"Κακές" ταινίες που εμάς μας άρεσαν.

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: "Κακές" ταινίες που εμάς μας άρεσαν.

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 26 Αύγ 2018, 19:37

Βatman k Robin (1997). Μια απο τις αγαπημενες μου! Δε καταλαβαινω γιατι σε πολλους δεν αρεσε.... :(
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: "Κακές" ταινίες που εμάς μας άρεσαν.

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 09 Σεπ 2018, 10:13

Το Into The Storm (2014) μου αρεσε πολυ. Στο imdb εχει 5,8, ομως εγω ανετα θα εβαζα ενα 9αρι.
Στο Batman & Robin (1997) θα εβαζα ενα 8αρι (στο imdb εχει 3,7!), ηταν πολυ διασκεδαστικη ταινια, παρ'ολο που δεν ειχε πολυ καλες ερμηνειες....
Το Pilgrimage (2017) επισης ηταν πολυ καλο. Στο imdb εχει 5,8, εγω θα εβαζα ενα 9αρι.
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."

Αβατάρι χρήστη
Νικόλας Δε Κιντ
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1449
Εγγραφή: 12 Οκτ 2014, 21:29

Re: "Κακές" ταινίες που εμάς μας άρεσαν.

Ανάρτησηαπό Νικόλας Δε Κιντ » 20 Σεπ 2018, 21:06

Μπιατριξ Κιντο έγραψε:Στο Batman & Robin (1997) θα εβαζα ενα 8αρι (στο imdb εχει 3,7!), ηταν πολυ διασκεδαστικη ταινια, παρ'ολο που δεν ειχε πολυ καλες ερμηνειες....


Αναφορικά πάντως με την συγκεκριμένη ταινία, εκτός του ήταν παταγώδης αποτυχία λίγο έλειψε να καταστρέψει το franchising του Μπάτμαν στο Χόλιγουντ. Μετά από αυτή την ταινία, που χαρακτηρίστηκε από κακογουστιά και έλλειψη αισθητικής, το Χόλιγουντ "έθαψε" τον Μπάτμαν και χρειάστηκαν 9 χρόνια ώστε να τον ξαναφέρει στο προσκήνιο ο Νόλαν με ένα εντελώς διαφορετικό πρότζεκτ!
Ο Κλούνει και ο Σουμάρχερ ζήτησαν επανειλημμένως συγνώμη για αυτή την ταινία και την αποκήρυξαν...
Όσο για τα υπόλοιπα... Από που να ξεκινήσω! :ρ
Ο Μπάτμαν κυκλοφορεί με δική του πιστωτική Bat-card η οποία φαντάζομαι θα έχει και χαμηλό επιτόκιο. :))))
Οι στολές του Μπάτμαν και του Ρόμπιν έχουν θηλές!!!!!!!!!
Η Ούμα Θέρμαν και ο Άρνολντ φοράνε στολές βγαλμένες από το καρναβάλι της Πάτρας... Είναι τόσο γελοίες και άβολες που φαίνεται ξεκάθαρα πως οι άνθρωποι δεν μπορούν να αποδώσουν στους ρόλους τους!
Excuse me... I dislike being touched... an Eastern prejudice

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: "Κακές" ταινίες που εμάς μας άρεσαν.

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 20 Σεπ 2018, 21:59

Αυτο με τις στολες κι εγω το παρατηρησα, λες και βγηκαν απο παρτι μασκε.... :))))
Η ταινια απλα μου αρεσε επειδη ειχε πλακα, οχι οτι ειναι καμια σουπερ παραγωγη....Οντως, ειναι φτηνιαρικη ταινια.... :ρ
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."

Αβατάρι χρήστη
Ασάρα
Μύστης
Αναρτήσεις: 145
Εγγραφή: 30 Δεκ 2017, 10:02

Re: "Κακές" ταινίες που εμάς μας άρεσαν.

Ανάρτησηαπό Ασάρα » 17 Απρ 2019, 10:31

Ξενέρωτας έγραψε:
Αλλου πηγαινε να σατιρισει καποια στοιχεια αλλα μαλλον δεν τα καταφερνε, πχ. δεν καταλαβα που κολλουσε ενας γατος-καρτουν που εμφανιζεται σε 2-3 σκηνες.




Μάλλον αναφορά στον Ρότζερ Ράμπιτ, γενικά στις αμερικάνικες ταινίες/σειρές τους αρέσει συχνά να σατιρίζουν τις ταινίες τύπου buddy cop, όπου δύο χαρακτήρες από εντελώς διαφορετικούς κόσμους πρέπει να συνεργαστούν.

Μια άλλη "κακή" ταινία που μου άρεσε είναι το 2012.
Σίγουρα έχει πολλές σκηνές που δεν είναι ρεαλιστικές αλλά είχε πλάκα και αρκετή δράση.
"When I was four years old, I watched my mother kill a spider... with a teacosy. Years later, I realised it was not a spider - it was my Uncle Harold."

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: "Κακές" ταινίες που εμάς μας άρεσαν.

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 09 Ιουλ 2019, 16:52

To The Nun. Παρ'ολο που πολλοι το "εκραξαν", εμενα μου αρεσε. Μου αρεσε που ηταν ατμοσφαιρικο, ειχε και τα πατροπαραδοτα jumpscares, ειχε και το θρησκευτικο στοιχειο. Ενα απο τα λιγα σημερινα horror films που με εκανε να τρομαξω.
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."


Επιστροφή “Γενικά για το σινεμά”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 1 επισκέπτες