Girls (2012- )

Αβατάρι χρήστη
Αμελί
Κοινωνός
Αναρτήσεις: 34
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:58

Girls (2012- )

Ανάρτησηαπό Αμελί » 05 Απρ 2013, 16:24

Image

Τίτλος: Girls
Έτη Προβολής: 2012 -
Δημιουργοί: Lena Dunham
Ηθοποιοί: Lena Dunham, Allison Williams, Jemima Kirke, Zosia Mamet, Alex Karpovsky, Adam Driver, CHristopher Abbott

Πλοκή
Τέσσερα κορίτσια εκεί γύρω στα 25, τέσσερις φίλες που ζουν στο Μπρούκλιν και προσπαθούν να αντιμετωπίσουν η κάθε μία με το δικό της τρόπο την καθημερινή σκληρότητα της ενηλικίωσης. Παρακολουθούμε τις ανησυχίες, τα προβλήματα και τα όνειρα των κοριτσιών καθώς και άλλων χαρακτήρων που εμπλέκονται στις ζωές τους. Η σειρά αναμένεται να ξεκινήσει τον τρίτο κύκλο της.

Άποψη
Έχει γίνει πλέον μια από τις αγαπημένες μου σειρές. Σαν υπόθεση μπορεί να θυμίσει λίγο Sex and the city αλλά στην πράξη δεν έχει καμία σχέση. Ο τρόπος που παρουσιάζεται η ζωή των κοριτσιών είναι πολύ ρεαλιστικός και τα προβλήματα και οι δυσκολίες που αντιμετωπίζουν είναι κοντά σε αυτά που αντιμετωπίζει μια οποιαδήποτε κοπέλα σε αυτή την ηλικία (τα περισσότερα τουλάχιστον). Αυτό που μου αρέσει πιο πολύ από όλα βέβαια είναι το χιούμορ της σειράς που πηγάζει από όλες τις στιγμές είτε δύσκολες ή χαρούμενες...Σίγουρα δεν προτείνεται για όλες τις ηλικίες καθώς δεν ξέρω κατά πόσο οι λίγο μεγαλύτεροι θα βρουν ενδιαφέροντα τα όσα διαδραματίζονται αλλά δεν παύει να είναι ένα ευχάριστο διάλειμμα.

Τρέιλερ


Επιστροφή “Δραματικές, Κοινωνικές”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 1 επισκέπτες