Αγαπημένα ζευγάρια στον ελληνικό κινηματογράφο

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Αγαπημένα ζευγάρια στον ελληνικό κινηματογράφο

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 02 Ιουλ 2020, 13:59

επειδη εχουν πεθανει οι περισσοτεροι δε σημαινουν οτι δεν θα μεινουν στις καρδιες και στη μνημη μας, εχουν κερδισει την υστεροφημια... εδω 20+ χρονια μετα το θανατο τους τα media ασχολουνται ακομη με τη Βουγιουκλακη κ τη Καρεζη.. αυτοι ηταν ηθοποιοι, οχι οι σημερινοι.. εκεινοι αφησαν το στιγμα τους στον κινηματογραφο.. αναισθητε! αμα δε σ'αρεσει κατι η δε το καταλαβαινεις, μη μπαινεις καν στον κοπο να σχολιασεις!!

και δε καταλαβαινω γιατι κατω απο καθε σχολιο μου, βγαζεις χολη, ειλικρινα δεν το καταλαβαινω αυτο.. βεβαια, οπου γραφει η Μαρια, ας γραψω κι εγω τη μ****ια μου!
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."

Αβατάρι χρήστη
Θλιμμένη Κουκουβάγια
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 210
Εγγραφή: 18 Νοέ 2018, 00:58

Re: Αγαπημένα ζευγάρια στον ελληνικό κινηματογράφο

Ανάρτησηαπό Θλιμμένη Κουκουβάγια » 03 Ιουλ 2020, 02:26

Σου απάντησα αλλά σβήστηκε το σχόλιό μου, πάντως σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!!
There are two kinds of spurs, my friend. Those that come in by the door; (††† R.I.P. †††) those that come in by the window.




Αβατάρι χρήστη
Ζαχαρίτσα
Κοινωνός
Αναρτήσεις: 16
Εγγραφή: 30 Απρ 2020, 00:23

Re: Αγαπημένα ζευγάρια στον ελληνικό κινηματογράφο

Ανάρτησηαπό Ζαχαρίτσα » 03 Ιουλ 2020, 03:25

Μπιατριξ Κιντο έγραψε:επειδη εχουν πεθανει οι περισσοτεροι δε σημαινουν οτι δεν θα μεινουν στις καρδιες και στη μνημη μας, εχουν κερδισει την υστεροφημια... εδω 20+ χρονια μετα το θανατο τους τα media ασχολουνται ακομη με τη Βουγιουκλακη κ τη Καρεζη.. αυτοι ηταν ηθοποιοι, οχι οι σημερινοι.. εκεινοι αφησαν το στιγμα τους στον κινηματογραφο.. αναισθητε! αμα δε σ'αρεσει κατι η δε το καταλαβαινεις, μη μπαινεις καν στον κοπο να σχολιασεις!!

και δε καταλαβαινω γιατι κατω απο καθε σχολιο μου, βγαζεις χολη, ειλικρινα δεν το καταλαβαινω αυτο.. βεβαια, οπου γραφει η Μαρια, ας γραψω κι εγω τη μ****ια μου!



το έχουν αυτό κάποιοι να βγάζουν χολή...Καλημέρα σας..

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Αγαπημένα ζευγάρια στον ελληνικό κινηματογράφο

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 04 Ιουλ 2020, 11:23

Καλημέρα, παιδιά. Η αλήθεια είναι, Θλιμμένη Κουκουβάγια, πως την πικάρεις συχνά την Μπιατριξ. Από όσο βλέπεις, την ενοχλεί. Νομίζω πάντως πως εύκολα μπορείς να το διορθώσεις το συγκεκριμένο, έτσι;

:)

Παιδιά, ποτέ δεν ήμουν ιδιαίτερα των παλιών ελληνικών ταινιών (και ακόμη λιγότερο των νεώτερων, βέβαια) αν και τις εκτιμώ, όμως ειδικά τελευταία διαπιστώσω πως με απωθούν, όταν τις πετύχω στην τηλεόραση.
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Θλιμμένη Κουκουβάγια
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 210
Εγγραφή: 18 Νοέ 2018, 00:58

Re: Αγαπημένα ζευγάρια στον ελληνικό κινηματογράφο

Ανάρτησηαπό Θλιμμένη Κουκουβάγια » 04 Ιουλ 2020, 12:44

Και βέβαια μπορώ!

Και φυσικά συμφωνώ μαζί σου Φαροφύλακα, μου προκαλεί στεναχώρια το να βλέπω ταινίες του παλιού ελληνικού κινηματογράφου αλλά και πρόσφατες, οτιδήποτε κάνουν οι Έλληνες είναι αντιγραφή με βάση τα ξένα πρότυπα και εκείνη την εποχή αυτό έκαναν και αυτό συνεχίζουν να κάνουν οπουδήποτε ακόμη και στη μουσική αλλά και πέρα από τις τέχνες όπως στην καθημερινή ζωή στις συμπεριφορές στην μόδα και γενικότερα στην κουλτούρα, επικρατούν συνέχεια τάσεις ξένες που υιοθετούνται από εμάς οπότε κάποιοι προχωρούν μπροστά και οι υπόλοιποι τους ακολουθούν, δεν είμαστε κανένας σημαντικός λαός ούτε ήμασταν ποτέ ακόμη και στα αρχαία χρόνια, οι φιλόσοφοι στην Αρχαία Ελλάδα ήταν σπουδαίοι άντρες δεν σημαίνει όμως ότι και οι υπόλοιποι Έλληνες ήταν έτσι η υπήρχαν οι ιδανικές κοινωνίες, και επειδή το bullying που δέχομαι είναι αβάσταχτο ας προτάξω ως ασπίδα ένα (ψιλοάσχετο) απόσπασμα από έναν μεγάλο άντρα αλλά ταυτόχρονα και ένα τρυφερό μπατσοσκάμπιλο στο αβρό μάγουλο του συντηρητικού δηθενισμού: :ρ


Ἐπειδὴ πᾶσαν πόλιν ὁρῶμεν κοινωνίαν τινὰ οὖσαν καὶ πᾶσαν κοινωνίαν ἀγαθοῦ τινος ἕνεκεν συνεστηκυῖαν (τοῦ γὰρ εἶναι δοκοῦντος ἀγαθοῦ χάριν πάντα πράττουσι πάντες), δῆλον ὡς πᾶσαι μὲν ἀγαθοῦ τινος στοχάζονται, μάλιστα δὲ καὶ τοῦ κυριωτάτου πάντων ἡ πασῶν κυριωτάτη καὶ πάσας περιέχουσα τὰς ἄλλας. Αὕτη δ' ἐστὶν ἡ καλουμένη πόλις καὶ ἡ κοινωνία ἡ πολιτική.

Αριστοτέλους Πολιτικά βιβλίο Β'
There are two kinds of spurs, my friend. Those that come in by the door; (††† R.I.P. †††) those that come in by the window.





Επιστροφή “Κορυφαία κι Αγαπημένα”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 2 επισκέπτες