Εφήμερο σουξουμούξου

Αβατάρι χρήστη
Νικόλας Δε Κιντ
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1449
Εγγραφή: 12 Οκτ 2014, 21:29

Re: Εφήμερο σουξουμούξου

Ανάρτησηαπό Νικόλας Δε Κιντ » 08 Μάρ 2019, 10:05

Θλιμμένη Κουκουβάγια έγραψε:Είσαι σοβαρός και μου στέλνεις πμ γράφοντας ότι είμαι προκλητικός και το τι θα λέω;


Λοιπόν για να ξεκαθαρίσουμε τα πράγματα.
Πμ σου έστειλα για να μην ζαλίζουμε όλο το φόρουμ με ανούσιους τσακωμούς κι όχι για να σου πω τι θα γράφεις. Επίσης με πμ διευθετούνται καλύτερα οι παρεξηγήσεις.
Σχετικά με το θέμα που διεγράφη, ήταν ενάντια στον κανονισμό Λειτουργίας του φόρουμ οπότε δεν χρειάζονται παραπάνω εξηγήσεις.
Συνεχίζω να πιστεύω 'οτι πήγες να ανοίξεις ένα θέμα στο οποίο δεν έχεις καν τις γνώσεις να το υποστηρίξεις. Το Ίντερνετ παρέχει πληροφορίες αλλά επιστήμονα δεν σε κάνει. Δεν είναι λίγες φορές που συναντάμε τσαρλατάνους οι οποίοι δεν έχουν ιδέα με τι καταπιάνονται και στο τέλος καταφεύγουν σε φτηνά κόλπα για να δικαιολογήσουν την ημιμάθεια τους. Ειδικά στις θετικές επιστήμες...
Excuse me... I dislike being touched... an Eastern prejudice

Αβατάρι χρήστη
Βάγγυ
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 278
Εγγραφή: 08 Οκτ 2014, 01:01

Re: Εφήμερο σουξουμούξου

Ανάρτησηαπό Βάγγυ » 08 Μάρ 2019, 16:08

Νικόλας Δε Κιντ έγραψε: για να μην ζαλίζουμε όλο το φόρουμ με ανούσιους τσακωμούς.

Σαν αφορμή το παίρνω, αλλά ειλικρινά βρε παιδάκια μου γλυκά, ανάδρομος ο Ερμής είναι τώρα τελευταία; Λύστε τα με πμ να ησυχάσουμε κι εμείς. :ρ

ΥΓ: Τα λέω με κάθε φιλική διάθεση απλά βαρέθηκα να διαβάζω καβγάδες κι αντε στα εφήμερα πάει κι έρχεται, το κακό αρχίσει να γίνεται και σε παρουσιάσεις κλπ κλπ.
"There was no harbor for hope" R. Lupton

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Εφήμερο σουξουμούξου

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 12 Μάρ 2019, 18:01

Έλειψα μερικές μέρες και μπαίνω τώρα και βλέπω άλλον έναν καυγά. Λυπάμαι πραγματικά.

Για την τάξη των πραγμάτων: στο φόρουμ δεν αναδημοσιεύουμε κείμενα από αλλού.

Από την άλλη, μπορούμε να εντάξουμε ένα κείμενο από αλλού σε μια δική μας ανάρτηση.

Ασχέτως από αυτά, είμαστε εδώ 5 άνθρωποι. Εάν δεν μπορούμε να τα βρούμε μεταξύ μας και να συνυπάρξουμε όμορφα, σε αυτό δεν φταίνε ούτε οι συχνότητες, ούτε ο ανάδρομος Ερμής, αλλά τα πράγματα που κουβαλάει ο καθένας μέσα μας.

Δεν θέλω να καταλογίσω ευθύνες. Θα παρακαλούσα καί τα δύο μέρη να μην συνεχίσετε αυτήν την άσκοπη αντιπαράθεση.

:(
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Θλιμμένη Κουκουβάγια
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 210
Εγγραφή: 18 Νοέ 2018, 00:58

Re: Εφήμερο σουξουμούξου

Ανάρτησηαπό Θλιμμένη Κουκουβάγια » 12 Μάρ 2019, 19:03

Εγώ θα ήθελα να μην
There are two kinds of spurs, my friend. Those that come in by the door; (††† R.I.P. †††) those that come in by the window.




Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Εφήμερο σουξουμούξου

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 18 Μάρ 2019, 17:56

Βρε παιδια, εδω ειναι σαιτ για ταινιες και σειρες, οχι για φυσικη και χημεια! Ημαρτον! :ααργκ: :μπρ: :χαχα:
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Εφήμερο σουξουμούξου

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 20 Μάρ 2019, 19:40

Βγηκε το νεο official trailer του Once Upon A Time In Hollywood. Εχει ολα τα στοιχεια που περιμενεις να δεις σε μια ταινια του Ταραντινο.. :) αν και δεν μου φαινεται πολυ bloody. Παντως, απο αποψη αισθητικης, νιωθω οτι εχει ενταξει στοιχεια απο ολες του τις ταινιες μεσα σε μια.. τωρα εχω ''ψηθει'' να τη δω. :))))
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."

Αβατάρι χρήστη
Ιαβερης
Μύστης
Αναρτήσεις: 195
Εγγραφή: 02 Απρ 2013, 01:29

Re: Εφήμερο σουξουμούξου

Ανάρτησηαπό Ιαβερης » 20 Μάρ 2019, 20:27

Ο Μπρους Λι όλα τα λεφτά! :πάνω: :πάνω: :πάνω: Γέλασα πολύ με την τελευταία σκηνή με τον Ντι Κάπριο. :))))
Άδικα περιμένεις να γυρίσει ο τροχός, το χαμστερ πέθανε.

Αβατάρι χρήστη
Ασάρα
Μύστης
Αναρτήσεις: 145
Εγγραφή: 30 Δεκ 2017, 10:02

Re: Εφήμερο σουξουμούξου

Ανάρτησηαπό Ασάρα » 21 Μάρ 2019, 08:28

Ενδιαφέρον έχουν τα σχόλια στο youtube, όλοι είναι χαρούμενοι που βγαίνει μια ταινία που δεν είναι Πόλεμος των Άστρων, Μάρβελ ή ρημέηκ κλασσικής ταινίας Ντίσνεϋ.
Το εκνευριστικό είναι ότι όταν κυκλοφόρησαν οι δύο αφίσες της ταινίας, μια που δείχνει τους Πιτ και Ντικάπριο και μια που δείχνει την Ρόμπι, οι κακεντρεχείς στο τουίτερ άρχισαν το κράξιμο.
Εντωμεταξύ στο Forbes δημοσιεύτηκε ένα άρθρο όπου είναι κάπως απαισιόδοξο και ο αρθρογράφος αμφιβάλλει για το πόσο θα καταφέρει η νέα ταινία του Ταραντίνο να γίνει εισπρακτική επιτυχία στην εποχή των ρημέηκ και σίκουελ.
"When I was four years old, I watched my mother kill a spider... with a teacosy. Years later, I realised it was not a spider - it was my Uncle Harold."

Αβατάρι χρήστη
Νικόλας Δε Κιντ
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1449
Εγγραφή: 12 Οκτ 2014, 21:29

Re: Εφήμερο σουξουμούξου

Ανάρτησηαπό Νικόλας Δε Κιντ » 21 Μάρ 2019, 10:08

Πάντως εγώ θυμάμαι πως ο Ταραντίνο έλεγε πως θα σταματήσει να κάνει ταινίες. Έλεγε θα κάνει κάπου 9 ή 10 και στοπ.
Συγκεκριμένα είχε πει πως επειδή στο μέλλον δεν μπορεί να γνωρίζει ποια ταινία του θα δει πρώτα κάποιος, οπότε θα ήθελε όλες οι δημιουργίες του να είναι αξιοπρεπείς ώστε ο θεατής να μην απογοητευτεί και να εξερευνήσει όλο του το κινηματογραφικό σύμπαν.
(ελπίζω κάποιος στο μέλλον μόνο να μην ξεκινήσει από το Inglourious Basterds :)))) :)))) )

Προσωπικά το βρίσκω πολύ τίμιο αυτό.
Συμβαδίζει και με την αρχαία ρήση "Ουκ εν τω πολλώ το εύ" :ναι:
Τουλάχιστο για την ώρα έχει κάνει μόνο αξιοπρεπείς ταινίες. Ίσως να ήρθε και η ώρα που έλεγε...
Excuse me... I dislike being touched... an Eastern prejudice

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Εφήμερο σουξουμούξου

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 21 Μάρ 2019, 10:14

Ναι, κι εγω συμφωνω σε αυτο..
(Το Inglourious ηταν η δευτερη ταινια του που ειδα... :)))) )
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."


Επιστροφή “Διάφορα Άσχετα”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 2 επισκέπτες