Titanic (Τιτανικός) (1997)

Αβατάρι χρήστη
Ευστρατία
Κοινωνός
Αναρτήσεις: 44
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 10:07

Re: Titanic (Τιτανικός) (1997)

Ανάρτησηαπό Ευστρατία » 17 Απρ 2013, 12:02

Την πρώτη φορά που είδα τον Τιτανικό δεν μου πολυάρεσε, μου φάνηκε πολύ γλυκανάλατη η ιστορία. Την δέυτερη φορά όμως ήταν διαφορετικά, έκλαψα κιόλας. Τι να πω, μάλλον ήταν θέμα τάιμινγκ.

Αβατάρι χρήστη
Κόρτο Μαλτέζε
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 315
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 09:41

Re: Titanic (Τιτανικός) (1997)

Ανάρτησηαπό Κόρτο Μαλτέζε » 17 Απρ 2013, 12:06

Έτσι είμαστε εμείς οι σκληροί άντρες (δεν έχει και εικονίδιο με κομπολόι...)

Έχει τύχει να με συγκινήσουν ταινίες (το Μπιουτιφουλ του Ινιαρίτου ας πούμε) αν και δεν έχω κλάψει σε ταινία (ούτε σε βιβλίο ευτυχώς γιατι η υγρασία χαλάει τις σελίδες) αλλά η όλη συγκίνηση του Τιτανικού μου φάνηκε πολύ προκάτ...
Ήθελα να γράψω κάτι βαθυστόχαστο αλλά δεν μου έρχεται τώρα

Αβατάρι χρήστη
Αξία
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 211
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 21:36
Θέση: Θεσσαλονίκη

Re: Titanic (Τιτανικός) (1997)

Ανάρτησηαπό Αξία » 18 Απρ 2013, 17:25

Κόρτο Μαλτέζε έγραψε:
Έχει τύχει να με συγκινήσουν ταινίες (το Μπιουτιφουλ του Ινιαρίτου ας πούμε)


Πραγματικά Κόρτο πολύ συγκινητική ταινία αλλά και λίγο τρομακτική γιατί ήταν πέρα για πέρα αληθινή.
Για τον Τιτανικό τι να πούμε κορυφαία ταινία. Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Ντικάπριο δεν επαναπαύτηκε στις δάφνες του αλλά εξελίχθηκε έπειτα από αυτήν την ταινία σε πολύ καλό ηθοποιό.

Αβατάρι χρήστη
Κόρτο Μαλτέζε
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 315
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 09:41

Re: Titanic (Τιτανικός) (1997)

Ανάρτησηαπό Κόρτο Μαλτέζε » 18 Απρ 2013, 17:34

και στο Τι βασανίζει τον Γκίλμπερτ Γκρέιπ που ήταν πιτσιρίκι ήταν πολύ καλός. Έκλεψε την παράσταση από τον Τζόνι Ντεπ δεν είναι λίγο...
Ήθελα να γράψω κάτι βαθυστόχαστο αλλά δεν μου έρχεται τώρα

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Titanic (Τιτανικός) (1997)

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 18 Απρ 2013, 18:34

Ρε παιδιά, επειδή σας διαβάζω τί λέτε: εμένα μήτε ο ΝτιΚάπριο μού αρέσει, μήτε ο Τζώνη Ντεπ. :όχισουλέω:
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Βάσια
Μύστης
Αναρτήσεις: 197
Εγγραφή: 20 Δεκ 2013, 15:56

Re: Titanic (Τιτανικός) (1997)

Ανάρτησηαπό Βάσια » 04 Σεπ 2014, 18:51

Τι μου θυμίσατε τώρα.. πήγαινα γυμνάσιο και μας είχαν πάει εκδρομή να δούμε τον Τιτανικό. :ρ
Βγήκα με κλάματα από την αίθουσα(αν και αυτό δεν λέει κάτι..γιατί το κλάμα το έχω λίγο εύκολο :μαναι: ) και ήμουν ξετρελαμένη όπως όλα τα κοριτσάκια με τον Ντι κάπριο. Βρίζαμε σε όλη την επιστροφή την την γαϊδούρα (Γουινσλετ)που αν ήταν λιγότερα κιλά θα μπορούσε το παιδί να ανέβει και αυτό πάνω στην πόρτα. Ολοκληρα σενάρια κάναμε για το πως θα μπορούσαν να βολευτούν. :ρ

Πάντως πλέον βαριέμαι να καθίσω να την δω ολόκληρη.

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Titanic (Τιτανικός) (1997)

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 01 Σεπ 2018, 11:07

Οχι και να κλαψω με τον Τιτανικο, ωραια ταινια, το τελος δεν μου αρεσε, αλλα εχω δει και καλυτερες ρομαντικες ταινιες. Επισης, δε μου αρεσε ο ΝτιΚαπριο ποτε σαν ηθοποιος, εκτος απο την απιστευτη ερμηνεια του στο Django Unchained και στο The Wold Of Wall Street.
Γενικα, μια μετρια ταινια.
6/10 :ανέκφραστος:
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."


Επιστροφή “δεκαετία του 1990”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 4 επισκέπτες