The Walking Dead (2010-201?)

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: The Walking Dead (2010-201?)

Ανάρτησηαπό Ίζι » 08 Νοέ 2016, 15:49

Τι επεισοδιάρα ήταν πάλι αυτή; Εντάξει, έχει χτυπήσει κορυφή η σειρά με την έβδομη σεζόν. Φανταστικός χαρακτήρας ο Ντουάιτ, σε κάνει να αναρωτιέσαι τι θα έκανες στη θέση του. Επίσης έχει ένα μοναδικό, κατά τη γνώμη μου, κινηματογραφικό πρόσωπο. Αν και είναι τόσο άσχημος, για κάποιο λόγο δεν μπορώ να πάρω τα μάτια μου από πάνω του.

Image

Μου αρέσει που ρισκάρει η σειρά ρίχνοντας το βάρος σε νέους, ενδιαφέροντες χαρακτήρες. Νομίζω είναι η πρώτη φορά που περνάνε δύο ολόκληρα επεισόδια χωρίς να μας δείξουν τη βασική ομάδα των πρωταγωνιστών. Κι όμως, το ενδιαφέρον αυξάνεται επεισόδιο το επεισόδιο. Μπράβο τους! :προσκυνώ:
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: The Walking Dead (2010-201?)

Ανάρτησηαπό Ίζι » 22 Νοέ 2016, 20:57

Ο Ρικ δεν είναι και ο πιο ισορροπημένος χαρακτήρας στο σύμπαν. Πόσο θα αντέξει να υπηρετεί τον Νίγκαν; Με συγκίνησε πολύ πάντως όταν μίλησε στη Μισόν για τη Τζούντιθ. Ο Γκρέγκορι πόσο άθλιος! Πάντως έχει πλάκα που ξεχνάει όλα τα ονόματα :χαχα:

Μου λείπει ο Γκλεν :λυγμ:
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson

Αβατάρι χρήστη
Νικόλας Δε Κιντ
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1449
Εγγραφή: 12 Οκτ 2014, 21:29

Re: The Walking Dead (2010-201?)

Ανάρτησηαπό Νικόλας Δε Κιντ » 25 Νοέ 2016, 10:10

Είδα κι εγώ το τελευταίο επεισόδιο!! :ναι:

Ίζι έχω κι εγώ αυτή την απορία... Πότε δλδ θα ξεσπάσει ο Ρικ και θα τα κάνει όλα γης μαδιάμ!!!!
Τζίζους ωραίος χαρακτήρας, προβλέπω να παίζει love affair με Μάγκι!!! :))))
Excuse me... I dislike being touched... an Eastern prejudice

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: The Walking Dead (2010-201?)

Ανάρτησηαπό Ίζι » 25 Νοέ 2016, 15:18

Νικόλας Δε Κιντ έγραψε: προβλέπω να παίζει love affair με Μάγκι!!! :))))

Με τίποτα όμως!!! :ανέκφραστος:
Βρε συ, η γυναίκα μόλις χήρεψε!!! :πανικός:
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson

Αβατάρι χρήστη
Θεατής
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 647
Εγγραφή: 07 Οκτ 2016, 19:34

Re: The Walking Dead (2010-201?)

Ανάρτησηαπό Θεατής » 26 Νοέ 2016, 14:47

Χθες βράδυ εκατσα και τα είδα όλα μαζί τα επεισόδια της 7ης...
Στο πρώτο επ. μέχρι να καταλάβω πόσοι και ποιοί πέθαναν τα είδα όλα!!!
Πιστεύω οτι την Κάρολ την κρατάνε για την τελική έφοδο...
Ο Μοργκαν ΘΕΟΣ!!!
Το να διαβάζεις μεταφρασμένη ποίηση είναι σαν να κολυμπάς με αδιάβροχο...

Αβατάρι χρήστη
Τόνιασινε
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 410
Εγγραφή: 06 Οκτ 2016, 12:52

Re: The Walking Dead (2010-201?)

Ανάρτησηαπό Τόνιασινε » 26 Νοέ 2016, 15:20

:πανικός: Μόνο εγώ είμαι τόσο εκνευρισμένη δηλαδή?? :νατώρα: Βλέπουμε τη σειρά τόσα χρόνια.. μας έφαγε τα νιάτα κι αυτή.. και κανείς σας δεν έχει ενοχληθεί με τη συνεχή επανάληψη?? Μου τη δίνει που σε άλλες σειρές και ταινίες είμαστε τόσο αυστηροί και σ' αυτή είμαστε τόσο επιεικής!! Κάθε σεζόν τα ίδια και τα ίδια!! Ο Ρικ αρχηγός, κάτι γίνεται και σιγά σιγά αμφισβητούν την εξουσία του, έχουμε κανα δυο κακούς (καθένα με την τρέλα του) που στην αρχή τους στριμώχνουν για τα καλά (το Ρικ με την παρέα του) και πάντα στο τέλος με ένα έξυπνο σχέδιο ο Ρικ πάλι βγαίνει από πάνω, τους νικάει και ξανακερδίζει το σεβασμό των υπολοίπων!! Και φτου ξανά μανά!!
Αυτό πάλι τώρα με το Νίγκαν.. τι να πρωτοβάλουμε στο τραπέζι? Ότι ο Ρικ που έχει φάει εν ψυχρώ το λαρύγγι του αλλουνού και που μαζί με τους άλλους έχουν περάσει τα πάνδεινα κι έχουν επιβιώσει και δεν έχουν μασήσει, που έχουν ξεκληρήσει ό,τι βρήκαν στο διάβα τους, μετά απ' αυτό που πάθαν, γυρνώντας στην Αλεξάνδρεια, δεν προετοιμάστηκαν, σε περίπτωση που έρθει ο Νίγκαν να τον φάνε λάχανο? Πόσοι πήγαν πια για τις προμήθειες? 20? 30? 50 νοματαίοι? Οπλισμένοι ήταν (πριν τους τα πάρουν ΟΛΑ- κάναν κι απογραφή οι έξυπνοι!!), μέσα στα τείχη τους ήταν, το πλεονέκτημα το είχαν.. πλάκα μας κάνουν?? Να δεχτώ την υποδούλωση από χαρακτήρες τύπου Γιουτζίν ναι. Αλλά αυτοί οι ήρωες έχουν δείξει άλλο στυλ ανθρώπων. Τον αρχηγό Νίγκαν να τρώγανε και αυτούς που ήταν εκεί έφτανε. Ποιος θα τους κυνηγούσε μετά?? Οι άλλοι νίγκαν?? Μα οι μισοί ακόλουθοι του είναι μαζί του επειδή τον φοβούνται και υπό το ίδιο καθεστός τρόμου και οι υπόλοιποι θα σφαζόταν μεταξύ τους ποιος θα αναλάμβανε την εξουσία!! Που καιρός μετά να κυνηγήσουν τους δικούς μας!! Γυρνούσε ο άλλος άοπλος μέσα στην Αλεξάνδρεια κι εκεί στο "νεκροταφείο" χωρίς κανένα δικό του και όλα καλά!! Ναι.. τους πιστέψαμε.. δεν παίζει αυτό!! Αμ η κοιλιά της Μάγκυ?? Εγώ πως τη θυμόμουνα με την κοιλιά στο στόμα και την είδα τώρα πλάκα?? Κάτι μπερδεύω?? Τι να πω.. κάθε χρόνο περιμένω πως και πως να αρχίσει, κατά τη διάρκεια του κύκλου πάντα παρακολουθώ τη σειρά με πονοκέφαλο απ' τη σύγχηση και περιμένω κι εγώ σαν το ψάρι που τσίμπησε, τη λύτρωση των τελευταίων επισοδείων της σεζόν!! Ίζι σε νιώθω.. μα το Γκλεν?? Βασική τριάδα με το Ρικ και το Ντάριλ. Από το πρώτο επισόδειο. Κανονικά σ' αυτούς δεν έπρεπε να βάλει χέρι!! Όπως ούτε και στην Κάρολ, που μπορεί καμιά φορά να μας τη δίνει τόσο δα.. αλλά.. αν ήταν η Κάρολ στην Αλεξάνδρεια, θα τους είχε δηλητηριάσει όλους τους νίγκαν με "σπιτικά φρεσκοψημένα κουλουράκια" κι ένα "αθώο" χαμόγελο φιλοξενίας και θα είχαμε ξεμπερδέψει ήδη!!

Αβατάρι χρήστη
Θεατής
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 647
Εγγραφή: 07 Οκτ 2016, 19:34

Re: The Walking Dead (2010-201?)

Ανάρτησηαπό Θεατής » 26 Νοέ 2016, 15:36

Ε βεβαια...μην κάτσω κι εγώ σαν παιδί να δω κάνα σπληνάντερο...έχω τον Κουτσογιαννόπουλο από δίπλα... :νατώρα:

Ρε Τόνια αμα τον έτρωγε από τώρα τον Νίγκαν πως θα τον απολαμβάναμε;
Ε;
Το να διαβάζεις μεταφρασμένη ποίηση είναι σαν να κολυμπάς με αδιάβροχο...

Αβατάρι χρήστη
Τόνιασινε
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 410
Εγγραφή: 06 Οκτ 2016, 12:52

Re: The Walking Dead (2010-201?)

Ανάρτησηαπό Τόνιασινε » 26 Νοέ 2016, 15:45

:χμ: Δεν ξέρω.. να παιζε σε καμιά ταινία και να τον απολαμβάναμε σε λιγότερο εκνευριστικό ρόλο!! :ρ Ή αν τον θέλετε ντε και καλά στο WD να έδειχνε σε φλας μπακ διαφορετικές λήψεις απ' το πως τον σκοτώνουν και τις αντιδράσεις του!! Δε θα 'χε ενδιαφέρον?? Ή διαφορετικούς τρόπους που τον σκοτώνουν! Ή να τον φυλακίζαν και να κόβαν κομματάκι κομματάκι σε κάθε επεισόδιο! :προσκυνώ: :χαχα: Και μετά, αφού ξεμπερδεύαμε με τους χιλιάδες κακούς, να προχωρούσαμε και με το τι θα γίνει με τη ζομποκατάσταση, που.. σα να το ψιλοξεχάσανε.. λέω εγώ τώρα.. :ρ

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: The Walking Dead (2010-201?)

Ανάρτησηαπό Ίζι » 27 Νοέ 2016, 15:43

Τόνια, γέλασα :χαχα: (Αν και για μένα η έβδομη σεζόν παραμένει κορυφαία)
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson

Αβατάρι χρήστη
Τόνιασινε
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 410
Εγγραφή: 06 Οκτ 2016, 12:52

Re: The Walking Dead (2010-201?)

Ανάρτησηαπό Τόνιασινε » 27 Νοέ 2016, 16:07

Ίζι παρ' το απόφαση.. είμαστε έρμαια της εξάρτησής μας!! :νατώρα: :χαχα:


Επιστροφή “Αγωνίας, Τρόμου”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 0 επισκέπτες