Ποιές ταινίες του 2019 αναμένετε να δείτε

Αβατάρι χρήστη
Σέλιγκμαν
Όμορφο Νιάτο
Αναρτήσεις: 3
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:17

Re: Ποιές ταινίες του 2019 αναμένετε να δείτε

Ανάρτησηαπό Σέλιγκμαν » 13 Ιαν 2019, 18:08

The Beach bum. Ευχαριστώ πολυ τον ζόφο που εκανε το review του Spring breakers και ανακάλυψα αυτον τον σκηνοθετη, που εχει γίνει ένας απο τους αγαπημένους μου.Περιμένω πως και πως να την δω :πανικός: :πανικός:
Sometimes I think I have felt everything I'm ever gonna feel. And from here on out, I'm not gonna feel anything new. Just lesser versions of what I've already felt.

Αβατάρι χρήστη
Θεατής
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 647
Εγγραφή: 07 Οκτ 2016, 19:34

Re: Ποιές ταινίες του 2019 αναμένετε να δείτε

Ανάρτησηαπό Θεατής » 28 Ιαν 2019, 19:09

Το Climax του Gaspar Noe...μια ομάδα χορευτών συναντιούνται για την πρόβα τζενεραλε σε ενα απομονωμένο σχολείο αλλά κάποιος έχει ρίξει στην σανγκρια lsd...
Το να διαβάζεις μεταφρασμένη ποίηση είναι σαν να κολυμπάς με αδιάβροχο...

Αβατάρι χρήστη
Στιλλ Ιλλ
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 506
Εγγραφή: 01 Νοέ 2014, 14:38

Re: Ποιές ταινίες του 2019 αναμένετε να δείτε

Ανάρτησηαπό Στιλλ Ιλλ » 01 Φεβ 2019, 19:56

Tην Ευνοούμενη του Λάνθιμου. Έχω μια αδυναμία στην περίοδο που εκτυλίσσεται αυτή του η ταινία αλλα τον εκτιμώ κιόλας σαν σκηνοθέτη.
I'll show you light now. It burns bright forever. No more blue tomorrows. You on high now, love..

Αβατάρι χρήστη
Θλιμμένη Κουκουβάγια
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 210
Εγγραφή: 18 Νοέ 2018, 00:58

Re: Ποιές ταινίες του 2019 αναμένετε να δείτε

Ανάρτησηαπό Θλιμμένη Κουκουβάγια » 09 Φεβ 2019, 14:15

Το "Once Upon A Time In Hollywood" (απορώ γιατί δεν το έχει πει η Βεατρίκη), και το καινούργιο "Alien" του Ridley Scott!
There are two kinds of spurs, my friend. Those that come in by the door; (††† R.I.P. †††) those that come in by the window.




Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Ποιές ταινίες του 2019 αναμένετε να δείτε

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 09 Φεβ 2019, 14:16

Το ειπα στην αρχη! :ρ
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."

Αβατάρι χρήστη
Θλιμμένη Κουκουβάγια
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 210
Εγγραφή: 18 Νοέ 2018, 00:58

Re: Ποιές ταινίες του 2019 αναμένετε να δείτε

Ανάρτησηαπό Θλιμμένη Κουκουβάγια » 09 Φεβ 2019, 14:47

Πάτησα στην δεύτερη σελίδα χωρίς καν να διαβάσω την πρώτη, συγνώμη!
There are two kinds of spurs, my friend. Those that come in by the door; (††† R.I.P. †††) those that come in by the window.




Αβατάρι χρήστη
Ιαβερης
Μύστης
Αναρτήσεις: 195
Εγγραφή: 02 Απρ 2013, 01:29

Re: Ποιές ταινίες του 2019 αναμένετε να δείτε

Ανάρτησηαπό Ιαβερης » 09 Φεβ 2019, 16:59

Περιμένω να δω το Lion King και το Alladin από τη Ντίσνεϊ, είναι τα δύο αγαπημένα μου κινούμενα σχέδια και είμαι πολύ περίεργος να τα δω. Θα φροντίσω να τα δω στο σινεμά για να τα απολαύσω στο έπακρο.
Άλλη μια ταινία που περιμένει πώς και πώς είναι το The Irishman παραγωγής Netflix. Σκορτσέζε, Πατσίνο, Ντε Νίρο, Τζο Πέσι, Χάρβι Καϊτέλ. Θέλω να πιστεύω ότι θα δούμε κάτι αντάξιο του λαμπερού καστ κι είμαι αισιόδοξος γιατί βρίσκονται στα χέρια ενός έμπειρου σκηνοθέτη που ξέρει τη δουλειά του.
Άδικα περιμένεις να γυρίσει ο τροχός, το χαμστερ πέθανε.

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Ποιές ταινίες του 2019 αναμένετε να δείτε

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 09 Φεβ 2019, 17:16

Και μενα το The Lion King και το Αλαντιν ειναι απο τα αγαπημενα μου της Ντισνευ αλλα δεν μου αρεσει που τα κανουν ριμεικ... :λυγμ: προτιμω παλια καλη Ντισνευ. :) Ασε που δεν μπορω τα 3d animation και γενικα τετοιου ειδους ταινιες, με ξενερωνουν...
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Ποιές ταινίες του 2019 αναμένετε να δείτε

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 04 Μάρ 2019, 00:49

Επισης, περιμενω να δω και το ΙΤ 2 οταν βγει... ακουσα οτι θα ειναι πιο τρομακτικο απο το πρωτο... οποτε αναμενω να το δω κι αυτο.
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."

Αβατάρι χρήστη
Βάγγυ
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 278
Εγγραφή: 08 Οκτ 2014, 01:01

Re: Ποιές ταινίες του 2019 αναμένετε να δείτε

Ανάρτησηαπό Βάγγυ » 04 Μάρ 2019, 01:23

Εγώ από μεταφορά βιβλίου του Κινγκ, ανυπομονώ για το "Νεκρωταφιο ζώων".
"There was no harbor for hope" R. Lupton


Επιστροφή “Γενικά για το σινεμά”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 2 επισκέπτες