Αναβάθμιση λογισμικού

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3212

Re: Αναβάθμιση λογισμικού

Ανάρτηση από Φαροφύλακας » 11 Φεβ 2019, 13:52

Μυρμηγκοφάγος έγραψε:
11 Φεβ 2019, 02:15
Κοίταξα το στάτους λίγο παραπάνω και άρχισε να λειτουργεί διαφορετικά με την αναβάθμιση
Άρα αυτό λέμε πως δεν είναι πρόβλημα, έτσι;
Μυρμηγκοφάγος έγραψε:
Το θέμα με τις φατσούλες το έχω ακόμη, όχι όμως με όλες και όχι πάντα, όπως παρατήρησα χθες. Για παράδειγμα μου το κάνει με το χαχα και το :p (τώρα μου το κάνει συνέχεια) ενώ δεν μου το κάνει καθόλου με κάποια άλλα όπως τα :μαναι: και :( . Επίσης αν έχει σημασία εξαφανίζεται και η φατσούλα μαζί με αυτά που ακολουθούν (το τεστάρω στην προεπισκόπηση, δεν κάνω ανάρτηση)
όντως :(
Μυρμηγκοφάγος έγραψε:
Επίσης τι βγάζεις από το παρακάτω; Η Μπιατρίξ όπως μου είπε δεν το έσβησε, δεν μου διευκρίνισε όμως αν μου το έστειλε. Όταν το επιλέξω απλά με ρωτάει αν θέλω να το διαγράψω.
Αυτό απλά διάγραψέ το και δείτε από εδώ και πέρα εάν τα π.μ. παρουσίασουν πρόβλημα.
Μυρμηγκοφάγος έγραψε:
Κάτι μου λέει ότι θες να πάρεις ένα τσεκούρι και να με τεμαχίσεις αυτή τη στιγμή :))))
Κάθε άλλο. Είναι πολύ σημαντική η αναφορά προβλημάτων διότι αλλιώς πώς θα τα πάρουμε χαμπάρι για να τα λύσουμε;

Στο μεταξύ, διόρθωσα το πρόβλημα με τις εικονες (ενημερωτικά, ήθελε να μπει ssl και στο www subdomai :))) )

Θα πρέπει να δω τί γίνεται και με τα βιντεάκια του youtube.
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 650

Ανάρτηση από Μπιατριξ Κιντο » 11 Φεβ 2019, 13:55

Οταν βαζουμε καποια συγκεκριμενα emoji, τα μισα απο αυτα που γραφουμε, διαγραφονται. :(
When fortune smiles on something as violent and ugly as revenge, it seems proof like no other, that not only does God exist, you're doing His will.

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης

Ανάρτηση από Φαροφύλακας » 11 Φεβ 2019, 14:09

Αν διαβάσεις πιο πάνω, Μπιατριξ, αναφέρθηκε το συγκεκριμένο.

Λοιπόν, σχετικά με την ανάρτηση της Τόνιας δεν ξέρω τί να πω. Να το αφήσουμε, μήπως και είναι κάτι της μία φοράς και να δούμε εάν ξαναεκδηλωθεί κάτι τέτοιο;

Οπότε για την ώρα, μόνο τα σμάιλις μου μοιάζει σαν πρόβλημα + τα βιδεάκια του youTube
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Μυρμηγκοφάγος
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 786

Ανάρτηση από Μυρμηγκοφάγος » 11 Φεβ 2019, 18:48

Ναι, το στάτους είναι οκ.

Πέρα από αυτό της Τόνιας, είναι και τα δύο δικά μου στη προηγούμενη σελίδα, αλλά το χειρότερο από όλα είναι ότι μπήκα σε καμιά δεκαριά θέματα στο "Κορυφαία κι Αγαπημένα" και δεν μπορώ να βρω κανένα :p ή χαχα και δεν αναφέρομαι μόνο στις δικές μου αναρτήσεις στις οποίες και τα χρησιμοποιώ τακτικά :μπρ:

Να σου δώσω ένα ακόμη παράδειγμα που θυμάμαι καλά. Στο παρακάτω, στην αναφορά στη Κουκουβάγια, είναι βέβαιο ότι είχα βάλει ένα από τα δύο και η απάντηση που έδωσα στη συνέχεια στον Νικόλα, ότι δεν περίμενα κάτι άλλο, εξαφανίστηκε.
forum/viewtopic.php?f=93&t=1203&start=10#p18225

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης

Ανάρτηση από Φαροφύλακας » 11 Φεβ 2019, 18:59

ω, αν μας έχει γ@αμήσει τις παλιές αναρτήσεις πολύ πιθανόν να χρειαστεί επαναφορά της ΒΔ στην προχθεσινή της μορφή. Οπότε και ό,τι γράψαμε στο μεταξύ θα χαθεί.

Μια συμβουλή σε όλους: μέχρι να λύσουμε το θέμα μην γράφετε ζουμερά πράγματα (πχ παρουσιάσεις) ή τέλος πάντως, κρατήστε αντίγραφο

Αβατάρι χρήστη
Θλιμμένη Κουκουβάγια
Κοινωνός
Αναρτήσεις: 42

Ανάρτηση από Θλιμμένη Κουκουβάγια » 11 Φεβ 2019, 19:07

Ότι γράψαμε θα χαθούν σαν φύλλα που τα πήρε ο άνεμος, κρίμα. :( :p

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 650

Ανάρτηση από Μπιατριξ Κιντο » 11 Φεβ 2019, 19:33

Εγω θα προτεινα να το αφησεις οπως ειναι.
When fortune smiles on something as violent and ugly as revenge, it seems proof like no other, that not only does God exist, you're doing His will.

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης

Ανάρτηση από Φαροφύλακας » 12 Φεβ 2019, 00:49

μα παιδιά, μπορεί να έχουν χαθεί τεράστια σημαντικά κατεβατά εάν όντως έχει κοπεί και σε παλιές αναρτήσεις ό,τι ακολουθεί αυτές τις φατσούλες

Αβατάρι χρήστη
Μυρμηγκοφάγος
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 786

Ανάρτηση από Μυρμηγκοφάγος » 12 Φεβ 2019, 01:37

Φάρε, τσέκαρα καμιά εκατοσταριά από τις δικές μου αναρτήσεις και δε βρήκα ούτε σε αυτές, αλλά ούτε και σε όλες τις παρακείμενες αναρτήσεις αυτών, κάποια από τις συγκεκριμένες δύο φατσούλες.

Ως έχει, θεωρώ ότι πολλές συζητήσεις από τη δημιουργία του ιστότοπου το 13 δεν θα βγάζουν πια νόημα και αν αποφασίσεις να τις κρατήσεις στην τωρινή τους κατάσταση, στο δικό μου μυαλό αυτό ισοδυναμεί σχεδόν με την απόλυτη διαγραφή τους. Δεν θα έχει κανένα νόημα για μένα να τις ξαναεπισκεφτώ.

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης

Ανάρτηση από Φαροφύλακας » 12 Φεβ 2019, 16:06

δεν υπάρχει περίπτωση. Έχω κρατήσει αντίγραφο ασφαλείας της ΒΔ και θα επανέλθουμε εκεί. Γι'αυτό λέω και να μην γράφετε. Δεν ευκαίρησα ακόμα να ξανασχοληθώ. Κάποιο από αυτά τα απογεύματα της εβδομάδας.

Κι εγώ έκανα αναζήτηση για διάφορες φατσούλες και δεν βρήκα.

Υπάρχει περίπτωση να κλείσω το φόρουμ μέχρι να βρω λύση. Ελπίζω στην κατανόησή σας. :)

Ανάρτηση απάντησης

Επιστροφή “Δομή, Στήσιμο και Τεχνικά Θέματα”