Ηθοποιοί που αξίζει μόνο να τους βλέπεις

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: Ηθοποιοί που αξίζει μόνο να τους βλέπεις

Ανάρτησηαπό Ίζι » 16 Απρ 2013, 13:38

Πολύνιους έγραψε: Ούτε και τον Μπραντ Πιτ θεωρώ ταλαντούχο

Το σκεφτόμουν για τον Μπραντ Πιτ. Ενώ μου αρέσει πολύ σε δραματικούς ρόλους, και ειδικά όταν υποδύεται "πειραγμένους" χαρακτήρες (12 πίθηκοι, Fight Club), δεν τον αντέχω καθόλου στους καθαρά κωμικούς ρόλους. Το επεισόδιο με τον Πιτ στα "Φιλαράκια" είναι απ' τα λιγότερο αγαπημένα μου γι' αυτόν τον λόγο.
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson

Αβατάρι χρήστη
Τρίνιτυ
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 252
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 16:47

Re: Ηθοποιοί που αξίζει μόνο να τους βλέπεις

Ανάρτησηαπό Τρίνιτυ » 16 Απρ 2013, 13:59

Ίζι έγραψε:Ενώ μου αρέσει πολύ σε δραματικούς ρόλους, και ειδικά όταν υποδύεται "πειραγμένους" χαρακτήρες (12 πίθηκοι, Fight Club), δεν τον αντέχω καθόλου στους καθαρά κωμικούς ρόλους. Το επεισόδιο με τον Πιτ στα "Φιλαράκια" είναι απ' τα λιγότερο αγαπημένα μου γι' αυτόν τον λόγο.


Μου αρέσει ως ηθοποιός ο Μπραντ Πιτ, τον βρίσκω πολύ δυναμικό στους ρόλους που υποδύεται. Δεν έχω δει το συγκεκριμένο επεισόδιο από τα Φιλαράκια, αλλά στην μαύρη κωμωδία Burn After Reading, που παίζει έναν χαζοχαρούμενο γυμναστή, είναι καλός. Τον βρήκα απολαυστικά "γελοίο", μαζί με τον συμπρωταγωνιστή του Τζωρτζ Κλούνεϊ. :))))
SYSTEM FAILURE

Ατλαντίς
Κοινωνός
Αναρτήσεις: 15
Εγγραφή: 14 Απρ 2013, 12:40

Re: Ηθοποιοί που αξίζει μόνο να τους βλέπεις

Ανάρτησηαπό Ατλαντίς » 16 Απρ 2013, 14:47

Σινεφίλ έγραψε:Επίσης αυτοί οι δύο κύριοι, αν και έπαιξαν καθωσπρέπει στις σειρές Game Of Thrones και Lost αντίστοιχα, δεν τους λες και φυσικά ταλέντα. Αλλά έχουν άλλα. :ρ

Jason Momoa
Image

Josh Halloway
Image


Εντάξει δεν είναι και ηθοποιάρες αλλά για τους ρόλους που έπαιζαν ήταν παραπάνω από επαρκείς. Στο μεταξύ ο Halloway όταν έκανε την οντισιόν για το Lost τα πήγε χάλια και απ' τα νεύρα του διέλυσε μια καρέκλα. Τότε οι παραγωγοί του είπαν ότι είναι ιδανικός για το ρόλο και του τον έδωσαν!! :))))
Στο μεταξύ μου κάνει εντύπωση που στις ατάλαντες ηθοποιούς δεν έχει αναφερθεί η Megan Fox. Για μένα αποτελεί τον ορισμό της αταλαντοσύνης και βρίσκεται στην κορυφή της λίστας μου.. Επίσης η Katie Holmes. Και δεν θα μιλήσω για το Dawson's Creek, γιατί εκεί η όλη σειρά ήταν για πέταμα. Αλλά δεν θα συγχωρήσω ποτέ τον Nolan που την έβαλε στο Batman begins. Κατέστρεψε το σύνολο της ταινίας.
Από ατάλαντους άντρες ηθοποιούς στην κορυφή της λίστας πάνε μάλλον ο Richard Gere και ο Kevin Costner...
Carpe noctem...

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Ηθοποιοί που αξίζει μόνο να τους βλέπεις

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 16 Απρ 2013, 15:07

απλά να πω πως δεν τον έχω για ατάλαντο τον "Σόγιερ".. θέλω να πω, μια χαρά στάθηκε στον ρόλο..
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Σινεφίλ
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 411
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 15:16

Re: Ηθοποιοί που αξίζει μόνο να τους βλέπεις

Ανάρτησηαπό Σινεφίλ » 16 Απρ 2013, 16:42

Φαροφύλακας έγραψε:απλά να πω πως δεν τον έχω για ατάλαντο τον "Σόγιερ".. θέλω να πω, μια χαρά στάθηκε στον ρόλο..


Μα αυτό ακριβώς λέω παραπάνω. Αν τους δεις όμως σε άλλες παραγωγές, έλα να μου πεις (εγώ τους έχω δει)...

Στις σειρές "καλύπτονται" από το καλοστημένο γενικά κόνσεπτ σε όλα τα επίπεδα.

Αβατάρι χρήστη
Σινεφίλ
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 411
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 15:16

Re: Ηθοποιοί που αξίζει μόνο να τους βλέπεις

Ανάρτησηαπό Σινεφίλ » 29 Απρ 2013, 01:05

Μαργαρίτα, τα'λεγα εγώ, δεν τα'λεγα;! :ρ
Μια εικόνα χίλιες λέξεις... ;)

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: Ηθοποιοί που αξίζει μόνο να τους βλέπεις

Ανάρτησηαπό Ίζι » 29 Απρ 2013, 14:19

Ανακαλώ για τον Τσιμιτσέλη! Τον είδα στο θέατρο χθες, και ήταν μια χαρά το παιδί στον ρόλο του. Τον είχα αδικήσει...
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson

Αβατάρι χρήστη
Μαργαρίτα
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 225
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 18:54
Θέση: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Re: Ηθοποιοί που αξίζει μόνο να τους βλέπεις

Ανάρτησηαπό Μαργαρίτα » 29 Απρ 2013, 14:58

Σινεφίλ έγραψε:Μαργαρίτα, τα'λεγα εγώ, δεν τα'λεγα;! :ρ
Μια εικόνα χίλιες λέξεις... ;)

Μέχρι στιγμής στο lost μου αρέσει και όπως παίζει δεν τον θεωρώ ατάλαντο , αντιθέτως (1 κύκλος 8 επ.) αλλά αυτό δεν μας νοιάζει σε αυτή την περίπτωση και να μη μιλάει και να μην κάνει τίποτα και μόνο που τον βλέπουμε είναι αρκετό :τρέλα: :χαχα:
Image
:σάλια:

Αβατάρι χρήστη
Αξία
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 211
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 21:36
Θέση: Θεσσαλονίκη

Re: Ηθοποιοί που αξίζει μόνο να τους βλέπεις

Ανάρτησηαπό Αξία » 29 Απρ 2013, 15:41

Και τι έχετε να πείτε για αυτά τα αγόρια από το True Blood! Δεν τους θεωρώ ταλαντούχους ηθοποιούς αλλά ποιος (μάλλον ποια :)))) ) νοιάζεται;;;;

Joe Manganiello
Image

Alexander Skarsgard (Δεν είμαι του ξανθού, αλλά για αυτόν αναθεωρώ τα γούστα μου!)
Image

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: Ηθοποιοί που αξίζει μόνο να τους βλέπεις

Ανάρτησηαπό Ίζι » 29 Απρ 2013, 15:45

Δεν είναι ταλαντούχος ο Alexander Skarsgard; Τι λες καλέ, ο άνθρωπος ξεχειλίζει από ταλέντο. :φρύδια: (Παιδιά, νομίζω ότι είναι ο πιο ωραίος άντρας που έχω δει στη ζωή μου)
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson


Επιστροφή “Οθόνων Διάφορα”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 1 επισκέπτες