Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Αβατάρι χρήστη
Στιλλ Ιλλ
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 506
Εγγραφή: 01 Νοέ 2014, 14:38

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Στιλλ Ιλλ » 21 Ιουλ 2019, 12:30

Βρίσκομαι στην τελευταία σεζόν του sitcom Miranda. Καμμένο, witty βρετανικό χιούμορ στα καλύτερα του και μια πρωταγωνίστρια εντελώς ακομπλεξάριστη στο να τσαλακωθεί. :προσκυνώ:

Επίσης κάντε την χάρη στον εαυτό σας και δείτε το πανέξυπνο, αυτοσαρκαστικό και ιδιαίτερα αποκαλυπτικό και ενίοτε μαύρο Fleabag. Η δημιουργός και πρωταγωνίστρια είναι μια πολύ ταλαντούχα κωμικός και σεναριογράφος. :ναι:
I'll show you light now. It burns bright forever. No more blue tomorrows. You on high now, love..

Αβατάρι χρήστη
Θεατής
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 647
Εγγραφή: 07 Οκτ 2016, 19:34

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Θεατής » 06 Αύγ 2019, 14:09

The Terror 2018-
Σπεύστε...
Το να διαβάζεις μεταφρασμένη ποίηση είναι σαν να κολυμπάς με αδιάβροχο...

Αβατάρι χρήστη
Βάγγυ
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 278
Εγγραφή: 08 Οκτ 2014, 01:01

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Βάγγυ » 07 Αύγ 2019, 21:16

Ξεκίνησα το Brooklyn nine-nine και ήταν ότι έψαχνα αυτόν τον καιρό. Μου αρέσει πολύ του χιούμορ της σειράς κι όλοι οι χαρακτήρες της, μηδενός εξαιρουμένου (σπάνιο για μένα). :)
"There was no harbor for hope" R. Lupton

Αβατάρι χρήστη
Στιλλ Ιλλ
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 506
Εγγραφή: 01 Νοέ 2014, 14:38

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Στιλλ Ιλλ » 12 Αύγ 2019, 00:24

Μπράβο ρε Βάγγυ...Την έχω λατρέψει αυτή την σειρά και επιτέλους βρήκα κάποιον και εντός φόρουμ να νερντουλιάζουμε μαζί. :))))
I'll show you light now. It burns bright forever. No more blue tomorrows. You on high now, love..

Αβατάρι χρήστη
Βάγγυ
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 278
Εγγραφή: 08 Οκτ 2014, 01:01

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Βάγγυ » 12 Αύγ 2019, 21:45

Άσε Στιλλ, έφαγα γερό σκάλωμα. :))) Την ξεκίνησα την περασμένη βδομάδα κι είμαι ήδη στα μισά του 2ου κύκλου. :ρ
"There was no harbor for hope" R. Lupton

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Ίζι » 15 Αύγ 2019, 15:06

Κι εμένα μου άρεσαν πάαααρα πολύ οι πρώτες σεζόν του Brooklyn 9-9!!! Ειδικά ο ανέκφραστος αρχηγός με το κόργκι :χαχα: Επίσης τρελαίνομαι για Περάλτα και Ρόζα. Όμως από κάποιο σημείο και μετά (δεν θυμάμαι ακριβώς πού το είχα φτάσει) χάλασε πάρα πολύ και το παράτησα. :(
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson

Αβατάρι χρήστη
Ασάρα
Μύστης
Αναρτήσεις: 145
Εγγραφή: 30 Δεκ 2017, 10:02

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Ασάρα » 16 Αύγ 2019, 10:43

Είδα το τελευταίο επεισόδιο του 3ου κύκλου του The Handmaid's Tale. Δεδομένου ότι η Άτγουντ θα γράψει την δική της συνέχεια στο βιβλίο αναρωτιέμαι πως θα τελειώσει η σειρά και πόσο ακόμη θα διαρκέσει.
"When I was four years old, I watched my mother kill a spider... with a teacosy. Years later, I realised it was not a spider - it was my Uncle Harold."

Αβατάρι χρήστη
Βάγγυ
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 278
Εγγραφή: 08 Οκτ 2014, 01:01

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Βάγγυ » 20 Αύγ 2019, 12:55

Πραγματικά σε κάθε επεισόδιο δεν ξέρω ποιος μ' άρεσε περισσότερο. Πρώτη φορά το έχω πάθει με σειρά, συνηθως είναι εμφανής η αδυναμία μου σε κάποιο χαρακτήρα αλλά στη συγκεκριμένη σειρά, μ' αρέσουν ολοι/ες εξίσου (πολύ).
Ίζι έγραψε:. Όμως από κάποιο σημείο και μετά (δεν θυμάμαι ακριβώς πού το είχα φτάσει) χάλασε πάρα πολύ και το παράτησα. :(


Ωχ, μη μου λες τέτοια. :(
"There was no harbor for hope" R. Lupton

Αβατάρι χρήστη
Στιλλ Ιλλ
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 506
Εγγραφή: 01 Νοέ 2014, 14:38

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Στιλλ Ιλλ » 22 Αύγ 2019, 12:43

Καλά αυτά είναι γούστα βέβαια, αλλα διαφωνώ με την Ίζι. Έχω δεί ολα τα επεισόδια τα οποία έχουν προβληθεί μεχρι στιγμής και δεν θεωρώ οτι έκανε κοιλιά και είναι απο τις λίγες sitcom. Αν τους έχεις λατρέψει γενικά τους χαρακτήρες, δεν θα χορταινεις τις περιπέτειες τους. Όπως αντίστοιχα συμβαίνει με τα φιλαράκια, το big bang theory Κλπ.
I'll show you light now. It burns bright forever. No more blue tomorrows. You on high now, love..

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: Ποια σειρά βλέπεις τώρα;

Ανάρτησηαπό Ίζι » 24 Αύγ 2019, 14:02

Λοιπόν το παράτησα εκεί που ο Περάλτα και ο αρχηγός είναι σε πρόγραμμα προστασίας μαρτύρων. Τα βαρέθηκα εκείνα τα επεισόδια! Νομίζω ότι πρέπει να κάτσω να τα ξαναδώ αφού λογικά αργότερα θα επιστρέφουν πάλι στο τμήμα.
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson


Επιστροφή “Οθόνων Διάφορα”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 3 επισκέπτες