Πού βλέπετε ταινίες;

Πού βλέπετε ταινίες;

-Στο σινεμα; Για να ειναι τεραστια η οθονη και να τα βλεπεις καλυτερα;
8
27%
-Σε DVD σε home cinema; Κοινως στο σπιτι στην οθονη μιας καλης και μεγαλης τηλεορασης;
8
27%
-Στον υπολογιστη;
12
40%
-ή στο προγραμμα της τηλεορασης;
2
7%
 
Σύνολο ψήφων: 30

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Πού βλέπετε ταινίες;

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 28 Ιαν 2019, 11:33

Προτιμω στον υπολογιστη η σε DVD η στη τηλεοραση στο σπιτι μου, στο σινεμα μονο λιγες και συγκεκριμενες ταινιες θα ηθελα να βλεπω. :μαναι:
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."

Αβατάρι χρήστη
Νικόλας Δε Κιντ
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1449
Εγγραφή: 12 Οκτ 2014, 21:29

Re: Πού βλέπετε ταινίες;

Ανάρτησηαπό Νικόλας Δε Κιντ » 28 Ιαν 2019, 20:51

Θα συμφωνήσω με την Χήθκλιφ σχετικά με την μαγεία της μεγάλης οθόνης. :μπράβο:

Μου αρέσει να πηγαίνω σινεμά και θεωρώ πως εκεί πραγματικά απολαμβάνω μια ταινία. Επεδή όμως μου αρέσουν οι "κάπως" πιο παλιές ταινίες τις οποίες δεν τις βρίσκει κανείς εύκολα πλέον σε κινηματογραφικές αίθουσες, δυστυχώς η επόμενη επιλογή είναι στον υπολογιστή, τον οποίον έχω συνδέσει με την τηλεόραση και έτσι κάπως ξεγελιέμαι. Αν και είμαι της γνώμης πως ένα 60% της δημιουργίας χάνεται σε Η/Υ, DVD και τα ρέστα... :ναι:
Excuse me... I dislike being touched... an Eastern prejudice

Αβατάρι χρήστη
Βάγγυ
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 278
Εγγραφή: 08 Οκτ 2014, 01:01

Re: Πού βλέπετε ταινίες;

Ανάρτησηαπό Βάγγυ » 29 Ιαν 2019, 00:57

Πρώτη και καλύτερη επιλογή, σινεμά. Όσο πιο συχνά μπορώ, πηγαίνω. Σπίτι πλέον, τα τελευταία 3 χρόνια περίπου δε βλέπω πολλές ταινίες, εκτός κι αν δω με παρέα, οπότε η επόμενη επιλογή είναι είτε στο λαπτοπ ή (πιο πιθανό) περασμένο σε φλασακι για να το δούμε στην τηλεόραση που είναι πιο μεγάλη. :)
"There was no harbor for hope" R. Lupton

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Πού βλέπετε ταινίες;

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 29 Ιαν 2019, 12:04

Εμένα παιδιά, στο σινεμά, που βεβαίως μπορεί να προσφέρει μια όμορφη κλασική εμπειρία, με ενοχλεί ο υπόλοιπος κόσμος. Αν κάποιος βήχει, ή σχολιάσει κάτι, ενοχλούμαι. Καλά, αν πει να χτυπήσει κινητό, μπορεί να σηκωθώ και να φύγω, να πάω να φάω καμιά πίτσα.
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Νικόλας Δε Κιντ
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1449
Εγγραφή: 12 Οκτ 2014, 21:29

Re: Πού βλέπετε ταινίες;

Ανάρτησηαπό Νικόλας Δε Κιντ » 29 Ιαν 2019, 13:33

Γελάω με αυτό που είπες Φάρε!! :χαχα:
Κι εμένα με ενοχλούν οι "περίεργοι" θεατές!! Απλά εγώ τσακώνομαι, αντί να πάω για πίτσα!! :οργή:
Excuse me... I dislike being touched... an Eastern prejudice

Αβατάρι χρήστη
Στιλλ Ιλλ
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 506
Εγγραφή: 01 Νοέ 2014, 14:38

Re: Πού βλέπετε ταινίες;

Ανάρτησηαπό Στιλλ Ιλλ » 01 Φεβ 2019, 19:52

Κατα κύριο λόγο στο λαπτοπ και καποιες φορές (πχ αν προκειται για μαραθώνιο αγαπημένων ταινιών και οχι μονο) στην τοποθεσία σαλόνι στην τηλεόραση την μεγάλη, την σωστή, την άπαιχτη :)))

Εμένα μαρέσει ο κοσμος στον σινεμα αρκεί να είναι ήσυχος, μαρέσει η αίσθηση οτι παρολο που βλέπουμε την ίδια στιγμή την ταινία, το βιώνουμε πολύ διαφορετικά.... ομως νομιζω οτι τις περισσοτερες αγαπημένες μου ταινίες τις έχω δεί μονη μου και τις έχω βιώσει και πολύ έντονα λογω αυτού επειδή ακριβώς δεν νιώθω εκτεθειμένη στα βλέμματα.
I'll show you light now. It burns bright forever. No more blue tomorrows. You on high now, love..

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Πού βλέπετε ταινίες;

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 02 Φεβ 2019, 01:38

Κι εγω ακριβως αυτο νιωθω στο σινεμα και με κανει να νιωθω αβολα. :γρμβ: Το ιδιο και ο σχολιασμος, οπως ειπε ο Φαρος, γι'αυτο οπως ειπα, προτιμω να βλεπω ταινιες μονη μου στον υπολογιστη η στην τηλεοραση (καλυτερα στον υπολογιστη γιατι με ενοχλουν και οι διαφημισεις οταν βλεπω μια καλη ταινια). :όχισουλέω:
Ουτως η αλλως, εμενα μου αρεσει να βλεπω παλιοτερες ταινιες, οχι αυτες τις καινουργιες που βγαινουν τωρα.
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Πού βλέπετε ταινίες;

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 03 Φεβ 2019, 23:16

Καλά, οι διαφημίσεις απλά σε αποσυνδέουν παντελώς από αυτό που έβλεπες. Απλά θα βρεθώ να κάνω κάτι άλλο κι όταν η ταινία επιστρέψει δεν θα είμαι εκεί.
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Νικόλας Δε Κιντ
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1449
Εγγραφή: 12 Οκτ 2014, 21:29

Re: Πού βλέπετε ταινίες;

Ανάρτησηαπό Νικόλας Δε Κιντ » 05 Φεβ 2019, 15:10

Καλά θυμάμαι πρώτη φορά που έβαλε το STAR το Pulp Fiction, η ταινία είχε αρχίσει στις 21:00 και τελείωσε κάπου στη 01:30 :χαχα:
Διαφημίσεις ανά 10 λεπτά!!! :οργή:
Excuse me... I dislike being touched... an Eastern prejudice

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Πού βλέπετε ταινίες;

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 05 Φεβ 2019, 17:17

Που να δεις το Skai... 15 λεπτα διαφημισεις, αφου ξεχναω μερικες φορες τι βλεπω... :όχισουλέω:
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."


Επιστροφή “Οθόνων Διάφορα”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 1 επισκέπτες