Vikings (Βίκινγκς)

Αβατάρι χρήστη
Μεταλλαγμένη
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 212
Εγγραφή: 01 Μάι 2014, 20:38

Re: Vikings (Βίκινγκς)

Ανάρτησηαπό Μεταλλαγμένη » 25 Μάρ 2017, 13:31

Ζόφος έγραψε:Δε ξέρω γιατί οι γυναίκες εδώ το βλέπουν, αφού έχει αρκετή βία, ρεαλιστικές μάχες, συχνούς αποκεφαλισμούς, μούσια που θα ζήλευαν και οι Amon Amarth, σκανδιναβές διψασμένες για σπέρμα, καράβια και άλλα. Το όλο θέμα Βίκινγκς πίστευα είναι αντρικό.


Είμαστε σκληροτράχηλα θηλυκά εδώ στην λέσχη :))))

Οι σκηνές που δεν αντεξα σ' αυτή την σειρά (και τις προσπέρασα) είναι αυτές με το
Blood Eagle, που έκανε πρώτα ο Ράγκναρ και μετά ο Μπιορν στον Βασιλιά Ειλα
και αυτό γιατί ήταν παρατεταμένες και αφορούσαν βασανιστήριο στην ουσία και οχι απλά δολοφονία.

Πάντως έχει πολύ λιγότερο γυμνό και σεξ από το GoT. Γενικά, τους Βίκινγκς τους θεωρώ καλύτερη σειρά. Λιγότερο περίπλοκη με πιο σφιχτή δομή και εκ των πραγμάτων περισσότερη εμβάθυνση στους χαρακτήρες μια που εδώ είναι λιγότεροι αριθμητικά σε σχέση με το GoT.

Οσο για τον Ράγκναρ,
η απουσία του ήταν ήδη εμφανής στα τελευταία επεισόδια της 4ης σεζόν ωστόσο πιστεύω ότι δεν έριξε το ενδιαφέρον του κοινού τουλάχιστον από τα όσα σχόλια διάβασα σε διάφορα σάιτ. Αυτό οφείλεται στο ότι υπάρχουν κι άλλοι ενδιαφέροντες χαρακτήρες όπως ο Μπιορν και ειδικά ο Αιβαρ, που θα παίξει λογικά πρωταγωνιστικό ρόλο στην επόμενη σεζόν. Επίσης, μην ξεχνάμε και τον χαρακτήρα του Τζόναθαν Ρις Μάγιερς, που έκανε...εντυπωσιακή είσοδο στις τελευταίες σκηνές της 4ης σεζόν :)))) Κάποιοι λένε ότι μπορεί να είναι ο γιος του Αθελσταν αλλά δεν είναι σιγουρο ακομα.
Sam: Dude, you killed Hitler!
Dean: Yeah...!Awesome!
(Supernatural)

Αβατάρι χρήστη
Ζόφος
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 698
Εγγραφή: 03 Σεπ 2014, 20:18

Re: Vikings (Βίκινγκς)

Ανάρτησηαπό Ζόφος » 26 Μάρ 2017, 11:26

Στη 5η σεζόν διαβάζω ότι θα παίξει κι ο πρώην παλαιστής Edge (κανονικό όνομα Adam Copeland) σαν Ketill Flatnose, ο επίλεκτος του Floki που θα τους οδηγήσει στην Ισλανδία. Ιστορικά αυτό σημαίνει ότι ίσως δούμε και τον Erik Thorvaldsson γνωστό σαν Erik the Red. Κάπως έτσι η σειρά μπορεί να αποκτήσει μέλλον και νέο πρωταγωνιστή εκτός από τα παιδιά του Ragnar. :γιούπι:

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Vikings (Βίκινγκς)

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 04 Ιαν 2019, 16:56

Δεν καταλαβαινεις γιατι οι γυναικες το βλεπουν αφου ειναι σκληρο και αιματηρο; χαχαχα, εμενα η αγαπημενη μου ταινια ειναι το Kill Bill και το Sin City μια απο τις αγαπημενες μου. Αυτο εξηγει πολλα, σωστα; :ρ υπαρχουν και "σκληροτραχηλες" γυναικες στον κοσμο, οχι μονο αυτες που θελουν ρομαντζα και τετοια... δεν ειπαμε τυπου "Ζηνα", αλλα με την επικρατηση του φεμινισμου, εχουν αλλαξει πολλα (ευτυχως) οσον αφορα τα γουστα και τον τροπο σκεψης των γυναικων.

Την σειρα την βλεπουν οι γονεις μου ανελειπως, δεν χανουν επεισοδιο! Μεχρι και το Game Of Thrones παρατησαν γι'αυτο, φαντασου...
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."


Επιστροφή “Ιστορικές”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 1 επισκέπτες