Συγκινητικές σκηνές σε ταινίες

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: Συγκινητικές σκηνές σε ταινίες

Ανάρτησηαπό Ίζι » 15 Απρ 2013, 10:25

Κλαίω πάντα με το τέλος του "Μωρού της Ρόζμαρι", το οποίο και δεν σας αποκαλύπτω. Το είδα πρώτη φορά, απροετοίμαστη, αρκετά μικρή. Η ταινία με έκανε να νιώσω μια πλήρη γκάμα συναισθημάτων. Χαρά, ενθουσιασμό, φόβο, λύπη, φρίκη, οργή και, τέλος, αυτήν τη βαθιά συγκίνηση που πολύ λίγα (και διαφορετικά για τον καθένα) έργα τέχνης πετυχαίνουν. Γι' αυτό και της έχω δώσει τον τίτλο "η αγαπημένη μου ταινία".
Πάντως, η επίδρασή της πάνω μου μπορεί να οφείλεται και στο ότι ήμουν πολύ μικρή (κάτω από 15), γιατί δεν έχω βρει κανέναν άλλον που να βρίσκει αυτό το τέλος συγκινητικό. :ουχ:
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Συγκινητικές σκηνές σε ταινίες

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 30 Αύγ 2018, 14:46

Εμενα αυτο: :λυγμ:


"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."

Αβατάρι χρήστη
Ιαβερης
Μύστης
Αναρτήσεις: 195
Εγγραφή: 02 Απρ 2013, 01:29

Re: Συγκινητικές σκηνές σε ταινίες

Ανάρτησηαπό Ιαβερης » 31 Αύγ 2018, 08:58

Πολύ κωλόπαιδο ο Μπίλης όμως κι εγώ στεναχωρέθηκα που πεθανε τελικά. :( Μη με κράξετε τώρα για σποϊλερ, το λέει κι ο τίτλος της ταινίας τι τον περιμένει στο τέλος. :))))
Άδικα περιμένεις να γυρίσει ο τροχός, το χαμστερ πέθανε.

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Συγκινητικές σκηνές σε ταινίες

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 31 Αύγ 2018, 11:17

Οντως, κακο παιδι αλλα κι εγω τον λυπηθηκα στο τελος. :λυγμ:
Ναι, ο τιτλος ειναι προοικονομια....εξαλλου, δεν νομιζω να υπαρχουν ατομα στο σαιτ που να μην εχουν δει αυτη τη ταινιαρα! :))))
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."


Επιστροφή “Οθόνων Διάφορα”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 1 επισκέπτες