Κλισέ: The Mexican Standoff

Αβατάρι χρήστη
Ασάρα
Μύστης
Αναρτήσεις: 145
Εγγραφή: 30 Δεκ 2017, 10:02

Re: Κλισέ: The Mexican Standoff

Ανάρτησηαπό Ασάρα » 22 Μάρ 2020, 10:27

Νομίζω πως σε αυτό το κλισέ πάει και η σκηνή από την ταινία Ο Μεξικανός με την Τζούλια Ρόμπερτς

Image
"When I was four years old, I watched my mother kill a spider... with a teacosy. Years later, I realised it was not a spider - it was my Uncle Harold."

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Κλισέ: The Mexican Standoff

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 22 Μάρ 2020, 11:56

Στο Face/Off Τραβολτα vs Κειτζ.
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Κλισέ: The Mexican Standoff

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 22 Μάρ 2020, 17:02

Ασάρα έγραψε:Νομίζω πως σε αυτό το κλισέ πάει και η σκηνή από την ταινία Ο Μεξικανός με την Τζούλια Ρόμπερτς
διότι βέβαια, αν δεν βάλεις το μέξικαν στάντοφ σε μια ταινία με τίτλο "Ο Μεξικανός", πού θα το βάλεις; :)))
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Ασάρα
Μύστης
Αναρτήσεις: 145
Εγγραφή: 30 Δεκ 2017, 10:02

Re: Κλισέ: The Mexican Standoff

Ανάρτησηαπό Ασάρα » 22 Μάρ 2020, 17:46

Φαροφύλακας έγραψε:
Ασάρα έγραψε:διότι βέβαια, αν δεν βάλεις το μέξικαν στάντοφ σε μια ταινία με τίτλο "Ο Μεξικανός", πού θα το βάλεις; :)))


Με το που είδα τον τίτλο του νήματος, αυτή η ταινία ήταν το πρώτο πράγμα που μου ήρθε στο μυαλό! :χαχα:
"When I was four years old, I watched my mother kill a spider... with a teacosy. Years later, I realised it was not a spider - it was my Uncle Harold."


Επιστροφή “Οθόνων Διάφορα”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 1 επισκέπτες