Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 26 Δεκ 2020, 14:02

Εχω αρχίσει το The Stand, αλλα για να ειμαι ειλικρινης δεν μου αρεσει καθόλου. Απογοήτευση. Το βιβλίο σαφώς καλύτερο. Πολύ καλύτερο...
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 11 Ιαν 2021, 14:03

Είχα δει καλά σχόλια του Νικόλα Δε Κιντ για το Cobra Kai και τελικώς το πήρα απόφαση. Έφτασα στο 8ο, και μου φαίνεται πολύ τραβηχτικό. Εντάξει, το έχουν παρακάνει με το μπλέξιμο: η κόρη του Α τα φτιάχνει με τον ψυχογιό του Β, ο γιος του Β παίρνει μαθήματα καράτε από τον Α και όλα αυτά στο Σαιξπηρικό ταμπού Μοντέγων και Καπουλέτων όπου "δεν έχουμε πάρε-δώσε με εκείνους" :))))

Είναι ωραία η μετάβαση από το ασπρόμαυρο καλό-κακό σε ένα πιο ρεαλιστικό πλαίσιο όπου ο καθένας έχει την διαδρομή του, τα λάθη του, τα σωστά του, και προσπαθεί να σταθεί στην ζωή.

Βέβαια, στο 8ο επεισόδιο, όπου...
...ο ξάδερφος, όσο ανόητος, πάει και βανδαλίζει ανοιχτά το αυτοκίνητο του ξανθού, είναι κάπως τραβηγμένο...
Ομοίως, νομίζω πως οι μαθητευόμενοι πολύ σύντομα φτάνουν να είναι μάχιμοι στις μάχες, όμως οκ.

Γενικά, μια ευχάριστη σειρά που μπορώ να δω.

Οπότε οι σειρές που βλέπω αυτόν τον καιρό, και τα πρώτα δύο ψιλοδιαχρονικά:
  • Modern Family
  • Forensic Files
  • Brooklyn nine nine
  • Cobra Kai
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Βάγγυ
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 278
Εγγραφή: 08 Οκτ 2014, 01:01

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Βάγγυ » 14 Ιαν 2021, 20:57

@Φάρε πού βρίσκεσαι στο Brooklyn nine nine;

ΥΓ: Είσαι θεούλης που το σχολίασες και το θυμήθηκα, γιατί με κάτι τρεξίματα τις τελευταίες 2 βδομάδες, είχα ξεχάσει ότι μπήκαν τα επεισόδια του 6ου στο νετφλιξ και έτσι ξαφνικά μου έδωσες -χωρίς να το ξέρεις- μεγάλη χαρα!!! :γιούπι:
"There was no harbor for hope" R. Lupton

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 26 Σεπ 2021, 14:05

Βλέπω πως αμέλησα να απαντήσω εδώ. Καθυστερημένα να πω πως ανέκοψα την ταχύτητα με το Brooklyn nine-nine και ύστερα από τόσον καιρό είμαι ακόμη στο σ04ε18.

Αυτόν τον καιρό βλέπω την σειρά Toon και πραγματικά την απολαμβάνω και πιάνω τον εαυτό μου να γελάω. Να σημειώσω, βέβαια, πως είναι στα Ολλανδικά.
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 30 Νοέ 2021, 23:57

Βλεπω Midnight Mass (2021) , πολυ δυνατη φαινεται, ενδιαφερουσα και τρομακτικουλα..
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 30 Δεκ 2021, 22:58

Μόλις είδα το τρέιλερ, Μπιατρίξ.

Εμένα, παραδόξως, η 6η σεζόν του Community συνέχισε να μου αρέσει και να με κάνει να γελάω.

Η σειρά που δεν πιάνω καθόλου είναι το αμερικανικό the Office. Είχα δει κάποτε ένα-δυο επεισόδια και μου φάνηκε δυσάρεστα δραματική.

Τώρα, όποτε βλέπω αποσπάσματα π.χ. στο tik tok, συνεχίζω να μην την πιάνω.

Από την άλλη, τα αποσπάσματα του Family Guy, πάνω στα οποία πέφτω συνεχώς, τα βρίσκω κορυφή, κι ας μην έχω δει ούτε ένα ολόκληρο επεισόδιο.
:χαχα:
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."


Επιστροφή “Οθόνων Διάφορα”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 2 επισκέπτες