Όμορφες κι αγαπημένες γυναίκες της οθόνης

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Όμορφες κι αγαπημένες γυναίκες της οθόνης

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 08 Ιούν 2020, 15:32

Ναι, ήταν πράγματι κούκλα, κρίμα που έφυγε τόσο νέα και τόσο ξαφνικά...
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."

Αβατάρι χρήστη
Θλιμμένη Κουκουβάγια
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 210
Εγγραφή: 18 Νοέ 2018, 00:58

Re: Όμορφες κι αγαπημένες γυναίκες της οθόνης

Ανάρτησηαπό Θλιμμένη Κουκουβάγια » 08 Ιούν 2020, 18:03

Επί τη ευκαιρία διάβασα και για το θάνατο της Νάταλι Γουντ και πώς ακριβώς χάθηκε άδικα.
Από τις παραπάνω "ψηφίζω" το νούμερο 6 την Αρασέλι Αράμπουλα και μετά 3, 2, 4, 5, 1. :αγαπώ:
There are two kinds of spurs, my friend. Those that come in by the door; (††† R.I.P. †††) those that come in by the window.




Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Όμορφες κι αγαπημένες γυναίκες της οθόνης

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 08 Ιούν 2020, 20:08

Άλλη μια πανέμορφη ηθοποιός παλιάς δεκαετίας.. Άλι ΜακΓκρόου
Image
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."

Αβατάρι χρήστη
Θλιμμένη Κουκουβάγια
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 210
Εγγραφή: 18 Νοέ 2018, 00:58

Re: Όμορφες κι αγαπημένες γυναίκες της οθόνης

Ανάρτησηαπό Θλιμμένη Κουκουβάγια » 09 Ιούν 2020, 01:02

Γκούγκλαρα και μου έδειξε τη γιαγιά μου και τρόμαξα λίγο. :πανικός:
There are two kinds of spurs, my friend. Those that come in by the door; (††† R.I.P. †††) those that come in by the window.




Αβατάρι χρήστη
Θλιμμένη Κουκουβάγια
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 210
Εγγραφή: 18 Νοέ 2018, 00:58

Re: Όμορφες κι αγαπημένες γυναίκες της οθόνης

Ανάρτησηαπό Θλιμμένη Κουκουβάγια » 09 Ιούν 2020, 19:26

Κάποιες φωτογραφίες στην αρχή του thread δεν φαίνονται και δεν μπορεί κάποιος να καταλάβει σε τι (ποιές) αναφέρονται οι συνομιλητές.. :χμ:

Μου αρέσουν πολύ οι ξανθές και ξεχωρίζω δύο αρκετά παλιές ηθοποιούς, την Farrah Fawcett που ήταν μια πανέμορφη ξανθιά με γαλανά μάτια (RIP) :( και με μια έντονη ζωή που δυστυχώς ήταν άτυχη σε αρκετά πράγματα όπως και την Daryl Hannah που και αυτή ήταν θεά στα νιάτα της, δυστυχώς τώρα στα 60 της δεν βλέπεται, δεν καταλαβαίνω... οι πλαστικές φταίνε που έχουν αποτύχει, τα ναρκωτικά (νομίζω είχε και κάποιο θέμα αλκοολισμού) πάντως έχει αρκετά ψιλοσουφρώσει άσε πού έχει σκληρύνει και έχει αποκτήσει ανδροπρεπή χαρακτηριστικά και εκείνη η ξανθιά αγγελική φιγούρα έχει χαθεί οριστικά (λ.χ στην "Γοργόνα").

Από σημερινές ξανθιές υπάρχουν αρκετές που μου αρέσουν αλλά δεν βάζω γιατί έχω αμφιβολίες αν θα είναι real ενώ οι παραπάνω είναι γνήσιες ξανθιές, πιο ξανθές δεν γίνεται, δεν τις έχω ψάξει αλλά λέω αλήθεια!.. :ρ
There are two kinds of spurs, my friend. Those that come in by the door; (††† R.I.P. †††) those that come in by the window.




Αβατάρι χρήστη
Θλιμμένη Κουκουβάγια
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 210
Εγγραφή: 18 Νοέ 2018, 00:58

Re: Όμορφες κι αγαπημένες γυναίκες της οθόνης

Ανάρτησηαπό Θλιμμένη Κουκουβάγια » 09 Ιούν 2020, 20:36

Επίσης και την Uma Thurman που μια χαρά κρατιέται στα 50 της (μάλλον θα πέτυχαν οι πλαστικές)! :σάλια:
There are two kinds of spurs, my friend. Those that come in by the door; (††† R.I.P. †††) those that come in by the window.




Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Όμορφες κι αγαπημένες γυναίκες της οθόνης

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 14 Ιούν 2020, 16:29

Η Ρόμπιν Ράιτ επίσης μου είχε φανεί πολύ όμορφη και φρέσκια στο The Princess Bride (1987). Τώρα κι αυτή έχει ''χαλάσει'' από τις πλαστικές...
Image

H Anita Ekberg επίσης, την θεωρώ από τις πιο όμορφες ηθοποιούς που έχουν υπάρξει...
Image
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."

Αβατάρι χρήστη
Θλιμμένη Κουκουβάγια
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 210
Εγγραφή: 18 Νοέ 2018, 00:58

Re: Όμορφες κι αγαπημένες γυναίκες της οθόνης

Ανάρτησηαπό Θλιμμένη Κουκουβάγια » 14 Ιούν 2020, 18:31

Πανέμορφη η Αννίτα!
Όλες οι Σουηδέζες είναι κούκλες, βλέποντας τη φωτογραφία νομίζεις ότι είναι σύγχρονη σε καλλιτεχνικό ασπρόμαυρο όμως θα πρέπει να είναι του 50...!
There are two kinds of spurs, my friend. Those that come in by the door; (††† R.I.P. †††) those that come in by the window.




Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Όμορφες κι αγαπημένες γυναίκες της οθόνης

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 07 Ιουλ 2020, 14:25

Άλλη μια πανέμορφη παλιά Ιταλίδα ηθοποιός του κινηματογράφου, Virna Lisi.

Image
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."

Αβατάρι χρήστη
Θλιμμένη Κουκουβάγια
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 210
Εγγραφή: 18 Νοέ 2018, 00:58

Re: Όμορφες κι αγαπημένες γυναίκες της οθόνης

Ανάρτησηαπό Θλιμμένη Κουκουβάγια » 08 Ιουλ 2020, 15:27

Επειδή είχες πει πρόσφατα πως πετάγομαι σε οτιδήποτε γράφεις για να πω την μ@....@ μου δεν θα πω τότε πως είναι μια κούκλα η Virna Lisi. :φραπεδάκι:
There are two kinds of spurs, my friend. Those that come in by the door; (††† R.I.P. †††) those that come in by the window.





Επιστροφή “Κορυφαία κι Αγαπημένα”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 3 επισκέπτες