ζωή του. Εγώ αν έπρεπε να διαλέξω μία ως την ωραιότερη ίσως διάλεγα τη Λορίν Μπακόλ.

Μα καλά, Τσίου, άσχημη η Βλαντή; :ααργκ: Κατά τη γνώμη μου έχει τα ωραιότερα μάτια και το ωραιότερο χαμόγελο.

Η Έμμα Στόουν μού φαίνεται εξωπραγματικά όμορφη. Σαν να την έχουν φτιάξει στο photoshop. Απ' την άλλη, η Νάταλι Πόρτμαν δεν μου λέει κάτι. Όμορφη βέβαια, αλλά δεν βλέπω αυτό το τόσο ξεχωριστό που βλέπετε εσείς. Περισσότερο μ' αρέσει η Κίρα Νάιτλι σ' αυτό το στυλ.

Η Φόστερ δεν είναι όμορφη, αλλά έχει ένα απ' αυτά τα ενδιαφέροντα πρόσωπα που δύσκολα ξεχνάς.
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson

Αβατάρι χρήστη
Τσίου
Μύστης
Αναρτήσεις: 108
Εγγραφή: 19 Οκτ 2016, 14:58

Re: Όμορφες κι αγαπημένες γυναίκες της οθόνης

Ανάρτησηαπό Τσίου » 27 Μάρ 2017, 17:50

Νοστιμούλα την λέω και δεν την λέω. Τα χαρακτηριστικά της είναι τραβηγμένα προς τα κάτω, τα μάτια της μου θυμίζουν τον Ντρούπι και (κατά την γνώμη μου) έχει πολύ πλατύ κεφάλι.
Ωραία η Μπακόλ αλλά αυτά τα bedroom eyes μου ανάβουν τα λαμπάκια, δεν μπορώ αυτούς που είναι ή δείχνουν να είναι κοιμισμένοι (βλέπε Peter Sarsgaard). Μου έρχεται να τους μπατσίσω.
Πολύ ωραία και η Κίρα, που μοιάζει πολύ με την Νάταλι, όσο δεν (χαμο)γελάει. Αν (χαμο)γελάσει μου κόβεται το αίμα.
(Όλες χάλια στις έβγαλα, ούτε επίτηδες να το έκανα! :συγνώμη: )
Έλα να σε γλυκάνω, μου θυμίζεις μια ωραία ηθοποιό αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ όνομα. Όταν την βρω θα σου πω!
Βαγγέλης Γκανιάν... Αρμένης θα είναι.

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Όμορφες κι αγαπημένες γυναίκες της οθόνης

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 27 Μάρ 2017, 18:40

Ίζι έγραψε:Απ' την άλλη, η Νάταλι Πόρτμαν δεν μου λέει κάτι.


Άντε, να πέσει λίγο ο ανταγωνισμός. Γιατί οι υπόλοιποι θέλει να μονομαχίσουμε. (Ή το πιο εύλογο, να μοιραστούμε; :μαναι:)

Τσίου έγραψε:Ωραία η Μπακόλ αλλά αυτά τα bedroom eyes μου ανάβουν τα λαμπάκια, δεν μπορώ αυτούς που είναι ή δείχνουν να είναι κοιμισμένοι (βλέπε Peter Sarsgaard). Μου έρχεται να τους μπατσίσω.


Κάθομαι και φαντάζομαι κάποιον φουκαρά, κοιμισμενομάτη, π.χ. στην στάση, να γουρλώνει απορημένος τα κλειστά μάτια του, όσο τρώει στα καλά του καθουμένου τις μπάτσες σου, και γελάω.
:χαχα:
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Τσίου
Μύστης
Αναρτήσεις: 108
Εγγραφή: 19 Οκτ 2016, 14:58

Re: Όμορφες κι αγαπημένες γυναίκες της οθόνης

Ανάρτησηαπό Τσίου » 27 Μάρ 2017, 20:21

Εγώ γελάω με το "κοιμισμενομάτη" :μουάχαχα:
Βαγγέλης Γκανιάν... Αρμένης θα είναι.

Αβατάρι χρήστη
Νικόλας Δε Κιντ
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1449
Εγγραφή: 12 Οκτ 2014, 21:29

Re: Όμορφες κι αγαπημένες γυναίκες της οθόνης

Ανάρτησηαπό Νικόλας Δε Κιντ » 28 Μάρ 2017, 13:39

Ίζι έγραψε:
Μα καλά, Τσίου, άσχημη η Βλαντή; :ααργκ: Κατά τη γνώμη μου έχει τα ωραιότερα μάτια και το ωραιότερο χαμόγελο.


Και πολλά ωραία ακόμη!!!! :))))

Μα καλά, να μην αναφέρει κανείς την Ζακλίν;;; :ααργκ:
Excuse me... I dislike being touched... an Eastern prejudice

Αβατάρι χρήστη
Χήθκλιφ
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 435
Εγγραφή: 30 Σεπ 2013, 03:14

Re: Όμορφες κι αγαπημένες γυναίκες της οθόνης

Ανάρτησηαπό Χήθκλιφ » 28 Μάρ 2017, 16:15

Νικόλα την έχεις δει να «χορεύει με τον διάβολο»; (Αν όχι, υποψιάζομαι ότι Θα σου αρέσει και όχι μόνο λόγω της Ζακλίν).
"Parce que moi je rêve, moi je ne le suis pas.."

Αβατάρι χρήστη
Νικόλας Δε Κιντ
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1449
Εγγραφή: 12 Οκτ 2014, 21:29

Re: Όμορφες κι αγαπημένες γυναίκες της οθόνης

Ανάρτησηαπό Νικόλας Δε Κιντ » 28 Μάρ 2017, 16:53

Χήθκλιφ επανήλθες και θα αρχίσω να βλέπω τις ταινίες δυο δυο!! :γιούπι: :γιούπι: :γιούπι:

Υποψιάζομαι πως η ταινία που προανέφερες θα μου αρέσει για διάφορους λόγου!! :)

Θα δω και την μεταφορά του "Πίνακα της Φλάνδρας", γιατί η Βαρκελώνη μου αρέσει πολύ και είμαι περίεργος να δω την μεταφορά ενός αγαπημένου μου βιβλίου...
Πάντως την πρωταγωνίστρια την είχα φανταστεί κάπως διαφορετική από την αγγλίδα Kate Beckinsale... :ναι:
Excuse me... I dislike being touched... an Eastern prejudice


Επιστροφή “Κορυφαία κι Αγαπημένα”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 15 επισκέπτες