Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Αβατάρι χρήστη
Χανκ Μουντυ
Μύστης
Αναρτήσεις: 95
Εγγραφή: 08 Απρ 2013, 19:40

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Χανκ Μουντυ » 22 Οκτ 2020, 22:28

Συμφωνω και για Fargo και για Hill House (δεν εχω δει τη 2η σαιζον ακομη). Πολυ ωραιες σειρες! :πάνω:
And he who forgets will be destined to remember!

Αβατάρι χρήστη
Βάγγυ
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 278
Εγγραφή: 08 Οκτ 2014, 01:01

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Βάγγυ » 29 Οκτ 2020, 22:10

@Μπιατριξ, ο,τι κι αν έχεις ακούσει, είναι ακόμη καλύτερο. :ρ Ναι, το Hill house, έχει αρκετό τρόμο κι είναι πολύ καλό. Εμένα και το The haunting of Bly Manor μ' άρεσε πάντως κι ας μην έφτασε το ταβάνι του Hill House. Αξίζουν και τα δύο! :μπράβο:
"There was no harbor for hope" R. Lupton

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 30 Οκτ 2020, 09:03

Οκ, Βάγγυ. Ευχαριστώ. :πάνω: :μπράβο:
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 05 Νοέ 2020, 12:27

Ειδα τον πρωτο κυκλο του Mandalorian. Το προτεινω ανεπιφυλακτα ειδικα στους φαν του Star Wars. Ειναι πολυ ενδιαφερον, με δραση, σασπενς, εχει στυλ παλιου σπαγγετι γουεστερν, χαρακτηρες που σου προξενουν το ενδιαφερον και ωραια εφε. :πάνω: :πάνω: :πάνω:
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."

Αβατάρι χρήστη
Θεατής
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 647
Εγγραφή: 07 Οκτ 2016, 19:34

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Θεατής » 14 Νοέ 2020, 19:12

Τελευταία έχω κολλήσει με το Black Sails... Ολοκληρωμένη σειρά 4ων κυκλων με θέμα τους πειρατές.
Ίντριγκα, μάχες και πολύ θάλασσα σε αυτή την περιπέτεια εποχής που είναι γεμάτη αντιήρωες...
Το να διαβάζεις μεταφρασμένη ποίηση είναι σαν να κολυμπάς με αδιάβροχο...

Αβατάρι χρήστη
Αντίβαρο
Μύστης
Αναρτήσεις: 63
Εγγραφή: 31 Μάρ 2020, 18:04

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Αντίβαρο » 19 Νοέ 2020, 19:21

Θα συμφωνήσω με την Βάγγυ ότι η δεύτερη σεζόν Του Μπλάι Μανορ, δεν φτάνει το ταβάνι από Χιλ Χάουζ. ΑΛΛΑ την ερμηνεία που δίνουν (οι δημιουργοί) σε πολλά αναπάντητα ερωτήματα που είχε αφήσει το βιβλίο του Τζέιμς, μου αρέσουν πάάάρα πολύ!!!
Και για τα πρακτικά...είχα δει ένα βιδεακι, όπου μια από τις ηθοποιούς μας λέει ότι για το 8ο επεισόδιο βασίστηκαν σε μια άλλη ιστορία/βιβλίο που είχε γράψει ο Τζέιμς. Και πόσο ωραία δένει αυτή η ιστορία με την βασική ιστορία του Μπλάι Μανορ.
Τα τελευταία επεισόδια είναι σόκ.
Αλλά πάλι ο Φλάναγκαν, επεισόδιο το επεισόδιο σου χτίζει την ιστορία. Και φυσικά στον πυρήνα της (η ιστορία), παίζει πάλι με το ανθρώπινο δράμα.
"Μην παίρνετε ναρκωτικά...δεν φτάνουν για όλους" -Ο Τζίμης, ο Τζίμης και η Τζάνις

Αβατάρι χρήστη
Βάγγυ
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 278
Εγγραφή: 08 Οκτ 2014, 01:01

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Βάγγυ » 26 Νοέ 2020, 12:53

Αντίβαρο έγραψε:Αλλά πάλι ο Φλάναγκαν, επεισόδιο το επεισόδιο σου χτίζει την ιστορία. Και φυσικά στον πυρήνα της (η ιστορία), παίζει πάλι με το ανθρώπινο δράμα.


Αυτό είναι που μου αρέσει πολύ στο συγκεκριμένο. Γι΄αυτό και δε με ενόχλησε η απουσία του τρόμου. Ξετυλίγει πολύ ωραία την ιστορία. :πάνω:
"There was no harbor for hope" R. Lupton

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 26 Νοέ 2020, 15:51

Πόσες σειρές υπάρχουν. Τίτλους από αυτές που λέτε, τους ακούω πρώτη φορά.


Εγώ ξεκίνησα το Brooklyn nine-nine. Απορώ γιατί είχα σταματήσει στο 2ο επεισόδιο. Πιάνω τον εαυτό μου να γελάει τακτικά. :πάνω:
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Βάγγυ
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 278
Εγγραφή: 08 Οκτ 2014, 01:01

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Βάγγυ » 26 Νοέ 2020, 22:17

Φάρε, από τις πολύ αγαπημένες μου σειρές. Από τις λίγες μάλιστα που για κάνα 2 σεζόν δεν είχα αγαπημένο χαρακτήρα (πράγμα παράξενο για μένα), γιατί σε κάθε επεισόδιο μου άρεσε κάποιος/α διαφορετικος/η.
"There was no harbor for hope" R. Lupton

Αβατάρι χρήστη
Βάγγυ
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 278
Εγγραφή: 08 Οκτ 2014, 01:01

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Βάγγυ » 27 Νοέ 2020, 00:49

Βρε @Ιαβερη, πες ότι το Fargo το έχει στο νετφλιξ. Το έψαξα τυχαία σήμερα και λέω ας μπας και το έχει. Είδα το 1ο επεισόδιο, πολύ καλό. Πολύ θανατικό ρε παιδί μου.
"There was no harbor for hope" R. Lupton


Επιστροφή “Οθόνων Διάφορα”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 3 επισκέπτες