Game of Thrones! Ο πλανήτης περιμένει!

Αβατάρι χρήστη
Σινεφίλ
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 411
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 15:16

Game of Thrones! Ο πλανήτης περιμένει!

Ανάρτησηαπό Σινεφίλ » 31 Μάρ 2013, 22:36

Ίσως μια από τις πιο αγαπημένες και αξιοπρεπείς τηλεοπτικές σειρές όλων των εποχών. Το Game Of Thrones κατάφερε να καθηλώσει έναν ολόκληρο πλανήτη με τις δύο πρώτες σεζόν του και σήμερα είναι η μεγάλη μέρα (επιτέλους Θεέ μου), που ξεκινάει στην Αμερική ο (πολυπολυ)πολυαναμενόμενος τρίτος κύκλος. :μιαμ:

Εν αναμονή λοιπόν των δολοπλοκιών και καλά κρυμμένων μυστικών των οίκων των Λάνιστερ, Τάλλυ, Σταρκ, Μπαράθυον, Ταργκάριεν, Τυρέλ, Γκρεϋτζόυ και Μόρμοντ, μέσα στο αίμα την προδοσία και τον έρωτα. Εϊναι νομίζω η μοναδική σειρά για την οποία δεν έχω ακούσει κανέναν να μιλάει αρνητικά. Και η εξαιρετική πλοκή που μας επιφυλάσσει ο Μάρτιν, μαζί με τον αντιηρωισμό που χαρακτηρίζει τους πρωταγωνιστές της ιστορίας του, είναι πόλοι έλξης για κάθε φανατικό σειράκια. :ναι:

Εντυπώσεις από το πρώτο επεισόδιο... λίαν συντόμως. :φρύδια:

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Game of Thrones 3.. Ο πλανήτης περιμένει!

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 31 Μάρ 2013, 22:54

α ναι; σήμερα είναι; από αύριο δηλ. αρχίζουν οι... χείμαρροι στον Ιστό να κατεβάζουν;
:σάλια:

θέλει να ξαναδώ τα τελευταία επεισόδια της 2ης σεζόν, πρώτα, να θυμηθώ πού το αφήσαμε το θέμα...
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Σινεφίλ
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 411
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 15:16

Re: Game of Thrones 3.. Ο πλανήτης περιμένει!

Ανάρτησηαπό Σινεφίλ » 03 Απρ 2013, 00:10

Μόλις είδα το 1ο επεισόδιο του τρίτου κύκλου και έμεινα (όπως το περίμενα) με την λαχτάρα πότε θα βγει το επόμενο...

Σαν τζάνκις θα κάνουμε κάθε βδομάδα πάλι... Πφφφφφφ!!!

Δεν θα πω πολλά μιας και δεν έχουμε πλοκή να τα κρύψουμε ακόμη, αλλά ένα θα παραδεχτώ. Με το που είδα ξανά την μούρη του Τζόφρι, ξύπνησε μέσα μου όλο το αβυσσαλέο μίσος που έπνιγα τόσο καιρό. :ρ

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: Game of Thrones 3.. Ο πλανήτης περιμένει!

Ανάρτησηαπό Ίζι » 03 Απρ 2013, 11:36

Μου άρεσε πάρα πολύ! :γιούπι: Οι ιστορίες των Τζον Σνόου και Ντενέρις έχουν αρχίσει να γίνονται πολύυυυυυ ενδιαφέρουσες.
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Game of Thrones 3.. Ο πλανήτης περιμένει!

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 03 Απρ 2013, 11:48

Το σκέφτομαι πολύ σοβαρά να αφήσω να μαζευτούν μερικά πρώτα. :)
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: Game of Thrones 3.. Ο πλανήτης περιμένει!

Ανάρτησηαπό Ίζι » 03 Απρ 2013, 11:52

Έτσι κι αλλιώς Φάρε 10 επεισόδια είναι όλα κι όλα. Είτε τα δεις στην ώρα τους είτε όλα μαζί, πάλι θα περιμένεις ένα χρόνο να βγουν καινούρια. (Έτσι σκέφτηκα κι εγώ φέτος, γιατί πέρσι περίμενα να τελειώσει η σεζόν και να τα δω όλα μαζί. Και τι κατάλαβα;)
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson

Αβατάρι χρήστη
Σινεφίλ
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 411
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 15:16

Re: Game of Thrones 3.. Ο πλανήτης περιμένει!

Ανάρτησηαπό Σινεφίλ » 10 Απρ 2013, 00:42

Ίζι μήπως είδες το 2ο; :μιαμ:

Προβλέπω χαμό πάλι.

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: Game of Thrones 3.. Ο πλανήτης περιμένει!

Ανάρτησηαπό Ίζι » 10 Απρ 2013, 11:39

Το είδα, ήταν ένα επεισόδιο που δεν προχώρησε πολύ την ιστορία, όμως μας γνώρισε καινούριους χαρακτήρες και γενικά ήταν πάρα πολύ καλό!!! Βρε πώς μεγάλωσε έτσι ο μικρός Μπραν!!! Και η Άρυα βέβαια, όμως ο Μπραν έγινε άλλος τόσος :)))) Επίσης ένας απ' τους καινούριους χαρακτήρες είναι ο πιτσιρικάς απ' το Love Actually, πολύ μεγαλωμένος εννοείται!

Image
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson

Ατλαντίς
Κοινωνός
Αναρτήσεις: 15
Εγγραφή: 14 Απρ 2013, 12:40

Re: Game of Thrones 3.. Ο πλανήτης περιμένει!

Ανάρτησηαπό Ατλαντίς » 16 Απρ 2013, 00:54

Άσχημο σκάλωμα αυτή η σειρά, και ακόμα μεγαλύτερο σκάλωμα τα βιβλία!!! :ουχ:
Χάρη στο 3ο βιβλίο έχασα 1,5 κιλό :) Το 3ο βιβλίο είναι εκπληκτικό αν και στο τέλος ήθελα να κάψω το σπίτι του συγγραφέα!
Ευελπιστώ η 3η σεζόν να είναι εξίσου καλή αν και είδα πως ήδη οι σεναριογράφοι κινούνται σε δικούς τους,διαφορετικούς δρόμους. Ξέρω ότι θέλω να αλλάξουν κάποια γεγονότα που συμβαίνουν στο βιβλίο, αλλά από την άλλη αναρωτιέμαι αν θα έχουν την ίδια δραματική βαρύτητα..
Και για τους γνώστες..
:)))) And it's a nice day.. for.. a Red Wedding..
Carpe noctem...

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: Game of Thrones 3.. Ο πλανήτης περιμένει!

Ανάρτησηαπό Ίζι » 16 Απρ 2013, 10:24

Ατλαντίς έγραψε:Ευελπιστώ η 3η σεζόν να είναι εξίσου καλή αν και είδα πως ήδη οι σεναριογράφοι κινούνται σε δικούς τους,διαφορετικούς δρόμους. Ξέρω ότι θέλω να αλλάξουν κάποια γεγονότα που συμβαίνουν στο βιβλίο, αλλά από την άλλη αναρωτιέμαι αν θα έχουν την ίδια δραματική βαρύτητα..


Εμένα μου αρέσει πολύ μέχρι στιγμής η τρίτη σεζόν. Ο άντρας μου, όμως, που έχει διαβάσει τα βιβλία έχει γίνει αυτός ο ενοχλητικός σνομπ που δεν σ' αφήνει να δεις γιατί κάνει συνεχώς σχόλια του τύπου "αυτό δεν έγινε έτσι" ή "αυτό γίνεται πολύ αργότερα", "μα στο βιβλίο...", "το πάνε πολύ γρήγορα" :γρμβ: Γενικά έχει απογοητευτεί. Το συζητάει και με τους φίλους του με τους οποίους το διάβαζε παρέα και γκρινιάζουν όλοι μαζί.
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson


Επιστροφή “Ε.Φ., Φανταστικό”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 1 επισκέπτες