Δες μια αγαπημένη μου ταινία - 16 (Απρίλιος 2020)

Κάθε τόσο κάνουμε μια κλήρωση κι ο ένας βλέπει μια αγαπημένη ταινία του άλλου.
Αβατάρι χρήστη
Σάωρη
Μύστης
Αναρτήσεις: 65
Εγγραφή: 28 Ιαν 2016, 11:39

Re: Δες μια αγαπημένη μου ταινία - 16 (Απρίλιος 2020)

Ανάρτησηαπό Σάωρη » 12 Μάι 2020, 16:04

Μυρμηγκοφάγος έγραψε:
Σάωρη, τo ρομαντική το είδα στον τίτλο της ινδικής, στον οποίο το αναφέρει ως drama/romance και γενικά αποφεύγω να διαβάζω τη σύνοψη. Το ότι θα ήταν κοινωνική ήταν δεδομένο και ήταν στην ουσία το ίδιο πρόβλημα που είχα και στον προηγούμενο γύρο που παίξαμε, μιας και προτιμώ αυτές που εστιάζουν στα ανθρώπινα πάθη και δεν αντέχω την ηθοπλαστικότητα που μου βγάζουν οι κοινωνικές - κυρίως οι μοντέρνες.

Από τη δική μου πλευρά, ήλπιζα ότι το ταίρι μου θα είχε δει και τις τρεις, ώστε εκ των υστέρων να μπορούσα να επιλέξω κάτι που θα ένιωθα κοντά στα γούστα του. Ατύχησα, αλλά αφού δεν την έθαψες δεν παραπονιέμαι :))))

Έχω πάντως την υποψία ότι θα ταίριαζες με τον Πέτρο, που και αυτός με βάζει στα ίδια διλήμματα :χαχα:

Ναι το αντιλήφθηκα, αλλά εγώ την είχα πετύχει στην ΕΡΤ και δεν μπήκα τότε καν στο κόπο να το ψάξω τότε, γιατί κόλλησα βλέποντάς τη να εξελίσσεται η ιστορία. Δεν είναι ηθοπλαστικότητα. Τέλος πάντων, δεν θα τη δικαιολογήσω, αν ποτέ τύχει να της δεις, απλά δώσε της μια ευκαιρία. :χαχα:

Μα δεν έχει νόημα να το φέρεις το παιχνίδι κοντά στα γούστα. Είμαστε εδώ για να βασανιζόμαστε! :))))
Έχουμε τύχει με τον Πέτρο παλιότερα! Αλλά δεν γίνεται κάθε φορά να είμαστε οι ίδιοι για να κυλάνε όλα ομαλά! Δεν θα έχει πλάκα! :χαχα:


Νικόλααααααααααααααααααααααααααα, όπως λέει και η Μπιατριξ, πάμε σε επόμενο γύρο;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Θα είμαι τυπικήηη και δεν θα αφήσω καμία δόλια σειρά να με αποπλανήσει. :μαναι: :χαχα:

Αβατάρι χρήστη
Τρίνιτυ
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 252
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 16:47

Re: Δες μια αγαπημένη μου ταινία - 16 (Απρίλιος 2020)

Ανάρτησηαπό Τρίνιτυ » 12 Μάι 2020, 20:23

Άλλον ένα γύρο τον αντέχουμε νομίζω.. :)))
SYSTEM FAILURE

Αβατάρι χρήστη
Θλιμμένη Κουκουβάγια
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 210
Εγγραφή: 18 Νοέ 2018, 00:58

Re: Δες μια αγαπημένη μου ταινία - 16 (Απρίλιος 2020)

Ανάρτησηαπό Θλιμμένη Κουκουβάγια » 12 Μάι 2020, 21:54

Μπιατριξ Κιντο έγραψε:Σορρυ αν γινομαι ενοχλητική ή πιεστική.. αλλα θα κανουμε καινούργιο γύρο ή οχι;?



Εννοείται πως δεν γίνεσαι πιεστική αλλά θα ήταν πιο κομψό να ρωτάς αν θα γίνει εκ νέου εκκίνηση της φάσης της διαδικασίας θέασης που αποσκοπεί στην επιλογή με τυχαίο τρόπο ζευγαριών και στην επίτευξη του τελικού στόχου που θα καθοριστεί με μια κριτική και γενικές εντυπώσεις/παρατηρήσεις ως αποδεικτικό του προαναφερθέντος σκοπού, η λέξη "γύρος" μου φέρνει στο νου το πιτόγυρο το οποίο και απεχθάνομαι, ευχαριστώ πολύ. :πανικός: :ααργκ:
There are two kinds of spurs, my friend. Those that come in by the door; (††† R.I.P. †††) those that come in by the window.




Αβατάρι χρήστη
Θεατής
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 647
Εγγραφή: 07 Οκτ 2016, 19:34

Re: Δες μια αγαπημένη μου ταινία - 16 (Απρίλιος 2020)

Ανάρτησηαπό Θεατής » 12 Μάι 2020, 23:15

Το να απεχθάνεται κάποιος το πιτόγυρο δεν θα έπρεπε να είναι αιτία δια βίου αποκλεισμού από την λέσχη? :χμ:
Θα δεχόμουν και τον τυφεκισμό... :))))
Το να διαβάζεις μεταφρασμένη ποίηση είναι σαν να κολυμπάς με αδιάβροχο...

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Δες μια αγαπημένη μου ταινία - 16 (Απρίλιος 2020)

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 12 Μάι 2020, 23:33

Συμφωνω με τον Θεατη σε αυτο το τελευταιο! :πάνω:
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."

Αβατάρι χρήστη
Νικόλας Δε Κιντ
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1449
Εγγραφή: 12 Οκτ 2014, 21:29

Re: Δες μια αγαπημένη μου ταινία - 16 (Απρίλιος 2020)

Ανάρτησηαπό Νικόλας Δε Κιντ » 13 Μάι 2020, 00:32

Σάωρη έγραψε:Νικόλααααααααααααααααααααααααααα, όπως λέει και η Μπιατριξ, πάμε σε επόμενο γύρο;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Θα είμαι τυπικήηη και δεν θα αφήσω καμία δόλια σειρά να με αποπλανήσει. :μαναι: :χαχα:


Ε άμα επιμένουν η Σαώρη και η Μπιατριξ δεν μπορώ να κάνω κι αλλιώς!
Θα πάμε για έναν γύρο ακόμη! :))))
Excuse me... I dislike being touched... an Eastern prejudice

Αβατάρι χρήστη
Θλιμμένη Κουκουβάγια
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 210
Εγγραφή: 18 Νοέ 2018, 00:58

Re: Δες μια αγαπημένη μου ταινία - 16 (Απρίλιος 2020)

Ανάρτησηαπό Θλιμμένη Κουκουβάγια » 13 Μάι 2020, 01:06

Μπιατριξ Κιντο έγραψε:Συμφωνω με τον Θεατη σε αυτο το τελευταιο! :πάνω:



Το ήξερα ότι με μισείς τόσο πολύ! :))))
There are two kinds of spurs, my friend. Those that come in by the door; (††† R.I.P. †††) those that come in by the window.




Αβατάρι χρήστη
Σάωρη
Μύστης
Αναρτήσεις: 65
Εγγραφή: 28 Ιαν 2016, 11:39

Re: Δες μια αγαπημένη μου ταινία - 16 (Απρίλιος 2020)

Ανάρτησηαπό Σάωρη » 13 Μάι 2020, 14:31

Τρίνιτυ έγραψε:Άλλον ένα γύρο τον αντέχουμε νομίζω.. :)))

ααααααααααααααααααααα! :γιούπι: :αγκαλιά:

Νικόλας Δε Κιντ έγραψε:Ε άμα επιμένουν η Σαώρη και η Μπιατριξ δεν μπορώ να κάνω κι αλλιώς!
Θα πάμε για έναν γύρο ακόμη! :))))

Νιιιιιιιιιι! Θα βασανίσω και άλλο τα θύματά μου με ταινίες! :φιρουλί: :φρύδια:
Θλιμμένη Κουκουβάγια έγραψε:Το ήξερα ότι με μισείς τόσο πολύ! :))))

Ευτυχώς που έχει καταργηθεί η θανατική ποινή εδώ και 27 χρόνια! :χαχα:

Αβατάρι χρήστη
Θλιμμένη Κουκουβάγια
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 210
Εγγραφή: 18 Νοέ 2018, 00:58

Re: Δες μια αγαπημένη μου ταινία - 16 (Απρίλιος 2020)

Ανάρτησηαπό Θλιμμένη Κουκουβάγια » 13 Μάι 2020, 15:12

Εμένα πάντως δεν με "βασάνισες" καθόλου, μια χαρά πέρασα με την πρότασή σου, την επόμενη φορά όμως θα ήθελα κάτι πιο mystery/horror... αν γίνεται βέβαια.. :ρ
There are two kinds of spurs, my friend. Those that come in by the door; (††† R.I.P. †††) those that come in by the window.




Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Δες μια αγαπημένη μου ταινία - 16 (Απρίλιος 2020)

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 13 Μάι 2020, 15:59

Λογικα, την επομενη θα κληρωθεις με αλλον, γλαυκα μου...

Παντως, να πω κατι σχετικα με το παιχνιδι: σκοπος ειναι να βλεπουμε διαφορετικα πραγματα και να ανοιγουμε τους οριζοντες μας, γι'αυτο λεγεται "δες μια αγαπημ. μου ταινια" και η κληρωση γινεται τυχαια αφου ο καθενας πει την τριαδα του πρωτα και οχι μετα.. αλλιως δεν εχει νοημα. Το ιντριγκιστικο και ενδιαφερον κομματι στο παιχνιδι, ειναι να βλεπουμε αγαπημενες ταινιες του συμπαικτη μας, οχι ο.τι γουσταρουμε εμεις επειδη βλεπουμε μονο συγκεκριμενο στυλ ταινιων.. δε ξερω αν με καταλαβαινετε.. αρχισα παλι τη λογοδιαρροια.. τελος παντων... τα λεμε αργοτερα...
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."


Επιστροφή “Δες μια αγαπημένη μου ταινία”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 3 επισκέπτες