Για τους κανόνες

Κάθε τόσο κάνουμε μια κλήρωση κι ο ένας βλέπει μια αγαπημένη ταινία του άλλου.
Αβατάρι χρήστη
Τόνιασινε
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 410
Εγγραφή: 06 Οκτ 2016, 12:52

Re: Για τους κανόνες

Ανάρτησηαπό Τόνιασινε » 26 Νοέ 2016, 23:50

:χμ: Να σας πω εγώ τι σκέφτομαι.. Απ' τη μία, μπορει να πει ότι εκπλήρωσε την υποχρέωσή του, όπως και ότι δεν την εκπλήρωσε.. Δεν αλλάζει κάτι. Ούτε βραβείο υπάρχει, ούτε τιμωρία μπαίνει κανείς. Νομίζω ότι δεν είναι αυτό το θέμα. Αν δεν κάνω λάθος σκοπός του παιχνιδιού δεν είναι να δούμε μια ταινία ντε και καλά του γούστου μας, αλλά να δούμε μια ταινία που μας προτείνει κάποιος, ίσως ακόμα ακόμα μια ταινία που από μόνοι μας ποτέ δε θα διαλέγαμε, για να διευρύνουμε κι άλλο τους ορίζοντες μας και να μάθουμε και τι αρέσει στους συμφορουμίτες μας!! Και κάτι ακόμα.. θεωρώ πως είναι λάθος να παρατάς μία ταινία στη μέση. Μέχρι και το τελευταίο λεπτό δεν ξέρεις πως μπορεί να σε εκπλήξει. Πρώτα τη βλέπω όλη κι αν αφού την έχω δει με απογοητεύσει, τότε βγάζω το φτυάρι!! :ρ :χαχα:

Αβατάρι χρήστη
Θεατής
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 647
Εγγραφή: 07 Οκτ 2016, 19:34

Re: Για τους κανόνες

Ανάρτησηαπό Θεατής » 26 Νοέ 2016, 23:57

Κοίτα Φαροφύλακα...εγώ κάνω το εξής.
Οταν φθάνω σε αυτό το στάδιο που δεν μπορώ να παρακολουθήσω άλλο αρχίζω τις ατάκες και λυνόμαστε στα γέλια...έχουμε ρίξει γέλιο με "σοβαρές" δραματικές που τύφλα να έχουν οι κωμωδίες...για να μη σου πω στα θρίλερ τι γίνεται... :))))
Κι έτσι και την ταινία βλέπουμε και καλά περνάμε!!
Το να διαβάζεις μεταφρασμένη ποίηση είναι σαν να κολυμπάς με αδιάβροχο...

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Για τους κανόνες

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 27 Νοέ 2016, 00:14

Εγώ που τις βλέπω μόνος μου, απλά υποφέρω έναν ψυχαναγκαστικό Γολγοθά. :ρ Στην πραγματικότητα δεν τον υποφέρω γιατί τις παρατάω. Απλά τώρα στα πλαίσια του παιχνιδιού ο προβληματισμός.
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Θεατής
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 647
Εγγραφή: 07 Οκτ 2016, 19:34

Re: Για τους κανόνες

Ανάρτησηαπό Θεατής » 27 Νοέ 2016, 00:34

Οντως μόνος είναι πίκρα... :λυγμ:
Τι να πω... :χμ: ...ε ας λεμε στο ζευγαρι να προτεινει κατι άλλο μαλλον...
Το να διαβάζεις μεταφρασμένη ποίηση είναι σαν να κολυμπάς με αδιάβροχο...

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: Για τους κανόνες

Ανάρτησηαπό Ίζι » 27 Νοέ 2016, 15:43

Σιγά μη βασανιστούμε κιόλας για ένα παιχνίδι. Εγώ τουλάχιστον δεν θέλω να βασανίσω κανέναν με τις ταινίες μου :όχισουλέω:
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson


Επιστροφή “Δες μια αγαπημένη μου ταινία”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 1 επισκέπτες