Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Αβατάρι χρήστη
Θλιμμένη Κουκουβάγια
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 210

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Θλιμμένη Κουκουβάγια » 16 Φεβ 2020, 16:26

Μπιατριξ Κιντο έγραψε:Συγνωμη, αφου - και καλα - ειμαστε θετικοι ανθρωποι, αν ειναι να μας ρημαξει τη ψυχη αυτη η σειρα, γιατι να τη δουμε? για να ψυχοπλακωθουμε?

Συμφωνώ με Βεατρίκη αν και δεν παρακολουθώ σειρές, σωστότατο σκεπτικό!
There are two kinds of spurs, my friend. Those that come in by the door; (††† R.I.P. †††) those that come in by the window.

Αβατάρι χρήστη
Βάγγυ
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 271

Ανάρτησηαπό Βάγγυ » 12 Μάρ 2020, 00:25

Πριν 3 βδομάδες αρρώστησα και δεν είχα τι να κάνω όλη μέρα ξαπλωμένη οπότε είπα να ψαχτω στο νετφλιξ να ξεκινήσω το κατιτίς μου. Κι έπεσα πάνω στο How to get away with murder και είναι ο,τι πιο εθιστικο. Να μην τα πολυλογώ, έχω τελειώσει τον 3ο κύκλο κι έχω μπει στον 4ο. Δεν το έχω τελειώσει ακόμη γιατί η αρρώστια δεν κράτησε πολύ και οι υποχρεώσεις ξανατρεχαν. Τρομερα καλή σειρά :ναι:.
"There was no harbor for hope" R. Lupton

Αβατάρι χρήστη
Ιαβερης
Μύστης
Αναρτήσεις: 186

Ανάρτησηαπό Ιαβερης » 06 Απρ 2020, 06:10

Βάγγυ, εγώ τελείωσα τη πρώτη σεζόν, στο τέλος της οποίας έψαχνα να βρω το σαγόνι μου που είχε πέσει κάτω στο πάτωμα, και είμαι στο τρίτο επεισόδιο της δεύτερης. :))) Όπως είπα και στη Λέσχη έχει κάποια ελαττώματα: σεναριακα οργιάζει, με κάτι τουίσταρες που θα έκαναν τον Τζορτζ Μάρτιν να ντραπεί, να παρατήσει τη πένα για πάντα και να αρχίσει να ασχολείται με καλλιτεχνικό πατινάζ. Οι περισσότεροι ηθοποιοί είναι υπερβολικοί στις ερμηνείες τους ή εντελώς άσχετοι, παράδειγμα το κοπέλι που παιζει τον Wes έχει όλο κι όλο μια γκριμάτσα για κάθε περίσταση και το οποίο παρεμπιπτόντως συμπαθώ λιγότερο από την ομάδα . Ακόμα και η Βαϊολα Ντειβις μου φαίνεται λίγο πομπώδης αλλά αυτήν τη συγχωρώ γιατί είναι η αδυναμία μου εκεί μέσα. Και πολύ κοκό και αλκοόλ βρε παιδί μου! Δηλαδή τον περισσότερο καιρό κοπανάνε βοτκες, κάνουν σεξ και στα διαλείμματά τους πετάγονται στα δικαστήρια να λύσουν καμία υπόθεση. :χαχα:
Παρόλα αυτά είναι άκρως διασκεδαστικη σειρά, θα τη συνεχίσω. :πάνω:
Άδικα περιμένεις να γυρίσει ο τροχός, το χαμστερ πέθανε.

Αβατάρι χρήστη
Ασάρα
Μύστης
Αναρτήσεις: 130

Ανάρτησηαπό Ασάρα » 06 Απρ 2020, 18:48

To How to Get Away With Murder είναι τέλεια σειρά. Η Davis είναι θεά!

Τώρα τελειώνω την δεύτερη σεζόν του Cobra Kai και είναι εξίσου καλή με την πρώτη, σκέφτομαι να αρχίσω το Casa di Papel.
"When I was four years old, I watched my mother kill a spider... with a teacosy. Years later, I realised it was not a spider - it was my Uncle Harold."

Αβατάρι χρήστη
Βάγγυ
Ταξιδευτής

Ανάρτησηαπό Βάγγυ » 07 Απρ 2020, 13:38

@Ιαβέρη, συμφωνώ με όλα. :ρ Δε με χαλάνε πάντως όλα αυτά, με νευριάζουν μερικές φορές αλλά όχι τόσο όσο να πω βαρέθηκα, δε θα δω άλλο. Λίγο στην 4η σεζόν κάνει μια κοιλιά αλλά η 5η μέχρις εδώ που έχω δει (5-6 επεισόδιο) θυμίζει πολύ έντονα την 1η-2η, που είναι και οι αγαπημένες μου. Εμένα ερμηνειακά μου αρέσουν πάντως οι περισσότεροι/ες, πέρα από τον Γουές. Αν ένα είναι αυτό που με χαλάει πιο πολύ απ' όλα, είναι ότι δεν μπορούν να κρατήσουν το character development μερικών χαρακτήρων, προσπαθούν πολύ οι σεναριογράφοι να χαλάσουν αυτό που φτιάχνουν. :χαχα: Συνεχίζω να πιστεύω πάντως ότι είναι ό,τι πιο εθιστικό έχω δει τον τελευταίο καιρό.
@Ασαρα, δεν άντεξες στην πίεση της κοινωνίας για το Λα κάσα ε; :χαχα: Είναι ωραία πάντως, έχει μυστηρίο, ίντριγκα και είναι καλόφτιαγμένη. Απλά για μένα, από ένα σημείο και μετά, επαναλαμβάνεται. Δεν έχω δει ακόμη την 4η σεζόν, αλλά μαθαίνω πως θα πάει και 5η.

Αβατάρι χρήστη
Ασάρα
Μύστης
Αναρτήσεις: 130

Ανάρτησηαπό Ασάρα » 09 Απρ 2020, 18:02

@Bάγγυ

Μέσα έπεσες. Σχεδόν όλοι όσοι ξέρω μου το πρότειναν και είπα να το ξεκινήσω. Μέχρι στιγμής έχω δει το πρώτο επεισόδιο, δεν είναι κακό και ο χαρακτήρας του Ελ Προφεσόρ επιβλητικός. Θα προσπαθήσω να τις δω όλες αλλά φοβάμαι μην γίνει σαν το Prison Break...
"When I was four years old, I watched my mother kill a spider... with a teacosy. Years later, I realised it was not a spider - it was my Uncle Harold."

Αβατάρι χρήστη
Ιαβερης
Μύστης
Αναρτήσεις: 186

Ανάρτησηαπό Ιαβερης » 10 Απρ 2020, 15:07

Εγώ είχα ξετρελαθεί με τις πρώτες δύο σεζόν του la casa αλλά στη τρίτη έφτασα μέχρι το 5ο επεισόδιο και βαρέθηκα. Δυστυχώς δεν είμαι ο μόνος που δεν του άρεσε η 3η σεζόν ενώ για την 4η διαβάζω ακόμα χειρότερα σχόλια.
How to get away with murder πάει πολύ καλά, είμαι 3η σεζόν, :σάλια: 10ο επεισόδιο.
Άδικα περιμένεις να γυρίσει ο τροχός, το χαμστερ πέθανε.

Αβατάρι χρήστη
Βάγγυ
Ταξιδευτής

Ανάρτησηαπό Βάγγυ » 12 Απρ 2020, 23:59

Εγώ την 4η δεν την έχω πιάσει ακόμη στο λα κάσα. Στο htqawm είμαι στο 10 του 5ου κύκλου και για ακόμη μια φορά λέω ότι δεν μπορούν να κρατήσουν την εξέλιξη ενός χαρακτήρα ρε γαμωτο. Ιαβέρη, η 4η κάνει μια κοιλιά, η 5η συνεχίζει καλά μέχρι το 9ο που με ψιλοξενερωσε :ρ

Αβατάρι χρήστη
Στιλλ Ιλλ
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 506

Ανάρτησηαπό Στιλλ Ιλλ » 13 Απρ 2020, 14:26

Είδα την πρώτη σεζόν του Dark και μου άρεσε τρελά... Θα ξεκινήσω κάποια στιγμή και την δεύτερη σεζόν όμως στο ενδιάμεσο παρεμβλήθηκε το Unorthodox, μόλις τέσσερα ωριαία επεισοδιάκια οπου βλέπουμε απο μεσα την ζωή των Χασιδιστών της Αμερικής, συγκεκριμένα της κοινότητας τους στο Μπρούκλυν. Μεγαλώνουν βαθιά προβληματικούς ανθρώπους καθηλωμένους και παγιδευμένους απο νόρμες και πρέπει, και τολμώ να πώ και τελείως ψυχαναγκαστικούς πχ το άγγιγμα της κάσας της πόρτας πριν εισέλθουν κάπου. Παρακολουθούμε την ιστορία της Έστι πριν και μετα την τολμηρή της απόδραση απο τα δεσμά της θρησκείας της ώστε να κυνηγήσει το ονειρό της. Υποκλίνομαι στο ταλέντο της νεαρής ηθοποιού. Η Έστι είναι γεμάτη θάρρος και θράσος παρ'ολους τους κινδύνους με μια τεράστια ψυχή που δεν λυγίζει με τίποτα. Αυτή η θρησκεία πάντως αγγίζει τα όρια της εγκληματικότητας.
I'll show you light now. It burns bright forever. No more blue tomorrows. You on high now, love..

Αβατάρι χρήστη
Αντίβαρο
Μύστης
Αναρτήσεις: 50

Ανάρτησηαπό Αντίβαρο » 13 Απρ 2020, 21:23

Είδα, αυτές τις μέρες το "I am not okay with this" είναι ένας συνδυασμός από Κάρυ και Stranger Things. Κάθε επεισόδιο διαρκεί 20λ περίπου.

Και θέλω να τελειώσω και άλλη μια σειρά (Γαλλική). "La Mante" (ο Μάντης)... θρίλερ/αστυνομική.

Προ ημερών...στην αρχή της καραντίνας είδα και το "The Valhalla Murders", ισλανδική παραγωγής-αστυνομική. Ο ένας εκ των πρωταγωνιστών...εξαιρετική ανδρική φιγούρα, στα πλαίσια του αστυνομικού.

Και οι τρείς σειρές βρίσκονται στο Netflix.
"Μην παίρνετε ναρκωτικά...δεν φτάνουν για όλους" -Ο Τζίμης, ο Τζίμης και η Τζάνις

Επιστροφή “Οθόνων Διάφορα”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 9 επισκέπτες