I, Robot (Εγώ, το Ρομπότ) (2004)

Αβατάρι χρήστη
Νικόλας Δε Κιντ
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1449
Εγγραφή: 12 Οκτ 2014, 21:29

Re: I, Robot (Εγώ, το Ρομπότ) (2004)

Ανάρτησηαπό Νικόλας Δε Κιντ » 12 Φεβ 2015, 13:15

Χρηστος Αλεξανδριδης έγραψε:@ Νικόλα, έμαθα κι εγώ το μυστικό σου αλλά μην ανησυχείς, είμαι τάφος. :ρ


Μα πως έγινε αυτό??? Σίγουρα στο μαρτύρησε ο Φάρος :πανικός:

@Φαροφύλακας: Κοίταξα στο σπίτι τι είχα βάλει στην εν λόγω ταινία και τελικά ήταν *5αρακι...
Excuse me... I dislike being touched... an Eastern prejudice

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: I, Robot (Εγώ, το Ρομπότ) (2004)

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 04 Νοέ 2018, 10:24

Απο αυτην την ταινια... αντεξα να την δω μεχρι τη μεση... μετα με κουρασε, δεν αντεξα να την δω ολοκληρη... μου φανηκε αδιαφορη... :ωιμέ:
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."

Αβατάρι χρήστη
Ξενέρωτας
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 355
Εγγραφή: 17 Ιούν 2013, 17:32

Re: I, Robot (Εγώ, το Ρομπότ) (2004)

Ανάρτησηαπό Ξενέρωτας » 05 Νοέ 2018, 16:59

Συμπαθητικη τανια δρασης με φουτουριστικη ατμοσφαιρα, ωραια σκηνικα, εφε, δραση, λιγο μυστηριο και ανατροπες. Δενμε ενοχλησε ο Σμιθ ουτε η ΤΠ, αλλα την επομενη φορα που το πετυχω, θα ειμαι πιο παρατηρητικος.

Αυτο που δε μου αρεσε, ειναι ο,τι και στις υπολοιπες ντετεκτιβιστικες ταινιες μυστηριου και Σερλοκ Χολμς, οτι δηλ. απο καποια σκορπια στοιχεια ο πρωταγωνιστης κανει καποια αλματα λογικης και καταλαβαινει τι συμβαινει, ενω ο θεατης δνε μπορει να παρακολουθησει τη σκεψη του.
Είμαι στην πολύ φάση δικέ μου, αλλά εσύ ξηγιέσαι στο αλλιώς και μου τη βγαίνεις με κόκκινο να πούμε! -- Γιάννης Δαλιανίδης, 1980ς


Επιστροφή “δεκαετία του 2000”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 2 επισκέπτες