Πού βλέπετε ταινίες;

Πού βλέπετε ταινίες;

-Στο σινεμα; Για να ειναι τεραστια η οθονη και να τα βλεπεις καλυτερα;
8
27%
-Σε DVD σε home cinema; Κοινως στο σπιτι στην οθονη μιας καλης και μεγαλης τηλεορασης;
8
27%
-Στον υπολογιστη;
12
40%
-ή στο προγραμμα της τηλεορασης;
2
7%
 
Σύνολο ψήφων: 30

Αβατάρι χρήστη
Θλιμμένη Κουκουβάγια
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 210
Εγγραφή: 18 Νοέ 2018, 00:58

Re: Πού βλέπετε ταινίες;

Ανάρτησηαπό Θλιμμένη Κουκουβάγια » 08 Φεβ 2019, 10:07

Μόνο στην μεγάλη οθόνη της tv από ταινίες που μου δίνει ο... θείος μου η και σε laptop και αν θελήσω σε μεγαλύτερη οθόνη γίνεται εύκολα μέσω DLNA και UPnP κατευθείαν η σε android box. Ταινίες από τηλεοπτικά κανάλια δεν έχω δει τα τελευταία σχεδόν 10 χρόνια, και πριν που έβλεπα ήταν μαρτύριο από τις διαφημίσεις. Στο σινεμά επίσης έχω να πάω αρκετά χρόνια, σε ηλικία 12-19 πήγαινα 2 με 3 φορές την εβδομάδα σε κάποια φάση βγαίναμε από το ένα σινεμά και μπαίναμε στο άλλο παραδίπλα (υπήρχαν σε ακτίνα 2km στην περιοχή 6-7 κιν/γράφοι), είχα δει μια φορά την ίδια ταινία 3 φορές :)))) πολλά χρήματα χαλάγαμε τότε, έχει την μαγεία της η αίθουσα βέβαια που δεν συγκρίνεται με την κατ' οίκον προβολή, τώρα πια αυτά πέρασαν, στο σπίτι το βράδυ με κανένα Deadpool και πολύ είναι!
Κάποια στιγμή ίσως ξαναπάω όχι για την ταινία αλλά για την αίσθηση της εμπειρίας που δίνει η δημόσια προβολή στην κινηματογραφική αίθουσα.
There are two kinds of spurs, my friend. Those that come in by the door; (††† R.I.P. †††) those that come in by the window.




Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Πού βλέπετε ταινίες;

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 04 Μάρ 2019, 00:29

Αμαν με το Deadpool, μας εχεις πρηξει! :))))
Χθες βραδυ εβλεπα το Kill Bill 1 στο Open.. πολυ καλος ηχος, φοβερη αναλυση.. αλλα πολλες διαφημισεις βρε παιδι μου! Δεν περιμενα να το διακοψει και τριτη φορα.. και ενα τεταρτο διαφημισεις καθε φορα ετσι; τουλαχιστον, χαρηκα που μετα απο τοσο καιρο ενα καναλι εκτος συνδρομητικης εβαλε την αγαπημενη μου ταινια. Πως και πως το περιμενα...
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."

Αβατάρι χρήστη
Θλιμμένη Κουκουβάγια
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 210
Εγγραφή: 18 Νοέ 2018, 00:58

Re: Πού βλέπετε ταινίες;

Ανάρτησηαπό Θλιμμένη Κουκουβάγια » 04 Μάρ 2019, 01:39

Αμάν με το Kill Bill, μας έχεις πρήξει! :))))
Αντί να την κατεβ ε να την ζητήσεις από τον θείο σου κάθεσαι και την βλέπεις σε κάποιο παλιοκάναλο με 50' διαφημίσεις για 100' ταινίας, τι να πω... :ανέκφραστος:
There are two kinds of spurs, my friend. Those that come in by the door; (††† R.I.P. †††) those that come in by the window.





Επιστροφή “Οθόνων Διάφορα”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 1 επισκέπτες