Της οθόνης τα όποια άσχετα

Αβατάρι χρήστη
Σινεφίλ
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 411
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 15:16

Re: Της οθόνης τα όποια άσχετα

Ανάρτησηαπό Σινεφίλ » 03 Οκτ 2013, 00:46

Νομίζω πως αυτό συνέβη επειδή ήταν τόσο μοναδικός σαν περίπτωση και δεν υπήρχαν άλλοι αξιόλογοι ανταγωνιστές του. Κωμικοί πολλοί, Βέγγοι κανένας.

Αβατάρι χρήστη
Ονειρευτής
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 296
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 21:35

Re: Της οθόνης τα όποια άσχετα

Ανάρτησηαπό Ονειρευτής » 03 Οκτ 2013, 19:26

Πιστεύω πάντως πως στο διεθνές κινηματογραφικό στερέωμα ο Βέγγος θα πρέπει να είναι παγκοσμίως ο μοναδικός ηθοποιός που έχει παίξει σε τόσες ταινίες με το πραγματικό του όνομα και που το όνομα και το επώνυμο του αναγράφεται σε άλλες τόσες στον τίτλο της ταινίας.
Δεν νομίζω να υπάρχει άλλος ηθοποιός που να τον ξεπερνάει επ' αυτής της χαρακτηριστικής πρωτοτυπίας ... διεθνώς! :))))
So come up to the lab, and see what's on the slab, I see you shiver with anticipation.
But maybe the rain, is really to blame, so I'll remove the cause ... but not the symptom.

Αβατάρι χρήστη
Μαντυ
Κοινωνός
Αναρτήσεις: 35
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 21:36

Re: Της οθόνης τα όποια άσχετα

Ανάρτησηαπό Μαντυ » 23 Οκτ 2013, 14:08

το ιδιο φαινομενο με τα ονοματα των πρωταγωνιστων υπαρχει κ στους κορυφαιους απαραδεκτους. Δημητρα παπαδοπουλου παιζει τη δημητρα παπαδοπουλου. σπυρος παπαδοπουλος ομοιως. βλασης μπονατσος ,γιαννης μπεζος, βασιλης χαλακατεβακης, ρενια λουιζιδου κλπ. Για παπαδοπουλο-ου, μπονατσο κ χαλακατεβακη ειμαι σιγουρη οτι εχουν αναφερθει κ τα επωνυμα τους ετσι στη σειρα
I 'm not bad, i 'm just drawn that way

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Της οθόνης τα όποια άσχετα

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 06 Νοέ 2013, 22:50

σε τραγούδι του κινουμένου σχεδίου "The Little Mermaid" βλέπω τον στίχο: "Darling it's better / Down where it's wetter"

είναι βρόμικο το μυαλό μου που διαβάζει εδώ σεξουαλικό υπονοούμενο; :χμ:
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Πολύνιους
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 529
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 18:21

Re: Της οθόνης τα όποια άσχετα

Ανάρτησηαπό Πολύνιους » 08 Νοέ 2013, 05:33

Γιατί όλες οι ταινίες ισπανικού κινηματογράφου μου φαίνονται ίδιες; Η ίδια αποπνικτική ατμόσφαιρα παντού...

@Φαροφύλακας, ειλικρινά; :θρρρ: :θρρρ:
σεξ και ντραγκζ και ροκ και ρολ

Αβατάρι χρήστη
Πολύνιους
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 529
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 18:21

Re: Της οθόνης τα όποια άσχετα

Ανάρτησηαπό Πολύνιους » 21 Ιαν 2014, 16:07

Έχει δει κανείς ταινία με την Jennifer Lawrence να μου πει πώς του φαίνεται σαν ηθοποιός; Έχω λιώσει και διαβάζω τι λένε οι haters της κι έχω περιέργεια (είναι ντέι οφφ και σήμερα μη παρεξηγείτε)
σεξ και ντραγκζ και ροκ και ρολ

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: Της οθόνης τα όποια άσχετα

Ανάρτησηαπό Ίζι » 21 Ιαν 2014, 16:41

Έχω δει το Hunger Games και στο Silver Linings Playbook. Μια χαρά είναι η κοπέλα, γιατί haters;
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Της οθόνης τα όποια άσχετα

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 21 Ιαν 2014, 18:14

Μαζί σου, Ίζι. Ειδικά στον "Οδηγό Αισιοδοξίας" την βρήκα πολύ οκ. :πάνω:
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Πολύνιους
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 529
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 18:21

Re: Της οθόνης τα όποια άσχετα

Ανάρτησηαπό Πολύνιους » 21 Ιαν 2014, 22:43

Ίζι έγραψε: Μια χαρά είναι η κοπέλα, γιατί haters;


Λοιπόν, οι χέιτερζ κατά βάση την θεωρούν φέηκ. :ρ Επειδή την προμοτάρουν απεγνωσμένα σαν η απλή, καθημερινή τύπισσα και εκθειάζεται γι' αυτό, έχουν βρει πάτημα όλοι να πουν ότι όλο αυτό το κουλ στυλάκι είναι φέηκ κ το κάνει επίτηδες κ.λπ κατάλαβες, είχε πάει και μεθυσμένη πρόσφατα στις χρυσές σφαίρες και όλο βγαίνει φωτογραφίες να κάνει γκριμάτσες... Αυτά ξέρω... Εγώ "συμφωνώ" μ' αυτό το άρθρο (μην πατήσετε κλικ αν δεν είστε προετοιμασμένοι για χαμηλού επιπέδου κάψιμο :)))) )
σεξ και ντραγκζ και ροκ και ρολ

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Της οθόνης τα όποια άσχετα

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 24 Ιαν 2014, 22:16

Είναι η Chel από τις πιο σέξι ηρωίδες της Ντίσνεη ή είναι μονάχα η ιδέα μου; :χμ:

Image
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."


Επιστροφή “Οθόνων Διάφορα”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 3 επισκέπτες