Ποια ταινία είδες πρόσφατα;

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Ποια ταινία είδες πρόσφατα;

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 21 Δεκ 2020, 22:36

Ιαβερης έγραψε:Είδα το Marriage Story, πολύ καλή ταινία με έναν εξαιρετικό Άνταμ Ντράιβερ. Με εξέπληξε ευχάριστα. :πάνω:


Το είδα σήμερα (έχασα την αρχή). Μου άρεσε. Ταυτίστηκα με κάποια πράγματα.
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Ποια ταινία είδες πρόσφατα;

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 11 Ιαν 2021, 12:14

Είδα το The Aftermath (2019). Καλές ερμηνείες αλλά υποτονικό αρκετά και δεν μου άρεσε το τέλος, επίσης νιώθω ότι υπήρχαν κάποια κενά στο όλο στόρι. Παρόλα αυτά, για να περάσεις την ώρα σου καλό ήταν. 6/10
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Ποια ταινία είδες πρόσφατα;

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 18 Ιαν 2021, 10:45

Είδα το Κώδικα ΝταΒίντσι (2006) και μου σρεσε αρκετά. 8/10 Αυτο και το Illuminati ηταν πολυ ωραια συγκριτικα με το Inferno.
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."

Αβατάρι χρήστη
Ιαβερης
Μύστης
Αναρτήσεις: 195
Εγγραφή: 02 Απρ 2013, 01:29

Re: Ποια ταινία είδες πρόσφατα;

Ανάρτησηαπό Ιαβερης » 19 Ιαν 2021, 11:08

Το Angels and Demons ήταν πιο κοντά στο πνεύμα του βιβλίου, είχε μπόλικη δράση και ο ΜακΓκρέγκορ έδωσε πολύ καλή ερμηνεία. Ο Κώδικας από την άλλη ήταν ό,τι να'ναι, πιο αταίριαστο καστ δεν μπορούσε να γίνει, η χημεία μεταξύ Τομ Χανκς και Τουτού ήταν ΑΝΎΠΑΡΚΤΗ ενώ οι υπόλοιποι ηθοποιοί μου φάνηκαν καρικατούρες. Έχοντας διαβάσει το βιβλίο που τότε ήταν φαινόμενο, περίμενα να κολλήσω στην οθόνη αλλά δυστυχώς απογοητεύτηκα. Συγκρατώ μόνο το υπέροχο σάουντρακ του Χανς Ζιμερ το οποίο αυτόματα έγινε από τα αγαπημένα μου. :γιούπι:
Άδικα περιμένεις να γυρίσει ο τροχός, το χαμστερ πέθανε.

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Ποια ταινία είδες πρόσφατα;

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 19 Ιαν 2021, 11:40

Σωστό κι αυτό με τη χημεια τους. Βέβαια, δεν έχω διαβασει τα βιβλία για να κρίνω περισσότερα.
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Ποια ταινία είδες πρόσφατα;

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 26 Ιαν 2021, 11:57

Είδα το First Strike (1996) με τον Τζάκι Τσαν. Τίμια ταινία αλλα οχι κατι το σπουδαίο, οταν πας να δεις Τζακι Τσαν ξέρεις τι θα δεις. 6/10

Και ειδα και το Legends Of The Fall (1994) και μου άρεσε αρκετά. Όλο το καστ ήταν πολυ καλο, σκηνοθεσια καλη και σου δημιουργούνται συναισθήματα (ειδικά προς το τέλος). 8/10
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Ποια ταινία είδες πρόσφατα;

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 11 Φεβ 2021, 22:26

Two Faces Of January (2014): Καλη ταινια, ωραια σκηνοθεσια αλλα ενιωσα οτι δεν ειχαν χημεια ο Οσκαρ Αιζακ και ο Βιγκο Μορτενσεν.. 7/10
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Ποια ταινία είδες πρόσφατα;

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 14 Φεβ 2021, 15:42

Εγώ ξαναβλέπω πού και πού ταινίες, για να τις δω με τον γιο μου. Είδαμε το Amadeus (1984) του Μίλος Φόρμαν . Δυστυχώς, δεν πρόσεξα πως ήτα το director's cut, που την κάνει κάμποση σε μήκος, και την είδαμε σε τρεις συνέχειες.
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Ποια ταινία είδες πρόσφατα;

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 06 Απρ 2021, 09:09

Stir Of Echoes: Στην αρχη την ειχα σκυλοβαρεθει αλλα μετα καθως προχωραγε, ειχε ενα ενδιαφερον. Καλος ο Κεβιν Μπεικον. Καλουλα ταινιουλα. 7/10
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Ποια ταινία είδες πρόσφατα;

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 15 Απρ 2021, 16:54

Σας προτεινω ανεπιφυλακτα να δειτε τις ταινιες Nomadland και The Father, ειναι πολυ καλες..
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."


Επιστροφή “Οθόνων Διάφορα”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 2 επισκέπτες