Δες μια αγαπημένη μου ταινία - 17 (Μάϊος 2020)

Κάθε τόσο κάνουμε μια κλήρωση κι ο ένας βλέπει μια αγαπημένη ταινία του άλλου.
Αβατάρι χρήστη
Θλιμμένη Κουκουβάγια
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 210
Εγγραφή: 18 Νοέ 2018, 00:58

Re: Δες μια αγαπημένη μου ταινία - 17 (Μάϊος 2020)

Ανάρτησηαπό Θλιμμένη Κουκουβάγια » 01 Ιούν 2020, 14:40

Ούτε αν υπάρχει έπαθλο limited edition - director's cut version του Kill Bill 2 + plus 3 alternative endings (one happy - two sad) ++ bonus porcelain Beatrix Kiddo miniature σε όποιον γράψει την καλύτερη κριτική για την ταινία που είδε;;; :χμ:
There are two kinds of spurs, my friend. Those that come in by the door; (††† R.I.P. †††) those that come in by the window.




Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Δες μια αγαπημένη μου ταινία - 17 (Μάϊος 2020)

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 01 Ιούν 2020, 15:07

Όχι. Λυπάμαι.
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."

Αβατάρι χρήστη
Θλιμμένη Κουκουβάγια
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 210
Εγγραφή: 18 Νοέ 2018, 00:58

Re: Δες μια αγαπημένη μου ταινία - 17 (Μάϊος 2020)

Ανάρτησηαπό Θλιμμένη Κουκουβάγια » 01 Ιούν 2020, 15:47

Ωραία Kill Bill maniac είσαι, :χαχα: στα έλεγα πριν από χρόνια.. όσο μεγαλώνεις τόσο περισσότερο μυαλό βάζεις!... :ρ
There are two kinds of spurs, my friend. Those that come in by the door; (††† R.I.P. †††) those that come in by the window.




Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Δες μια αγαπημένη μου ταινία - 17 (Μάϊος 2020)

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 01 Ιούν 2020, 16:23

Ισχύει. Δεν ειμαι πια τοσο ΚΒ maniac οσο ήμουν κάποτε..
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Δες μια αγαπημένη μου ταινία - 17 (Μάϊος 2020)

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 01 Ιούν 2020, 19:03

Επιπλέον, νομίζω αδίκως "ωρύεσαι" για κι άλλον γύρο, δεν έχουν όλοι τελέσει τις υποχρεώσεις τους σε αυτόν εδώ. Κάνε λίγη υπομονη, μην τους πιέζεις.
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."

Αβατάρι χρήστη
Τρίνιτυ
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 252
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 16:47

Re: Δες μια αγαπημένη μου ταινία - 17 (Μάϊος 2020)

Ανάρτησηαπό Τρίνιτυ » 08 Ιούν 2020, 12:56

Άρτζι, είδα και την ταινία "The Square". Σε γενικές γραμμές ήταν ωραία ταινία, απλά χάθηκα λίγο με τα θέματα που έθιγε, δεν κατάλαβα αν ήθελε να εστιάσει κάπου ή να δείξει την προβληματική αυτής της πλευράς της ζωής.
Μου άρεσαν πολύ κάποια επιμέρους στοιχεία της ταινίας, όπως η φράση μην είσαι τόσο Σουηδός, γιατί σκέφτηκε μην ενοχλήσει με την συμπεριφορά του, ο πολύ.. τετράγωνος τρόπος, ίσως καλύτερα, ο όχι τόσο μεσογειακός τρόπος που συνάπτουν σχέσεις, ερωτικές, επαγγελματικές, φιλικές.
Επίσης μου άρεσε πολύ η σχέση του πρωταγωνιστή με τα παιδιά του, τους μιλούσε ως ενήλικες και τους ζητούσε συγνώμη όταν χρειαζόταν.

Λίγο αργότερα θα προσπαθήσω να βρω και την τρίτη ταινία.
SYSTEM FAILURE

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Δες μια αγαπημένη μου ταινία - 17 (Μάϊος 2020)

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 08 Ιούν 2020, 14:51

( Δυστυχώς, έχω πιαστεί με διάφορα και δεν έχω μυαλό για ταινίες. Επιφυλάσσομαι με την πρώτη ευκαιρία να εκπληρώσω υποχρεώσεις. )
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."


Επιστροφή “Δες μια αγαπημένη μου ταινία”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 1 επισκέπτες