Ρομαντικές ταινίες

Αβατάρι χρήστη
Αλίκη
Μύστης
Αναρτήσεις: 180
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 21:33
Επικοινωνία:

Re: Ρομαντικές ταινίες

Ανάρτησηαπό Αλίκη » 28 Μάι 2013, 00:47

Ααααα ευχαριστώ πάρα πολύ :γιούπι: αν και τις μισές φωτογραφίες δεν μπορώ να τις δω, προσπαθώ να τις μαντέψω :))))

Αβατάρι χρήστη
Τραβιατα
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 380
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 23:12

Re: Ρομαντικές ταινίες

Ανάρτησηαπό Τραβιατα » 28 Μάι 2013, 15:48

Image
Ο Γάμος Του Καλύτερού Μου Φίλου
Παλια ηταν ζευγαρι, μετα χωρισαν και τωρα την καλει για κουμπαρα στον γαμο του....


Image
Η νυφη το σκασε
Δεν μπορει να βρει αντρα να στεριωσει, ολους τους αφηνει στην εκκλησια και σηκωνεται και φευγει.....

Image
the lucky one
Ειναι απο τον σκηοθετη του ημερολογιου, για αυτο την ειδα,αλλα δεν μου πολυ αρεσε.....

Image
the proposal
Αναγκαζει τον ηφισταμενο υπαλληλο της να την παντρευτει για να μην την απελασουν απο την χωρα, ομως πρεπει να γινουν πιστευτει για τα ματια της κυβερνησης.

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: Ρομαντικές ταινίες

Ανάρτησηαπό Ίζι » 30 Μάι 2013, 11:18

Κόρτο Μαλτέζε έγραψε:

3. Με την πρώτη (Knocked up, 2007) σχετικά καφροκωμωδία με έναν χαριτωμένο κάφρο που μπλέκει όταν αφήνει έγκυο μια φιλόδοξη καριερίστα...


4. Όταν με παράτησε η Σάρα (Forgeting Sara Marshall, 2008).

Αυτές οι ταινίες είναι φτιαγμένες από την ίδια ομάδα σωστά σωστά; Όπως και ο Παρθένος 40 ετών και το Funny People. Σεναριογράφοι, παραγωγοί, σκηνοθέτες, δεν ξέρω ακριβώς, πάντως έχουν κοινά. Λοιπόν είδα πρώτα τον Παρθένο (που μου άρεσε πολύ), μετά το Knocked Up (που το σιχάθηκα), μετά τη Σάρα Μάρσαλ (που μου άρεσε πολύ), μετά το Funny People (που το σιχάθηκα). Δεν μπορώ να αποφασίσω αν μ' αρέσουν οι ταινίες τους ή όχι. :ωιμέ:

Από ρομαντικές προτείνω επίσης την Αιώνια Λιακάδα Ενός Καθαρού Μυαλού, την πρωτότυπη και συγκινητική ιστορία ενός ζευγαριού που μετά τον χωρισμό απευθύνεται σε μια υπηρεσία διαγραφής μνήμης προκειμένου να ξεχάσει ο ένας τον άλλον. Πολύ ταιριαστοί και πειστικοί οι Γουίνσλετ και Κάρεϊ.

Image

Επίσης, το Μυστικό του Brokeback Mountain με τον υπέροχο Heath Ledger και τον, επίσης υπέροχο Jake Gyllenhaal. Η θλιβερή ιστορία ενός γκέι ζευγαριού που κράτησε τη σχέση του μυστική μέσα στα χρόνια.

Image

Η τριλογία (πλέον) Before Sunrise, Before Sunset και Before Midnight, που αφηγείται τις συναντήσεις δυο ερωτευμένων, την πρώτη φορά στη Βιέννη, τη δεύτερη εννέα χρόνια μετά στο Παρίσι και την τρίτη, πάλι εννέα χρόνια μετά, στην Ελλάδα. Περιμένουμε την τρίτη ταινία στις 13 Ιουνίου.

Image
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson

Αβατάρι χρήστη
Κόρτο Μαλτέζε
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 315
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 09:41

Re: Ρομαντικές ταινίες

Ανάρτησηαπό Κόρτο Μαλτέζε » 30 Μάι 2013, 11:29

και εγώ αυτή την αίσθηση έχω. Ότι είναι δηλαδή μια ομάδα που γράφει, σκηνοθετεί, παίζει, βάφει τα σκηνικά, φτιάχνει καφέδες, τραβά το φιλμ, τραγουδά, χορεύει, σκουπίζει, φτιάχνει χυμούς, καπνίζει (καλό είναι όμως να μην του στείλεις να πάρουν τα παιδιά από το σχολείο). Προφανώς δε μιλάμε για αριστουργήματα αλλά καιρός ήταν να φτιαχτούν και μερικές αισθηματικές ταινίες που να λένε την ιστορία από τη μεριά του άντρα :)))) .

Πολύ καλή ταινία η αιώνια λιακάδα.
Ήθελα να γράψω κάτι βαθυστόχαστο αλλά δεν μου έρχεται τώρα

Αβατάρι χρήστη
Μαργαρίτα
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 225
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 18:54
Θέση: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Re: Ρομαντικές ταινίες

Ανάρτησηαπό Μαργαρίτα » 30 Μάι 2013, 11:36

Η αιώνια λιακάδα που άρεσε και μένα πολύ , πρωτότυπο σενάριο , δύο αγαπημένοι ηθοποιοί σε πρωταγωνιστικούς ρόλους , ένας όμορφος έρωτας , ωραία χρώματα μαλλιών :χαχα:

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: Ρομαντικές ταινίες

Ανάρτησηαπό Ίζι » 30 Μάι 2013, 14:18

Κόρτο Μαλτέζε έγραψε:και εγώ αυτή την αίσθηση έχω. Ότι είναι δηλαδή μια ομάδα που γράφει, σκηνοθετεί, παίζει, βάφει τα σκηνικά, φτιάχνει καφέδες, τραβά το φιλμ, τραγουδά, χορεύει, σκουπίζει, φτιάχνει χυμούς, καπνίζει (καλό είναι όμως να μην του στείλεις να πάρουν τα παιδιά από το σχολείο).

:χαχα:
Αυτοί ευθύνονται και για τον Πενταετή Αρραβώνα το οποίο είναι μάλλον το χειρότερο απ' όλα, και σας προτείνω να το αποφύγετε με κάθε κόστος :τσκτσκ: :κατάρα:


Και, πώς ξέχασα στις ρομαντικές (;) το αγαπημένο μου 500 days of summer

Image
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson

Αβατάρι χρήστη
Σινεφίλ
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 411
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 15:16

Re: Ρομαντικές ταινίες

Ανάρτησηαπό Σινεφίλ » 30 Μάι 2013, 15:21

Παρεμπιπτόντως, το "Παρθένος ετών 40" μου άρεσε πολύ.

Αβατάρι χρήστη
Τραβιατα
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 380
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 23:12

Re: Ρομαντικές ταινίες

Ανάρτησηαπό Τραβιατα » 30 Μάι 2013, 17:44

Καλα θα τρελαθω......ειναι ρομαντικη ταινια οι γκει καουμποιδες??????? :πανικός: :πανικός:

Αβατάρι χρήστη
Πολύνιους
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 529
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 18:21

Re: Ρομαντικές ταινίες

Ανάρτησηαπό Πολύνιους » 30 Μάι 2013, 18:19

Τραβιατα έγραψε:Καλα θα τρελαθω......ειναι ρομαντικη ταινια οι γκει καουμποιδες??????? :πανικός: :πανικός:


Γιατί, δεν ερωτεύονται οι γκέη ή μήπως δεν ερωτεύονται οι καουμπόηδες;

Η αβάσταχτη ελαφρότητα του είναι, είναι τέεεεελεια, είναι η καλύτερη.
AND I NEEEEEED YOUR LOOOOVING... LIKE THE SUUUUUUUUUUNSHINEEEEEEEEE :λυγμ:

σεξ και ντραγκζ και ροκ και ρολ

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: Ρομαντικές ταινίες

Ανάρτησηαπό Ίζι » 30 Μάι 2013, 18:56

Τραβιατα έγραψε:Καλα θα τρελαθω......ειναι ρομαντικη ταινια οι γκει καουμποιδες??????? :πανικός: :πανικός:

Μα τι άλλο εκτός από ρομαντική ταινία θα μπορούσε να είναι; εεε; Περιπέτεια, τρόμου ή κωμωδία;



Πολύνιους έγραψε:Η αβάσταχτη ελαφρότητα του είναι, είναι τέεεεελεια, είναι η καλύτερη.

Ποια ΑΒΑΣΤΑΧΤΗ ΕΛΑΦΡΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ χριστιανή μου; :μουάχαχα: :μουάχαχα: :μουάχαχα: (έχω πέσει κάτω απ' τα γέλια, σοβαρά)
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson


Επιστροφή “Οθόνων Διάφορα”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 3 επισκέπτες