Αναβάθμιση λογισμικού

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3212

Αναβάθμιση λογισμικού

Ανάρτηση από Φαροφύλακας » 22 Νοέ 2018, 09:05

Υπάρχει λόγος να προβώ σε αναβάθμιση του λογισμικού.

Παρότι δεν έχω ούτε χρόνο ούτε διάθεση, από να το αναβάλω και να το λιβανίζω, υπάρχει περίπτωση να το δοκιμάσω να το πιάσω ξαφνικά και απότομα.

Οπότε αν δείτε πως είμαστε εκτός, είναι επειδή ασχολούμαι σχετικά.

Την υπομονή και κατανόησή σας.

:)
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης

Re: Αναβάθμιση λογισμικού

Ανάρτηση από Φαροφύλακας » 09 Φεβ 2019, 20:34

Λοιπόν, σήμερα επιτέλους αξιώθηκα και έκανα αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση (3.2.5) του λογισμικού.

Για την ώρα η εμφάνιση μας δεν είναι ιδανική. Τα επόμενα βήματα:
  • να διορθώσω την εμφάνιση
  • να διορθώσω το πρόβλημα με τις εικόνες και τα βίντεο που δεν εμφανίζονται
Στο μεταξύ μπορείτε να χρησιμοποιείτε κανονικά το φόρουμ :ναι:
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης

Ανάρτηση από Φαροφύλακας » 09 Φεβ 2019, 22:44

Νομίζω πως ψιλοτελείωσε η ρύθμιση της εμφάνισης. Κάντε Ctrl-F5 στις διάφορες σελίδες του φόρουμ για να φορτωθούν ολοκληρωμένα εκ νέου.

Βλέπω πως γράφτηκε κάποιο μέλος με παρωνύμιο με λατινικούς χαρακτήρες. Από όσο θυμάμαι το είχα ρυθμισμένο μόνο για ελληνικούς. Θα πρέπει να το δω.

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης

Ανάρτηση από Φαροφύλακας » 10 Φεβ 2019, 11:18

Στο μεταξύ κάνω ενέργειες για να λύσω, για αρχή, το θέμα των εικόνων που δεν εμφανίζονται.

Αβατάρι χρήστη
Μυρμηγκοφάγος
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 786

Ανάρτηση από Μυρμηγκοφάγος » 10 Φεβ 2019, 15:34

Φάρε νομίζω έχουμε κάποια θεματάκια.

Για αρχή παρατηρώ ότι από κάποιες αναρτήσεις έχουν εξαφανιστεί προτάσεις (π.χ. εδώ που μου ανέφερε η Τόνια ότι δεν είναι βέρα Χανιώτισσα). Επίσης δεν μπορώ να βάλω φατσουλα και να μη διαγραφεί ότι ακολουθεί και παρατηρώ ότι δεν είμαι πια αόρατος. Ίσως να έχω και ένα θέμα με ένα διαγραμμένο προσωπικό μήνυμα, αλλά περιμένω επιβεβαίωση από την Μπιατρίξ.

Δε νομίζεις ότι είναι καιρός πια να εγκαταλείψεις την ΛτΒ και να αφιερώσεις τον χρόνο σου εδώ; (εδώ κανονικά θα είχε φατσούλα)

υ.γ. έχει ενεργοποιηθεί κάποιο word wrap;

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης

Ανάρτηση από Φαροφύλακας » 10 Φεβ 2019, 21:51

Δυστυχώς, δεν ασχολούμαι με την ΛτΒ καθόλου, η οποία έχει πολύ πιο σημαντικά προβλήματα αλλά με άλλο σάιτ.

Ευχαριστώ για τις επισημάνσεις σου. Θα τις δω μία μία τις επόμενες μέρες.

Για να τεστάρω κι αυτό που λες με τις φατσούλες. ένα δύο :ανέκφραστος: τρία τέσσερα

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης

Ανάρτηση από Φαροφύλακας » 10 Φεβ 2019, 21:52

Σε εμένα μοιάζει να μην σβήνει κείμενο. Δοκίμασες να ξαναενεργοποιήσεις το αόρατο στάτους;

Αβατάρι χρήστη
Μυρμηγκοφάγος
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 786

Ανάρτηση από Μυρμηγκοφάγος » 11 Φεβ 2019, 02:15

Κοίταξα το στάτους λίγο παραπάνω και άρχισε να λειτουργεί διαφορετικά με την αναβάθμιση, αλλά λειτουργεί σωστά. Ενώ τώρα με βλέπω όταν είμαι συνδεδεμένος (όταν χρησιμοποιεί italic σημαίνει αόρατος, ενώ αλλιώς φανερός) και δεν βλέπω κανένα χρήστη όταν είμαι αποσυνδεδεμένος, παλιότερα δεν με εμφάνιζε καθόλου όταν ήμουν αόρατος.

Το θέμα με τις φατσούλες το έχω ακόμη, όχι όμως με όλες και όχι πάντα, όπως παρατήρησα χθες. Για παράδειγμα μου το κάνει με το χαχα και το :p (τώρα μου το κάνει συνέχεια) ενώ δεν μου το κάνει καθόλου με κάποια άλλα όπως τα :μαναι: και :( . Επίσης αν έχει σημασία εξαφανίζεται και η φατσούλα μαζί με αυτά που ακολουθούν (το τεστάρω στην προεπισκόπηση, δεν κάνω ανάρτηση)

Το κόψιμο των κειμένων το βλέπω και αλλού και αναρωτιέμαι αν συνδέεται με το παραπάνω μιας και τα χαχα και :p είναι αυτά που χρησιμοποιώ τακτικότερα. Δεν έχω ψάξει να δω πόσο εκτεταμένο είναι, αλλά αυτά τα δύο τα αντιλήφθηκα γρήγορα.

Εδώ υπενθυμίζα στην Τόνια ότι έχει να δει μια ταινία
forum/viewtopic.php?f=19&t=619&start=70#p16858

και εδώ δεν υπάρχει αυτό έκανε παράθεση ο Νικόλας στην ακριβώς από κάτω ανάρτηση
forum/viewtopic.php?f=71&t=1188#p17889

Επίσης τι βγάζεις από το παρακάτω; Η Μπιατρίξ όπως μου είπε δεν το έσβησε, δεν μου διευκρίνισε όμως αν μου το έστειλε. Όταν το επιλέξω απλά με ρωτάει αν θέλω να το διαγράψω.

Image

Κάτι μου λέει ότι θες να πάρεις ένα τσεκούρι και να με τεμαχίσεις αυτή τη στιγμή :))))

Αβατάρι χρήστη
Τρίνιτυ
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 205

Ανάρτηση από Τρίνιτυ » 11 Φεβ 2019, 11:11

Μυρμηγκοφάγος έγραψε:
11 Φεβ 2019, 02:15
Image/quote]

Κι εμένα μου ήρθε ακριβώς το ίδιο μήνυμα (δεν θυμάμαι αν η ώρα ήταν ίδια γιατί το διέγραψα).
SYSTEM FAILURE

Αβατάρι χρήστη
Θλιμμένη Κουκουβάγια
Κοινωνός
Αναρτήσεις: 42

Ανάρτηση από Θλιμμένη Κουκουβάγια » 11 Φεβ 2019, 11:52

Κι εμένα το ίδιο, και η ειδοποίηση του πμ δεν φεύγει παρά αν διαγράψεις το (ήδη) διεγραμμένο μήνυμα .

Ανάρτηση απάντησης

Επιστροφή “Δομή, Στήσιμο και Τεχνικά Θέματα”