Οι σκέψεις μου, τώρα καθώς βλέπω την σειρά/ταινία

Αβατάρι χρήστη
Στιλλ Ιλλ
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 506
Εγγραφή: 01 Νοέ 2014, 14:38

Re: Οι σκέψεις μου, τώρα καθώς βλέπω την σειρά/ταινία

Ανάρτησηαπό Στιλλ Ιλλ » 05 Μάρ 2017, 20:22

Zόφε ποιό σου άρεσε περισσότερο?? Μου έχει καρφωθεί εδώ και καιρό να δώ το πρώτο.
I'll show you light now. It burns bright forever. No more blue tomorrows. You on high now, love..

Αβατάρι χρήστη
Ζόφος
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 698
Εγγραφή: 03 Σεπ 2014, 20:18

Re: Οι σκέψεις μου, τώρα καθώς βλέπω την σειρά/ταινία

Ανάρτησηαπό Ζόφος » 05 Μάρ 2017, 20:36

Το πρώτο. Είναι πιο απλό κι άμεσο. Αλλά στο δεύτερο ξαναβλέπεις τον Μορφέα του Μάτριξ και γίνεται μεγαλύτερος πανικός.

Αβατάρι χρήστη
Ζόφος
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 698
Εγγραφή: 03 Σεπ 2014, 20:18

Re: Οι σκέψεις μου, τώρα καθώς βλέπω την σειρά/ταινία

Ανάρτησηαπό Ζόφος » 29 Μάρ 2017, 19:15

The Fundamentals of Caring. Σπάνια βλέπω Netflix ταινίες, αλλά τελευταία ανέβηκαν κάπως. Αυτό θυμίζει το γαλλικό Intouchables, πιο φτωχό βέβαια, ανάλαφρο και νεανικό, ένα road movie που μας δείχνει πως ακόμα και το πιο κοντινό ταξιδάκι μπορεί να έχει σημασία.

Αβατάρι χρήστη
Ζόφος
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 698
Εγγραφή: 03 Σεπ 2014, 20:18

Re: Οι σκέψεις μου, τώρα καθώς βλέπω την σειρά/ταινία

Ανάρτησηαπό Ζόφος » 08 Απρ 2017, 15:35

The Discovery (2017). Άλλη μία ταινία του Netflix. Ο σκηνοθέτης Charlie McDowell έκανε και το The One I Love, που το λες και λίγο mindfuck. Εδώ έχουμε τον Robert Redford να ανακαλύπτει τη μετά θάνατο ζωή, κάτι που οδήγησε τους ανθρώπους σε μαζικές αυτοκτονίες. Έπρεπε να έχει λιγότερα ρομαντικά στοιχεία και περισσότερα τρόμου, κρίμα και το ενδιαφέρον του θέματος.

Αβατάρι χρήστη
Ζόφος
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 698
Εγγραφή: 03 Σεπ 2014, 20:18

Re: Οι σκέψεις μου, τώρα καθώς βλέπω την σειρά/ταινία

Ανάρτησηαπό Ζόφος » 12 Απρ 2017, 17:00

No Men Beyond This Point. Η ιδανική ταινία για όσες δηλώνουν φεμινίστριες. Ένα mockumentary που μας δείχνει πως θα ήταν ο κόσμος αν κυβερνούσαν οι γυναίκες. Μπορεί να ήταν καλύτερα τα πράγματα για αυτές, αλλά θα έπεφτε πολύ βαρεμάρα.

Αβατάρι χρήστη
Τόνιασινε
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 410
Εγγραφή: 06 Οκτ 2016, 12:52

Re: Οι σκέψεις μου, τώρα καθώς βλέπω την σειρά/ταινία

Ανάρτησηαπό Τόνιασινε » 03 Μάι 2017, 01:33

:χαχα: Έχει Λάρα Κροφτ τώρα και πως πέφτει το μάτι μου.. δείχνει μια σκηνή που κυνηγιούνται οι αρχαιοκάπηλοι στο ναό του Μέγα Αλέξανδρου.. γίνεται σεισμός.. μπάζουν νερά (είναι σαν υποθαλάσσια σπηλιά, από παλιά ηφαιστιακή έκρηξη, κάτι τέτοιο), δε σχολιάζω ότι υπάρχουν προβολάκια και τεχνολογία..

ξεφεύγει απ τους "κακούς" η Λάρα και πριν βουτήξει κάτω στο νερό για να βγει απ το ναό, βγάζει το μαχαίρι, κάνει μια "χρατς" και κόβει το χέρι της! Λέω τί κάνει? Μήπως για να τη νομίζουν για νεκρή? :))))

Βουτάει.. κολυμπάει..κολυμπάει.. πουθενά αίμα στο νερό.. Λέω δε θα είδα καλά! Κάτι άλλο θα κανε.. κολυμπάει κολυμπάει (όλα υποβρυχίως ε.. μην ξεχνιόμαστε), σταματάει! Κάνει μια και ζουλάει το χέρι.. να τα τα αίματα.. σε 2" έρχεται ένας καρχαρίας οσμιζόμενος το αίμα! :χαχα: Της φέρνει δυο τρεις σβούρες πριν την επίθεση και με το που πάει να της επιτεθεί κατα μέτωπο.. τατάν!

του ρίχνει μια μπουνιά στο κούτελο η Λάρα, κουνάει ζαλισμένος το κεφάλι ο καρχαρίας και η Λάρα τον καβαλάει και φεύγει!! :χαχα: :χαχα:

Το τερμάτισαν!! :χαχα: :χαχα:

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Οι σκέψεις μου, τώρα καθώς βλέπω την σειρά/ταινία

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 03 Μάι 2017, 08:19

Χαρά στο κουράγιο σου που είδες τέτοιο πράγμα. Ηρωίδα μεγαλύτερη κι από την Λάρα. :))))
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Τόνιασινε
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 410
Εγγραφή: 06 Οκτ 2016, 12:52

Re: Οι σκέψεις μου, τώρα καθώς βλέπω την σειρά/ταινία

Ανάρτησηαπό Τόνιασινε » 03 Μάι 2017, 10:50

Καλέ μου φαροφύλακα είσαι καλά?? Αυτή τη σκηνή είδα και το κλεισα! Βάλαμε το Pieta του Κιμ Κι Ντουκ! :)

Αβατάρι χρήστη
Ζόφος
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 698
Εγγραφή: 03 Σεπ 2014, 20:18

Re: Οι σκέψεις μου, τώρα καθώς βλέπω την σειρά/ταινία

Ανάρτησηαπό Ζόφος » 24 Μάι 2017, 15:54

Βλέπω το Raw (γνωστό και σαν Grave). Στο οποίο μία vegan πάει για σπουδές και γίνεται κανίβαλος. Και αναρωτιέμαι τι σημασία έχουν οι επιλογές μας αφού δε μπορούν να μείνουν σταθερές όταν επηρεαζόμαστε από τους άλλους; Αν η κοινωνία πχ θέλει να τρώει κρέας κι εσύ όχι, τότε είσαι το μαύρο πρόβατο μη πω παράνομος, άσχετα αν στο μέλλον γίνουν όλοι φυτοφάγοι για την υγεία τους.

Αβατάρι χρήστη
Μεταλλαγμένη
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 212
Εγγραφή: 01 Μάι 2014, 20:38

Re: Οι σκέψεις μου, τώρα καθώς βλέπω την σειρά/ταινία

Ανάρτησηαπό Μεταλλαγμένη » 24 Μάι 2017, 21:27

@Ζόφε, σου άρεσε η ταινία? Με ψήνει εδώ και λίγο διάστημα!
Sam: Dude, you killed Hitler!
Dean: Yeah...!Awesome!
(Supernatural)


Επιστροφή “Οθόνων Διάφορα”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 3 επισκέπτες