Game of Thrones (2011-2019)

Αβατάρι χρήστη
Στιλλ Ιλλ
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 506
Εγγραφή: 01 Νοέ 2014, 14:38

Re: Game of Thrones (2011-2019)

Ανάρτησηαπό Στιλλ Ιλλ » 03 Ιούν 2019, 21:50

Το τέλος μου άρεσε για να είμαι ειλικρινής και ήμουν συγκινημένη καθ'ολη την διάρκεια, ενθυμούμενη ολες τις στιγμές που μου χάρισε... Αυτο δεν σημαίνει ομως οτι το χρωστάμε στο γράψιμο των τύπων, σε καμία περίπτωση... Ολα αυτά που έγιναν τα δέχτηκα γιατι με το κατάλληλο χτισιμο θα μου φαινόντουσαν σαν φυσική συνέχεια...Εδώ απλά μας τα πέταξαν στην μούρη... Φυσικά είχα και έντονη διαφωνία με φίλη σχετική με την κατάληξη της Ντενέρις. Στα δικά μου μάτια αχνοφαίνονταν και το τεράστιο εγώ και ο ναρκισσισμός της Καλίσι και οτι ήταν τοσο μεγαλειώδη η αποστολή της να σώσει ολα τα κράτη απο τους δυνάστες που δεν χωρούσε αμφιβολία (oh the irony). Αρα μιλάμε για μεγαλομανία και παράνοια. Ο λόγος που δεν φάνηκαν νωρίτερα είναι γιατί κανείς δεν της αντιστάθηκε τοσο σθεναρά. Παρακολουθώντας την πορεία της, την είχα στο μυαλό μου ως κάποια αντίστοιχη του Μ. Αλεξάνδρου. Η φίλη μου υποστήριζε οτι το δέχεται σαν τελος απλα δεν το εχτισαν καθολου, προσπαθώντας να την παρουσιάσουν ως κορη του πατέρα της με οτι συνεπάγεται αυτό.
Η ιδια φιλη μου εδειξε αυτο που το βρήκα πολύ ταιριαστό.(και οπως φαινεται είναι πολύ καλύτερη η δουλειά ενος φαν απο τους τύπους.)

https://www.youtube.com/watch?v=G0mncEl4nVU
I'll show you light now. It burns bright forever. No more blue tomorrows. You on high now, love..

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Game of Thrones (2011-2019)

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 04 Ιούν 2019, 13:45

Καλούτσικο, πράγματι. Τελικώς, σε κάνει να σκέφτεσαι πόσες πολλές άλλες εκδοχές μάλλον θα ήταν καλύτερες από αυτήν που είδαμε.

Κρίμα που δεν μπόρεσε να καταλήξει αυτή η σειρά όπως ξεκίνησε.
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."


Επιστροφή “Ε.Φ., Φανταστικό”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 1 επισκέπτες