Edge of Tomorrow (Στα Ορια του Αύριο) (2014)

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Edge of Tomorrow (Στα Ορια του Αύριο) (2014)

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 20 Φεβ 2017, 23:45

Θεατής έγραψε:Στο ίδιο στυλ είναι και το ARQ ...εγώ δεν την παλεψα οποτε ριξτε του ματιά μπορεί να σας αρέσει


Μόλις το είδα και εντάξει, το είδα οριακά καλά. Είναι πως μου αρέσει πολύ αυτή η ιδέα της "Μαρμότας", ας πούμε, οπότε εάν μια ταινία την πραγματεύεται, έχει εξορισμού καλές πιθανότητες να μου αρέσει.

Είναι όπως όταν σου αρέσει μια κάποια γεύση, που και καλό να μην είναι το παγωτό, επειδή σου αρέσει η γεύση, θα το παλέψεις.

Ας πούμε ένα 6αράκι.
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Edge of Tomorrow (Στα Ορια του Αύριο) (2014)

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 03 Αύγ 2019, 17:55

Εγω ειδα λιγο απο την ταινια και μετα την παρατησα.. δεν μπορεσα να την δω μεχρι το τελος. :(
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."

Αβατάρι χρήστη
Θλιμμένη Κουκουβάγια
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 210
Εγγραφή: 18 Νοέ 2018, 00:58

Re: Edge of Tomorrow (Στα Ορια του Αύριο) (2014)

Ανάρτησηαπό Θλιμμένη Κουκουβάγια » 14 Μάι 2020, 23:28

Εμένα μου άρεσε αν και έχουν περάσει δύο χρόνια από τότε που την είδα και δεν την θυμάμαι πολύ καλά, γενικά έχω δει όλες τις sci-fi ταινίες που έχουν συγκεντρώσει βαθμολογία πάνω από 6 στο IMDb από το πρώτο Alien μέχρι και σήμερα, το αγαπημένο μου είδος μαζί με τις horror, εξαιρούνται παραγωγές σαν το Inception που με παίρνει ο ύπνος στο πρώτο δεκαπεντάλεπτο, άσχετο... Black Mamba σου άρεσε το τελευταίο Star Wars;
There are two kinds of spurs, my friend. Those that come in by the door; (††† R.I.P. †††) those that come in by the window.




Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Edge of Tomorrow (Στα Ορια του Αύριο) (2014)

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 14 Μάι 2020, 23:32

Τα τελευταια Star Wars δεν τα θεωρω καν Star Wars! Εντελως αδιαφορα.. Σορυ για την σκληροτητα, απλα με εχουν ξενερωσει. Δεν ειναι τοσο ενδιαφεροντα οπως τα παλια. Τωρα βγαζουν σικουελ μονο και μονο για εμπορικους σκοπους (χωρις καμια ουσια, μονο για το θεαθηναι) και οχι για δημιουργικους. Δυστυχως, αυτο δεν ισχυει μονο για τα Σταρ Γοουρς..

Αν και αυτο ειναι ασχετο με το Edge Of Tomorrow, οποτε δεν θα επρεπε να γραφτει εδω.
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."

Αβατάρι χρήστη
Θλιμμένη Κουκουβάγια
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 210
Εγγραφή: 18 Νοέ 2018, 00:58

Re: Edge of Tomorrow (Στα Ορια του Αύριο) (2014)

Ανάρτησηαπό Θλιμμένη Κουκουβάγια » 14 Μάι 2020, 23:49

Thankss!! :αγαπώ:
There are two kinds of spurs, my friend. Those that come in by the door; (††† R.I.P. †††) those that come in by the window.





Επιστροφή “δεκαετία του 2010”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 1 επισκέπτες