Black Mirror (2011- )

Αβατάρι χρήστη
Βάγγυ
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 278
Εγγραφή: 08 Οκτ 2014, 01:01

Re: Black Mirror (2011- )

Ανάρτησηαπό Βάγγυ » 24 Ιαν 2019, 19:16

Σας άκουσα και είπα να τη συνεχίσω. Την περασμένη βδομάδα είδα το 2 απο την πρώτη σεζόν, μου άρεσε, τελείως διαφορετικό ύφος από το πρώτο. Είδα πριν λίγο και το 3ο, το οποίο με ενθουσίασε. Πολύ δυνατό!!
"There was no harbor for hope" R. Lupton

Αβατάρι χρήστη
Βάγγυ
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 278
Εγγραφή: 08 Οκτ 2014, 01:01

Re: Black Mirror (2011- )

Ανάρτησηαπό Βάγγυ » 09 Φεβ 2019, 15:39

Εντάξει, εντέλει καλά που σας άκουσα και τη συνέχισα. Είδα το Be right back και το white bear, πολύ δυνατά επεισόδια. :θρίλερ: :ναι: Μα καλά, τόσο δυνατά επεισόδια στο ενδιάμεσο, τι τους ήρθε και ξεκίνησαν τη σειρά με το The National Anthem; :γρμβ: Δε δίνουμε όλοι οι άνθρωποι δεύτερες ευκαιρίες σε σειρές όταν κάτι δε μας αρέσει. Εγώ τουλάχιστον, αν δε διάβαζα από εσάς τόσο καλά λόγια για τη σειρά, απλά θα την παρατούσα, χωρίς δεύτερη σκέψη και θα ήταν κρίμα. :όχισουλέω:
"There was no harbor for hope" R. Lupton

Αβατάρι χρήστη
Σάωρη
Μύστης
Αναρτήσεις: 65
Εγγραφή: 28 Ιαν 2016, 11:39

Re: Black Mirror (2011- )

Ανάρτησηαπό Σάωρη » 09 Φεβ 2019, 16:02

Όσο πας θα δεις και πόσα ακόμα ωραία επεισόδια έχουν κάνει. Στην επόμενη σεζόν —αν τα πηγαίνεις εν τέλει με τη σειρά— ωραίο και με νόημα για την εποχή μας είναι και το Nosedive.
Πόσο χαίρομαι που κατάφεραν και σε έπεισαν και της έδωσες ευκαιρία! Θα "έχανες" μία πολύ ωραία δυστοπική σειρά.

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Black Mirror (2011- )

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 09 Ιούν 2019, 22:21

Λοιπόν, ξεκίνησε η 5η σεζόν, για όποιον δεν το πήρε χαμπάρι.

Είδα το πρώτο επεισόδιο. Είναι λίγο γκέι :))))

Μου άρεσε, όπως και να 'χει. Συνεχίζει καλά, και ακριβώς πάνω στην ίδια λογική με τα προηγούμενα. Μια ματιά σε εφιάλτες και παράδοξα στο πιο κοντινό μέλλον.
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: Black Mirror (2011- )

Ανάρτησηαπό Ίζι » 21 Ιουλ 2019, 13:16

Είδα κι εγώ το πρώτο και ξετρελάθηκα. Πολύ καλοφτιαγμένο και σου καίει και λίγο τον εγκέφαλο. Στο μεταξύ μου έκλεψαν την ιδέα :ρ Εδώ και χρόνια ρωτάω τους στρέιτ άντρες φίλους μου τι θα έκαναν αν ο χ κολλητός ή γνωστός αποκτούσε με μαγικό τρόπο για μια μέρα την εμφάνιση της Σκάρλετ Γιόχανσον πχ και είχε όρεξη για σεξ μαζί τους :χαχα:
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson

Αβατάρι χρήστη
Στιλλ Ιλλ
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 506
Εγγραφή: 01 Νοέ 2014, 14:38

Re: Black Mirror (2011- )

Ανάρτησηαπό Στιλλ Ιλλ » 22 Ιουλ 2019, 21:19

Και εμένα μάρεσε το πρώτο επεισόδιο αν και δεν καταλήγω πουθενά για το τι πραγματικά ίσχυε. Μάλλον τους εξίταρε το ποσο ακραίο και παράδοξο ήταν :ναι:

Εντωμεταξύ είδα χθες και το τρίτο επεισόδιο, αυτό με την ποπ σταρ που μονο αυτό δεν ηθελε να ειναι πλέον... Εύστοχο σχόλιο πάνω στην μουσική βιομηχανία και το πως καταλήγει να θυσιάζει τα πάντα στον βωμό του χρήματος. Ενώ η Miley Cyrus μου είναι τέρμα αντιπαθής, εδώ νομίζω ταίριαξε στον ρολο και την βρήκα έως και υποφερτή. :ρ Με κέρδισε πιο πολύ όμως ως voice actress στην κούλα που υποτίθεται ειχε κυκλοφορήσει με το brand name της.

Σήμερα θα ρίξω το δεύτερο ή μπορεί και τα Φτηνά Τσιγάρα που έχουν αποκτήσει διαστάσεις καλτ αριστουργήματος απ'οτι ακούω και διαβάζω και η θέαση τους είναι απαραίτητη ένεκα του καλοκαιριού. :ρ
I'll show you light now. It burns bright forever. No more blue tomorrows. You on high now, love..

Αβατάρι χρήστη
Στιλλ Ιλλ
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 506
Εγγραφή: 01 Νοέ 2014, 14:38

Re: Black Mirror (2011- )

Ανάρτησηαπό Στιλλ Ιλλ » 23 Ιουλ 2019, 19:03

Είδα τελικά και το δεύτερο και απογοητεύτηκα πλήρως :όχισουλέω:
Δηλαδή ντάξει την επόμενη φορά σκάσε μας μπουνιά στην μούρη κύριε Μπρούκερ για να πιάσουμε την point της θεματικής σου. Ανεκδιήγητος και σχεδόν τραγελαφικός ο διάλογος ανάμεσα στους δύο αντρες προς το τέλος του επεισοδίου ενω δεν θα γινόταν κάτι τέτοιο στην πραγματικότητα. Καλά κι άλλα πράγματα δεν έστεκαν αλλα ας μην επεκταθω. Δεν με ένοιαζε καθόλου το δράμα του πρωταγωνιστή μιας και το φταίξιμο ήταν όλο δικό του και γενικώς το υποτιθέμενο κίνητρο απλά προσπάθησε να δώσει βάθος και να μας προσφέρει και ένα συντομο warning που όμως αποδεικνύεται ανιαρό και φλάτ.
I'll show you light now. It burns bright forever. No more blue tomorrows. You on high now, love..

Αβατάρι χρήστη
Νικόλας Δε Κιντ
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1449
Εγγραφή: 12 Οκτ 2014, 21:29

Re: Black Mirror (2011- )

Ανάρτησηαπό Νικόλας Δε Κιντ » 07 Ιαν 2020, 08:58

Είδα κι εγώ τα επεισόδια της 3ης σεζόν...
Δε μου άρεσαν πολύ. Συμφωνώ με τον Φάρο και την Ίζι πως κινούνται στο ίδιο μοτίβο με τις πρώτες σεζόν αλλά πια τα επεισόδια μου φαίνονται κάπως επιτηδευμένα. Σαν να χάθηκε η αρχική φρεσκάδα και πρωτοτυπία! :ναι:
Νομίζω το πρώτο μόνο επεισόδιο είχε κάποιο ενδιαφέρον κυρίως ως προς την εξάρτηση που προκαλούν τα παιχνίδια και το ιντερνετικό πορνό! :))))
Excuse me... I dislike being touched... an Eastern prejudice


Επιστροφή “Ε.Φ., Φανταστικό”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 1 επισκέπτες