Είσαι Το Ταίρι Μου (2001-2002)

Αβατάρι χρήστη
Μαργαρίτα
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 225
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 18:54
Θέση: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Είσαι Το Ταίρι Μου (2001-2002)

Ανάρτησηαπό Μαργαρίτα » 15 Απρ 2013, 13:30

Image

Τίτλος : Είσαι το ταίρι μου
Έτη προβολής : 2001-2002
Δημιουργός : Λευτέρης Παπαπέτρου (σενάριο) , Αντώνης Αγγελόπουλος (σκηνοθεσία)
Ηθοποιοί : Αλέκος Συσσοβίτης, Κατερίνα Λέχου , Βασίλης Χαραλαμπόπουλος, Βίκυ Σταυροπούλου , Αλέξης Γεωργούλης , Υβόννη Μαλτέζου , Δημήτρης Καμπερίδης , Γεράσιμος Γεννατάς , Άρης Σερβετάλης , Δάφνη Λαμπρογιάννη, Βίκυ Βανίτα , Βασίλης Ανδρεόπουλος , Σοφία Βογιατζάκη, Θεοδώρα Βουτσά

Πλοκή
Όλα αρχίζουν στην Μελβούρνη όπου η Στέλλα , μια κοντούλα και χοντρούλα μοντελιστ , ερωτεύεται τον Νίκο. Εκείνος βέβαια δεν το ξέρει και δεν έχει ιδέα ότι η Στέλλα υπάρχει.Πελάτισσα της Στέλλας είναι η Βίκυ, η οποία είναι το αντίθετο της Στέλλας , ψηλή , αδύνατη και μοντέλο.Σε έναν χορό τον ομογενών όμως ο Νίκος ερωτεύεται τη Βίκυ και από εκείνη τη μέρα αρχίζουν όλα.Η Στέλλα για καιρό μιλούσε με κάποιον Γρηγόρη από την Ελλάδα στο διαδίκτυο και μετά την απογοήτευση που έπαθε με τον έρωτα του Νίκου για τη Βίκυ αποφασίζει να πάει στην Ελλάδα και με την ευκαιρία να γνωρίσει και τον Γρηγόρη. Για καλή ( ; ) της τύχη στο αεροπλάνο η Στέλλα θα έχει δίπλα της τη Βίκυ και θα ταξιδεύουν μαζί μιας που εκείνη πηγαίνει στην Ελλάδα να γνωρίσει την οικογένεια του Νίκου. Η Βίκυ λοιπόν έχει μαι ιδέα, να αλλάξουν θέσεις με τη Στέλλα για να δουν πως τους αντιμετωπίζουν οι άνθρωποι με βάση την εμφάνιση τους , οι γονείς του Νίκου δεν την έχουν δει ποτέ κι έτσι είναι εύκολο να πάει η Στέλλα της θέση της, ούτε ο Γρηγόρης έχει δει τη Στέλλα οπότε και αυτό θα ήταν εύκολο. Κι έτσι αρχίζει μια τρελή ιστορία ....

Άποψη
Η σειρά αυτή είναι μια από τις αγαπημένες μου σειρές, την έχω δει πάρα πολλές φορές και δεν τη βαριέμαι ποτέ. Έχει απίστευτο γέλιο και ένα πολύ ωραίο και πρωτότυπο σενάριο. Οι ηθοποιοί είναι όλοι ένας κι ένας και οι χαρακτήρες που υποδύονται είναι απίστευτοι . Η σειρά είσαι το ταίρι μου αν δεν κάνω λάθος είχε πάρα πολύ τηλεθέαση και γενικά έχει αγαπηθεί πολύ από το ελληνικό κοινό.Τι να σχολιάσω πρώτα , τις θεές Στέλλα και Τούλα , τον Γρηγόρη με τον Λάζαρο, τον υπέροχο Σωτήρη, την Ανέτα;;; Όλοι οι χαρακτήρες είναι φοβεροί και έχουν τέλειες ατάκες.Ο έρωτας της Στέλλας και του Σωτήρη είναι απλά τέλειος :γιούπι: Ο περίεργος Λάζαρος που έχει για κατοικίδιο ένα ιγκουανα που το λένε Μήτσο είναι αστείος και μόνο που τον βλέπεις :χαχα: Ο Γρηγόρης που δεν πιστεύει στην τύχη του όταν βλέπει μια γυναίκα δύο μέτρα στην πόρτα του έχει τόσο γέλιο με όλα τα απίθανα που κάνει για να την εντυπωσιάσει . Η θεά Ανέτα που ακόμα κι αν είναι ξινή και σπαστικιά εμείς την αγαπάμε . Ο κορυφαίος παππούς που τα έχει 400 και παίζει με όλους. Η γλυκιά θεία που είναι τυφλή και παρόλα αυτά είναι σαν τα βλέπει όλα ...
Πολλές σκηνές είχαν πολύ γέλιο όμως στο τελευταίο επεισόδιο (και σε ένα ακόμη) πάντα κλαίω , εντάξει αν δω κάπου συγκινητική σκηνή με παίρνουν αμέσως τα ζουμιά τι να κάνω;; :ρ

Για όσους έχουν δει τη σειρά λοιπόν μερικά βιντεάκια για να θυμηθούμε ωραίες στιγμές :

Ε πως να μη σε πάρουν τα ζουμιά εδω;;;



Η πτώση της Στέλλας από το άλογο έγινε καταλάθος στα γυρίσματα, οι υπόλοιποι ηθοποιοί δεν μπορούσαν να παίξουν από τα γέλια . Κι εμείς πάντως γελάσαμε πολύ εδώ :μουάχαχα:



Μερικά σχόλια της θεάς Ανέτας :



Τρέιλερ



Αβατάρι χρήστη
Τραβιατα
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 380
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 23:12

Re: Είσαι Το Ταίρι Μου (2001-2002)

Ανάρτησηαπό Τραβιατα » 15 Απρ 2013, 13:33

Φοβερη σειρα ωραιες ατακες,αγαπω Λαζαρο-Μητσο :γιούπι: :γιούπι:

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: Είσαι Το Ταίρι Μου (2001-2002)

Ανάρτησηαπό Ίζι » 15 Απρ 2013, 13:42

Δεν το έβλεπα ποτέ τακτικά, όμως έχω δει μερικά επεισόδια (συμπεριλαμβανομένου του τελευταίου) που μου άρεσαν πολύ. Ωραίες ερμηνείες. Μου αρέσει ιδιαίτερα σαν ηθοποιός ο Βασίλης Χαραλαμπόπουλος. :ναι:
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson

Αβατάρι χρήστη
Σινεφίλ
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 411
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 15:16

Re: Είσαι Το Ταίρι Μου (2001-2002)

Ανάρτησηαπό Σινεφίλ » 15 Απρ 2013, 13:44

Δεν υπάρχει αυτή η σειρά!!! :γιούπι: :γιούπι: :γιούπι:

Σπάνια παρακολουθώ ελληνικές σειρές, αλλά αυτή είναι μακράν η αγαπημένη μου! :ναι:

Κάθε, μα κάθε, φορά γελάω το ίδιο δυνατά με τις απίστευτες ατάκες. :)

Αβατάρι χρήστη
Μαντυ
Κοινωνός
Αναρτήσεις: 35
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 21:36

Re: Είσαι Το Ταίρι Μου (2001-2002)

Ανάρτησηαπό Μαντυ » 15 Απρ 2013, 13:50

πολλα γελια οντως
μ'αρεσε πολυ αυτη η σειρα κ ειναι απο τις λιγες που θα εβλεπα κ τωρα ευχαριστα
κ μ'αρεσαν ολοι στους ρολους τους
I 'm not bad, i 'm just drawn that way

Αβατάρι χρήστη
Αξία
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 211
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 21:36
Θέση: Θεσσαλονίκη

Re: Είσαι Το Ταίρι Μου (2001-2002)

Ανάρτησηαπό Αξία » 15 Απρ 2013, 14:51

Αγαπημένη σειρά όντως! Εμένα ένας με κέρδισε .... Ο Μήτσος! Από κι έπειτα το χάος.... Ποιος Γεωργούλης τώρα :))))

Αβατάρι χρήστη
Τραβιατα
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 380
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 23:12

Re: Είσαι Το Ταίρι Μου (2001-2002)

Ανάρτησηαπό Τραβιατα » 15 Απρ 2013, 16:50

Η κολλητη μου ειχε λυσαξει να παρει ιγκουανα οταν το εδειχνε,ευτυχως δεν πηρε. :μαναι:

Αβατάρι χρήστη
Μαργαρίτα
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 225
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 18:54
Θέση: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Re: Είσαι Το Ταίρι Μου (2001-2002)

Ανάρτησηαπό Μαργαρίτα » 15 Απρ 2013, 18:11

Ο Γεωργούλης εδώ ήταν στα πάνω του πάντως :σάλια:

Αβατάρι χρήστη
Πολύνιους
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 529
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 18:21

Re: Είσαι Το Ταίρι Μου (2001-2002)

Ανάρτησηαπό Πολύνιους » 16 Απρ 2013, 01:18

Απίιιιιιιιιιιιστευτη σειρά, ξέρω κάθε επεισόδιό της απ' έξω. :γιούπι: Στελλάρα και Τουλάρα. :προσκυνώ:

(Σκηνή: η Τούλα, ως κουμπάρα, έρχεται στο σπίτι του Νίκου στην Ελλάδα. Η Στέλλα που έχει να την δει πάρα πολύ καιρό τρέχει να την χαιρετήσει και αγκαλιάζονται. Η Αννέτα: "Κ ύστερα σου λέει, βουνό με βουνό δε σμίγει") :χαχαχα: :προσκυνώ:
σεξ και ντραγκζ και ροκ και ρολ

Αβατάρι χρήστη
Μαργαρίτα
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 225
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 18:54
Θέση: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Re: Είσαι Το Ταίρι Μου (2001-2002)

Ανάρτησηαπό Μαργαρίτα » 16 Απρ 2013, 01:22

Πολύνιους έγραψε:
(Σκηνή: η Τούλα, ως κουμπάρα, έρχεται στο σπίτι του Νίκου στην Ελλάδα. Η Στέλλα που έχει να την δει πάρα πολύ καιρό τρέχει να την χαιρετήσει και αγκαλιάζονται. Η Αννέτα: "Κ ύστερα σου λέει, βουνό με βουνό δε σμίγει")

:μουάχαχα: :μουάχαχα: :μουάχαχα: Θεά η Ανέτα !!


Επιστροφή “Κωμικές”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 1 επισκέπτες