Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3256

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 04 Απρ 2019, 18:22

Πράγματι. Αν και εγώ κυρίως θυμάμαι τα επεισόδια του '80, καθότι τότε παιδί και τα έβλεπα στην τηλεόραση. Για μένα ο σημερινός άξιος συνεχιστής είναι το Black Mirror.
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Χανκ Μουντυ
Μύστης
Αναρτήσεις: 94

Ανάρτησηαπό Χανκ Μουντυ » 04 Απρ 2019, 21:44

Ξεκινησα -επιτελους- τον τριτο κυκλο του True Detective. 5 πρωτα επεισοδια, εξαιρετικα σε ολα. Σιγουρα εφαμιλλη της πρωτης.

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 700

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 04 Απρ 2019, 22:17

Εγω ξεκινησα το Fargo αλλα δε μπορω να πω οτι εχω ενθουσιαστει μεχρι τωρα.. ισως παρακατω να ειναι πιο ενδιαφερον.
''Revenge is never a straight line. It's a forest, and like a forest, it's easy to lose your way.. to get lost... to forget where you came in.''

Αβατάρι χρήστη
Νικόλας Δε Κιντ
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1291

Ανάρτησηαπό Νικόλας Δε Κιντ » 05 Απρ 2019, 09:16

Φαροφύλακας έγραψε:Πράγματι. Αν και εγώ κυρίως θυμάμαι τα επεισόδια του '80, καθότι τότε παιδί και τα έβλεπα στην τηλεόραση. Για μένα ο σημερινός άξιος συνεχιστής είναι το Black Mirror.

Και οι μεταγενέστεροι κύκλοι ήταν πολύ καλοί. Απλά εμένα μου αρέσει και η αισθητική του ασπρόμαυρου.
Θεωρώ πως στο ίδιο "μήκος κύματος" ήταν και η σειρά των 90ς Outer Limits!

To Black Mirror από την άλλη, και για μένα είναι ο συνεχιστής της Ζώνης του Λυκόφωτος. :ναι:
Excuse me... I dislike being touched... an Eastern prejudice

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 05 Απρ 2019, 13:11

Είδα το πρώτο επεισόδιο από τους 12 Πιθήκους και, παρότι θεωρητικά σαν θεματολογία μου ταιριάζει, δεν μου άρεσε. Όπως δεν μου είχε αρέσει και η ταινία όταν είχε βγει.
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Βάγγυ
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 226

Ανάρτησηαπό Βάγγυ » 25 Απρ 2019, 01:04

Εντέλει, αφού το American horror story, έχει δική του πλοκή ανά κύκλο, τα βλέπουμε μπερδεμένα αν και μέχρι στιγμής πήραμε τους 3 κύκλους που κάπως σχετίζονται. Είδαμε τον 1ο, μετά τον 8ο και τώρα βλέπουμε τον 3ο αν και τελικά τα πήγαμε κάπως ανάποδα αλλά δεν πειράζει. Ο 4ος είχα δει παλιότερα κάποια επεισόδια και δε μου άρεσε, οποτε θα τον προσπεράσω. Αν κάποιος/α τα έχει δει ας μου πει λιγάκι, ποια σεζόν έχει να κάνει με το ξενοδοχείο (κορτεζ κάπως έτσι);
"There was no harbor for hope" R. Lupton

Αβατάρι χρήστη
Ασάρα
Μύστης
Αναρτήσεις: 101

Ανάρτησηαπό Ασάρα » 26 Απρ 2019, 12:46

Γενικότερα όλοι οι κύκλοι του ahs σχετίζονται. Το πρόβλημα μου με την σειρα είναι κυρίως οτι ενω ξεκινάει καλα κάπου στην μέση ξεχειλωνει.
Το ξενοδοχείο που βασίζεται σε αληθινά γεγονότα είναι στον 5ο κυκλο.
"When I was four years old, I watched my mother kill a spider... with a teacosy. Years later, I realised it was not a spider - it was my Uncle Harold."

Αβατάρι χρήστη
Βάγγυ
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 226

Ανάρτησηαπό Βάγγυ » 27 Απρ 2019, 00:34

Ναι, ισχύει αυτό που λες και νομίζω πως οι κύκλοι με τα λιγότερα επεισόδια με τραβάνε πάντα περισσότερο. Τώρα ο 3ος που ειναι 13 επεισόδια, κάπου-κάπου κουράζει. Βασίζεται σε αληθινά γεγονότα, ε; Δεν το ήξερα. :) Ωραία, αρα μετά τον 3ο, θα βάλω τον 5ο.
"There was no harbor for hope" R. Lupton

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 27 Απρ 2019, 09:54

Είδα καί τα 7 επεισόδια της σειράς Bonding. Είναι χιουμοριστική με θέμα μια φοιτήτρια που βγάζει τα προς το ζειν εργαζόμενη ως "αφέντρα" (dominatrix). Πολύ μικρά επεισόδια κι όλα μαζί ήταν σε διάρκεια όσο μια ταινία. Την είδα ευχάριστα.

Αβατάρι χρήστη
Νικόλας Δε Κιντ
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1291

Ανάρτησηαπό Νικόλας Δε Κιντ » 04 Μάι 2019, 13:08

Ξεκίνησα τον δεύτερο κύκλο του Cobra Kai(2018 - )!
S02E01.
Επιστρέφει ο δάσκαλος του Τζόνι Λόρενς!!! Πολύ νοσταλγία σε αυτή την σειρά!! :γιούπι:
Excuse me... I dislike being touched... an Eastern prejudice

Επιστροφή “Οθόνων Διάφορα”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Google [Bot] και 7 επισκέπτες