Ποιές ταινίες του 2020 αναμένετε να δείτε?

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Ποιές ταινίες του 2020 αναμένετε να δείτε?

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 27 Μάι 2020, 00:01

Ποιές ταινίες του 2020 αναμένετε να δείτε?


Εγω το Dune που θα βγει τον Δεκέμβριο, αλλα στην Ελλάδα μάλλον του χρόνου θα κυκλοφορήσει... επίσης θέλω να δω και το A Quiet Place part 2.
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."

Αβατάρι χρήστη
Θλιμμένη Κουκουβάγια
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 210
Εγγραφή: 18 Νοέ 2018, 00:58

Re: Ποιές ταινίες του 2020 αναμένετε να δείτε?

Ανάρτησηαπό Θλιμμένη Κουκουβάγια » 27 Μάι 2020, 01:11

Το (καινούργιο) ALIEN του Ridley Scott, βασικά δεν ξέρω αν θα βγει αυτόν το χρόνο η τον επόμενο πάντως το περιμένω πως και πως καθότι όπως γνωρίζεις είμαι από τους μεγαλύτερους fan του franchise.
Παρεμπιπτόντως μιας που είπες για το Dune το είχα δει κάποτε στην TV νομίζω στο Star αλλά προχθές το κατέβ εε μου το έδωσε ο θείος μου μαζί με κάποιες άλλες και φυσικά σε πολύ πολύ καλύτερη ποιότητα εικόνας και ήχου από αυτή που το είχε προβάλει το κανάλι και θα το ξαναδώ.
There are two kinds of spurs, my friend. Those that come in by the door; (††† R.I.P. †††) those that come in by the window.




Αβατάρι χρήστη
Θλιμμένη Κουκουβάγια
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 210
Εγγραφή: 18 Νοέ 2018, 00:58

Re: Ποιές ταινίες του 2020 αναμένετε να δείτε?

Ανάρτησηαπό Θλιμμένη Κουκουβάγια » 07 Ιούν 2020, 16:23

Επίσης το No Time to Die με τον καλύτερο Bond ever τον Daniel Craig, γοητευτικός, αρρενωπός, πανέξυπνος, υπερδραστήριος που τσακίζει όλους τους κακούς χωρίς οίκτο και βέβαια κούκλος που δεν του αντιστέκεται καμία θηλυκή ύπαρξη, ο πιο ακαταμάχητος άντρας στον κόσμο και όποιος έχει αντίρρηση να μιλήσει τώρα αλλιώς να σωπάσει για πάντα!!
There are two kinds of spurs, my friend. Those that come in by the door; (††† R.I.P. †††) those that come in by the window.




Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Ποιές ταινίες του 2020 αναμένετε να δείτε?

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 07 Ιούν 2020, 17:02

Για μένα ο συγκεκριμένος κύριος είναι αρκετά ανέκφραστος και κοντός για τα γούστα μου... και μεγάλος σε ηλικία.. άσε που δε τρελαίνομαι για ξανθούς.. σόρυ, δε μ'αρέσει. Γούστα είναι αυτά. :p
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."

Αβατάρι χρήστη
Θλιμμένη Κουκουβάγια
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 210
Εγγραφή: 18 Νοέ 2018, 00:58

Re: Ποιές ταινίες του 2020 αναμένετε να δείτε?

Ανάρτησηαπό Θλιμμένη Κουκουβάγια » 07 Ιούν 2020, 20:08

Γιατί μεγάλος σε ηλικία;
Αφού όλοι οι Μποντ ήταν πενηντάρηδες γιατί να αποτελεί αυτός εξαίρεση;
Και στο κάτω κάτω της γραφής το επάγγελμα του κατασκόπου και δη αυτό της MI6 θέλει άτομα σκληροτράχηλα χειραφετημένα και με πολύ μεγάλη εμπειρία, αν έβαζαν κάποιον 22χρονο θα γελούσαν και οι κότες (άσχετο/σχετικό, απλά έφαγα κοτόπουλο σήμερα) όπως θα έτρεχε κλαίγοντας να πάει στη μαμά του μετά από κάποιες ελαφρές σφαλιάρες που θα έτρωγε από τους κακούς, όπως και να' χει κοντός στο μάτι μεγάλος στο κρεβάτι. :ρ
There are two kinds of spurs, my friend. Those that come in by the door; (††† R.I.P. †††) those that come in by the window.




Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Ποιές ταινίες του 2020 αναμένετε να δείτε?

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 18 Νοέ 2020, 12:08

Ε, δεν είπα 22χρονο, εκει γυρω στα 30-40 καλα θα ήταν.. ελπιζω ο επομενος James Bond να ειναι ο Χενρι Καβιλ, θεωρω οτι είναι ο ιδανικοτερος για τον ρολο.
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."

Αβατάρι χρήστη
Ιαβερης
Μύστης
Αναρτήσεις: 195
Εγγραφή: 02 Απρ 2013, 01:29

Re: Ποιές ταινίες του 2020 αναμένετε να δείτε?

Ανάρτησηαπό Ιαβερης » 18 Νοέ 2020, 15:51

Θεωρώ ότι θα είναι ιεροσυλία εάν δεν ενσαρκώσει ο Τομ Χάρντι τον επόμενο Τζέιμς Μποντ. Ο τύπος είναι κομμένος και ραμμένος γι'αυτον τον ρόλο.
Άδικα περιμένεις να γυρίσει ο τροχός, το χαμστερ πέθανε.

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Ποιές ταινίες του 2020 αναμένετε να δείτε?

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 18 Νοέ 2020, 16:52

Ναι, αλλα δεν εχει παιξει ηδη πολλους τετοιους ρολους; του πρακτορα, κατασκοπου κλπ;
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."

Αβατάρι χρήστη
Ιαβερης
Μύστης
Αναρτήσεις: 195
Εγγραφή: 02 Απρ 2013, 01:29

Re: Ποιές ταινίες του 2020 αναμένετε να δείτε?

Ανάρτησηαπό Ιαβερης » 18 Νοέ 2020, 18:53

Ναι, όμως ο Τζέιμς Μποντ είναι Ο πράκτορας. :)
Άδικα περιμένεις να γυρίσει ο τροχός, το χαμστερ πέθανε.

Αβατάρι χρήστη
Χρυσοστομος
Όμορφο Νιάτο
Αναρτήσεις: 4
Εγγραφή: 16 Φεβ 2016, 13:17

Re: Ποιές ταινίες του 2020 αναμένετε να δείτε?

Ανάρτησηαπό Χρυσοστομος » 19 Νοέ 2020, 10:08

Γεια σας και απο εμένα. Ιαβερη ο Τομ Χαρντι δεν νομιζω οτι ειναι καταλληλος για Τζειμς Μποντ. Εχει σκληρά χαρακτηριστικά, εχει έτσι μια αγρια ομορφιά ενω για Τζειμς Μποντ χρειάζεται ένας με πιο εκλεπτυσμένη ομορφιά, μια πιο ευγενής φυσιογνωμία (βλεπε Κονερυ, Μουρ, Κρεγκ). Εμένα τουλαχιστον αυτό μου βγάζει. Ασε που ειναι και κοντός. Ενω ο Χενρι Καβιλ που είπε η Μπιατριξ ειναι ταμαμ για τον ρόλο.


Επιστροφή “Γενικά για το σινεμά”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 2 επισκέπτες