The Sixth Sense (Η Έκτη Αίσθηση) (1999)

Αβατάρι χρήστη
Κόρτο Μαλτέζε
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 315
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 09:41

Re: The Sixth Sense (Η Έκτη Αίσθηση) (1999)

Ανάρτησηαπό Κόρτο Μαλτέζε » 15 Απρ 2013, 12:06

Την είχαμε δει σινεμά σε μεταμεσονύχτυα προβολή. Εντυπωσιακή ταινία, πολύ καλός και ο Γουίλις αλλά την παράσταση κλέβει ο Όσμεντ. Και η επόμενη ταινία του Σιαμάλαν ήταν πολύ καλή (ο άφθαρτος) κρίμα που οι επόμενες δεν ξεφεύγουν από τη μετριότητα.
Ήθελα να γράψω κάτι βαθυστόχαστο αλλά δεν μου έρχεται τώρα

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: The Sixth Sense (Η Έκτη Αίσθηση) (1999)

Ανάρτησηαπό Ίζι » 15 Απρ 2013, 13:10

Ο Άφθαρτος είναι η αγαπημένη μου του Σιάμαλαν και μια απ' τις αγαπημένες μου ταινίες. Τη βρίσκω συγκλονιστική. Να καυχηθώ λίγο, αν μου επιτρέπετε, λέγοντας ότι είχα μυριστεί το φινάλε της Έκτης Αίσθησης (γνώριζα βέβαια ότι υπήρχε ανατροπή και την έψαχνα). Όμως ο Άφθαρτος με άφησε έτσι ---> :ααργκ: :προσκυνώ: όχι μόνο με το τέλος, γενικά με όλη αυτήν την ιδέα...

Μου άρεσαν πολύ και ο Οιωνός και το Σκοτεινό Χωριό. Ειδικά το Σκοτεινό Χωριό το θεωρώ απίστευτα υποτιμημένη ταινία, και απορώ με τις αρνητικές κριτικές. Το είχα δει στον κινηματογράφο και είχα ενθουσιαστεί! Και ένα θριλεράκι με ένα ασανσέρ που είχε κάνει δεν ήταν κι άσχημο. Τα υπόλοιπα... :όχισουλέω:
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson

Αβατάρι χρήστη
Βάσια
Μύστης
Αναρτήσεις: 197
Εγγραφή: 20 Δεκ 2013, 15:56

Re: The Sixth Sense (Η Έκτη Αίσθηση) (1999)

Ανάρτησηαπό Βάσια » 04 Σεπ 2014, 18:35

Το σκοτεινό χωρίο ούτε εμένα μου είχε πολύ αρέσει Ιζι.

Η Εκτη αίσθηση από την άλλη είναι καταπληκτική!Μοναδική ταινία,υπέροχα στημένη. Όλη αυτή η σκοτεινή και μυστήρια ατμόσφαιρα σε κάνει να μην θέλεις να πάρεις λεπτό να μάτια σου από την οθόνη. Την είχα δει στο σινεμά και η αίσθηση ήταν απερίγραπτη.

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: The Sixth Sense (Η Έκτη Αίσθηση) (1999)

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 24 Σεπ 2018, 15:13

Εγω το τελος το καταλαβα απο το πρωτο εικοσαλεπτο :όχισουλέω:

Μιας που εχω δει και το The Others, το υποψιαστηκα... πολυ προβλεψιμο...


Δεν θα βαθμολογησω την ταινια, διοτι δεν την ευχαριστηθηκα, απογοητευτηκα λιγο... :λυγμ:
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."


Επιστροφή “δεκαετία του 1990”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 2 επισκέπτες