Ποιους υποστηρίζετε στο Game of Thrones;

Αβατάρι χρήστη
Λορένα
Μύστης
Αναρτήσεις: 163
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 01:08

Re: Ποιους υποστηρίζετε στο Game of Thrones;

Ανάρτησηαπό Λορένα » 18 Μάρ 2016, 00:36

Απο οικους υποστηριζα τους Σταρκ και εξακολουθω, αν και πλεον ειναι ειδος προς εξαφανιση.

Απο χαρακτηρες ξεχωρισα περισσοτερο τους δευτερους και πρωτος και με διαφορα ειναι ο Τζορα Μορμοντ, ο σωματοφυλακας της Νταινερυς. Απροσδοκητα τον συμπαθησα , το .. ολο πακετο, και εμφανιση και χαρακτηρα και γενναιοτητα, αν και στην αρχη μου τα χαλαγε λιγο

Μεγαλη συμπαθεια επισης ειχα και στον πατερα του που πεθανε αδικα.. :λυγμ: οπως και με τον Αιμον που επισης πεθανε

Ο Σαμ επισης ειναι στις συμπαθειες μου.

Απο τους πρωταγωνιστες μου αρεσει ο Γιαννης ο χιονιας, η Νταινερυς και φυσικα ο Τυριον, ενω αγωνιω για την τυχη της Σανσα

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Ποιους υποστηρίζετε στο Game of Thrones;

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 18 Μάρ 2016, 01:09

Λορένα, για κάποιον που είναι στις αρχές της σειράς είσαι κινητό σπόιλερ :ρ
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Λορένα
Μύστης
Αναρτήσεις: 163
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 01:08

Re: Ποιους υποστηρίζετε στο Game of Thrones;

Ανάρτησηαπό Λορένα » 18 Μάρ 2016, 10:39

βαλε αυτο :
"Μεγαλη συμπαθεια επισης εχω και στον πατερα του τζοραν οπως και με τον μειστερ Αιμον"
:)

Αβατάρι χρήστη
Νικόλας Δε Κιντ
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1449
Εγγραφή: 12 Οκτ 2014, 21:29

Re: Ποιους υποστηρίζετε στο Game of Thrones;

Ανάρτησηαπό Νικόλας Δε Κιντ » 18 Μάρ 2016, 10:46

Από τους Λάνιστερ πέρα από τον Τύριον που χαίρει παγκόσμιας εκτίμησης εμένα μου φαίνεται συμπαθής και ο Τζέιμι Λάνιστερ πια...
Πέρα του προσωπικού του δράματος με την αδελφή του έχει χάσει και το δεξί του χέρι... Ο πιο μεγάλος ξιφομάχος του Γουέστερος έχασε "καλό του" χέρι... Μεγάλη πίκρα!!!

Ο Τάιγουιν ήταν επίσης τρομερός χαρακτήρας...

Με λίγα λόγια πιστεύω πως αυτή η κουφ@λίτσα η Σέρσει χαλάει την εικόνα του οίκου τον Λάνιστερ!!! :ναι:
Α και παλαιότερα ο μαμμόθρεφτος Τζόφρυ!!! :οργή:
Excuse me... I dislike being touched... an Eastern prejudice

Αβατάρι χρήστη
Έλλη Μ
Μύστης
Αναρτήσεις: 127
Εγγραφή: 03 Νοέ 2015, 23:36

Re: Ποιους υποστηρίζετε στο Game of Thrones;

Ανάρτησηαπό Έλλη Μ » 18 Μάρ 2016, 13:40

Αρυα!
Νομιζω μεγάλο ρόλο θα έχει η Αρυα και η Σανσα η οποια -παρά τη φλωρότητά της- μάλλον ετοιμάζεται για στροφάρα. Ηδη έχει πάθει μια ψιλομετάλλαξη. Ε δεν εχει μεινει και κανενας άλλος Σταρκ.
Ο Σνοου φαινεται να μην ειναι γόνος Σταρκ και απο όλες τις θεωρίες για την καταγωγη του, προτιμώ εκεινη που λεει οτι είναι

Ταργκάρυεν και τον θελω πανω σε εναν απο τους 3 δράκους -κατα τας γραφάς.

Η Σέρσεϋ μ' αρέσει γιατι ειναι οπορτουνιστρια, βαζει πάνω απο όλα τον εαυτό της και τα παιδια της (όσα της απέμειναν της δόλιας μάνας) και κοιταει πώς θα κρατηθεί στην εξουσία, είναι δηλαδη πολύ ρεαλιστικός ρόλος. Μισεί τον Τυριον, όχι επειδη ειναι νάνος αλλά εξαιτίας μιας προφητείας, που φαινεται να έχει ερμηνεύσει λανθασμενα.

Ο οικος Μπόλτον παραειναι μοβόρικος για μένα, προτιμώ κατι περισσότερο εκλεπτυσμένο σε μοχθηρία και κακία. Ο Νεντ ήταν ενας βλάξ και μισός, μιας και πηγαινε με το σταυρό στο χέρι. Πού πας ρε καημένε; ΚΑι τι καταλαβε δηλαδις; Να φάει το κεφάλι του :μουάχαχα:
My hovercraft is full of eels.

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: Ποιους υποστηρίζετε στο Game of Thrones;

Ανάρτησηαπό Ίζι » 18 Μάρ 2016, 15:15

Αν ο Τζον

είναι Ταργκάρυεν, που κατά πάσα πιθανότητα είναι δηλαδή, τότε είναι γιος της Λυόνα, δηλαδή και Σταρκ.

Πλέον δεν υποστηρίζω κάποιον οίκο, όμως συμπαθώ πολύ τους Τύριον, Άρυα, Ντενέρις, Τζέιμι, Τζον, Βάρυς, Τζόρα, Σαμ, Γκίλυ, Μπριεν και Ντάβος.
Αν και "κακοί" γουστάρω πολύ τους Σέρσεϊ και Μικροδάχτυλο.

Αντιπαθώ όλους τους Ταϊρέλ (εκτός απ' τη γιαγιά) τη Μελισάνδρη, τους Μπόλτον, τον Σπουργίτη και όλη τη συνομοταξία του.

Λυπάμαι τη Σάνσα και τον Θήον.

Αδιαφορώ για τους μικρούς Στάρκ (Μπραν και... πώς τον λένε τον άλλον;), τον Χόντορ και τις βαρετές ιστορίες τους.
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson

Αβατάρι χρήστη
Νικόλας Δε Κιντ
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1449
Εγγραφή: 12 Οκτ 2014, 21:29

Re: Ποιους υποστηρίζετε στο Game of Thrones;

Ανάρτησηαπό Νικόλας Δε Κιντ » 18 Μάρ 2016, 15:40

Μα Ίζι ο Μπραν είναι αυτός που θα αλλάξει όλες τις ισορροπίες στο Γουέστερος!!! :αργκ:

Να σου πω την μαύρη αλήθεια βέβαια κι εγώ τον βαριέμαι αυτόν... :ρ


Μπορεί να μην είναι από κάποιον μεγάλο οίκο, μπορεί να μην είναι δυνατός μαχητής, μπορεί να μην είναι παιδαράς αλλα είναι θεούλης!!! :προσκυνώ:

Image
Excuse me... I dislike being touched... an Eastern prejudice

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Ποιους υποστηρίζετε στο Game of Thrones;

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 18 Μάρ 2016, 18:05

Κι εγώ τον Μπραν τον κόβω να μπαίνει στο παιχνίδι σαν ημίθεος.
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Έλλη Μ
Μύστης
Αναρτήσεις: 127
Εγγραφή: 03 Νοέ 2015, 23:36

Re: Ποιους υποστηρίζετε στο Game of Thrones;

Ανάρτησηαπό Έλλη Μ » 18 Μάρ 2016, 20:12

Ιζακι, για καποιο λόγο, ξεχασα (Nτόινγκ!) οτι η αδερφή του Νεντ Σταρκ ειναι κι αυτη Σταρκ, άρα αν ο Τζον κλπ, ειναι και Σταρκ, qed
Αλλα και οι διδυμοι Λαννιστερ μπορει να ειναι Ταργκ :χμ:

Επίσης, ξεχασα την υπαρξη του Μπραν. Κι ο Ρικον, πού ειναι χαμένο;
My hovercraft is full of eels.

Διχασμένη
Όμορφο Νιάτο
Αναρτήσεις: 4
Εγγραφή: 07 Μάρ 2016, 23:57

Re: Ποιους υποστηρίζετε στο Game of Thrones;

Ανάρτησηαπό Διχασμένη » 04 Απρ 2016, 00:44

Η "ότι θυμάται χαίρεται" ξαναχτυπά! :ρ
Φαροφύλακας έγραψε:

Πιστεύω πως ο καλύτερος και συμπαθητικότερος βασιλιάς θα ήταν ο Ρένλη Μπαράθεων, αλλά...


Επιτέλους, κάποιος που συμφωνεί μαζί μου! Τα μόνα του ελλατώματα ήταν η υπερβολική ματαιοδοξία και το κόλλημα με τις φιέστες, πταίσματα δηλαδή, σε σχέση με την αιμοβορία και την παράνοια των περισσότερων χαρακτήρων εκεί μέσα (ναι, τους Λάνιστερ και τους Μπόλτον εννοώ!)
Εν τω μεταξύ, όταν έβλεπα τη δεύτερη σεζόν, όπου ζούσε ακόμη αυτός, είχα φοβηθεί ότι ο σεναριογράφος-συγγραφέας θα τον ξεπάστρευε με καμμιά υπερβολικά γκροτέσκ μέθοδο εκτέλεσης. Αυτό το υπέθετα για δύο λόγους:
α. Ο συγγραφέας δεν έχει κανένα κόλλημα με το να δείξει γκροτέσκ εκτελέσεις-βασανιστήρια (θυμηθείτε τι έκαναν στους αιχμάλωτους και τους φίλους της Άρυα οι Λάνιστερ!)
β. (Υποτίθεται ότι) ο συγγραφέας έχει ως βάση των πόλεμο των Ρόδων στην Αγγλία. Λίγο πιο πριν από αυτήν την περίοδο, υπήρχε ένας βασιλιάς που κάλλιστα θα μπορούσε να χρησιμεύσει για την ιστορία του συγκεκριμένου χαρακτήρα και δεδομένου ότι η ιστορία βασίζεται ελεύθερα σε μεσαιωνικά πρότυπα σκέφτηκα "αμάν, δεν αποκλείεται!"
Τέλος πάντων, ευτυχώς, παρόλο που τον ξεπάστρεψε, δεν τον ξεπάστρεψε με κάναν αηδιαστικό τρόπο! :)))


Επιστροφή “Ε.Φ., Φανταστικό”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 2 επισκέπτες