Εφήμερο σουξουμούξου

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Εφήμερο σουξουμούξου

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 11 Ιουλ 2020, 15:37

Μ'αυτό το πλευρό να κοιμάσαι...
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."

Αβατάρι χρήστη
Νικόλας Δε Κιντ
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1449
Εγγραφή: 12 Οκτ 2014, 21:29

Re: Εφήμερο σουξουμούξου

Ανάρτησηαπό Νικόλας Δε Κιντ » 14 Ιουλ 2020, 09:29

Μπιατριξ Κιντο έγραψε:Κι εγω ηθελα να σας πω οτι φευγω διαπαντος απο αυτη τη "λεσχη", αφενος γιατι βαριεμαι που δεν εχει κινητικοτητα και αφετερου διοτι ειπωθηκαν και γενικα λεγονται πραγματα στο σαιτ που ειναι εναντια στις αρχες μου και με στεναχωρουν ταμαλα. Οποτε αντιο και καλη συνεχεια!


Μην μας το κάνεις αυτό. Πως θα αντέξουμε τεεεεεεεετοια στεναχώρια;
Excuse me... I dislike being touched... an Eastern prejudice

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Εφήμερο σουξουμούξου

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 15 Ιουλ 2020, 14:40

Απο ειρωνεια αλλο τιποτε εδω μεσα.. ξερω, δε με χωνεψες ποτε επειδη εχουμε διαφορετικες αποψεις για καποια θεματα..
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Εφήμερο σουξουμούξου

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 16 Ιουλ 2020, 15:31

Η Μπιατριξ Κιντο έχει δίκιο. Δεν μπορώ κι εγώ να καταλάβω τον άσχημο τρόπο που βλέπω από κάποια μέλη εδώ μέσα, σε μια τόσο μικρή παρέα μάλιστα.

Για να πάρω κι εγώ θέση, αγαπητή Μπιατριξ, προσωπικά μου είσαι συμπαθής και στεναχωριέμαι που είπες πως θα φύγεις. Όσον αφορά εμένα, σεβαστή η όποια σου απόφαση, αν και θα χαρώ να δω πως μένεις για να τα λες έστω μαζί μου και να αγνοείς όποιον δεν σου ταιριάζει.

:)
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Αντίβαρο
Μύστης
Αναρτήσεις: 63
Εγγραφή: 31 Μάρ 2020, 18:04

Re: Εφήμερο σουξουμούξου

Ανάρτησηαπό Αντίβαρο » 16 Ιουλ 2020, 19:43

Με κάθε ενδοιασμό, πλέον, για το τι θα γράφω, παραθέτω τα λόγια στο προσωπικό μήνυμα που φρόντισε να μου στείλει η Μπιατριξ το πρωί του Σαββάτου.
"γκει η bi η στρειτ γεννιεσαι, δεν γινεσαι! δεν μπορεις να αλλαξεις απο τη μια στιγμη στην αλλη, εκτος αν την κουνας την αχλαδια και ακομα δε το εχεις παραδεχτει. . κριμα τον αντρα σου.."

Ένα από τα πράγματα που έκανα μπαίνοντας στις δύο λέσχες, ήταν να διαβάσω τις πολιτικές και τους κανονισμούς. Πουθενά δεν έγραφε ότι τα μέλη θα πρέπει να φτάνουν σε ακρότητες ή να ανταλλάσσουν ύβρεις για να γίνει η οποιαδήποτε ενέργεια αποπομπής από το εκάστοτε φόρουμ.

Επειδή, λοιπόν, ακόμα προσαρμόζομαι στις κοινωνικές νόρμες των δύο φορουμς, βρίσκω το θάρρος να γράψω σε ανάλογο ύφος που ταιριάζει στην ΚΛ. Σαν άτομο με κάποια αίσθηση χιούμορ και μπόλικο αυτοσαρκασμό, μου είναι αδιανόητο να δικαιολογήσω το παραπάνω μήνυμα. Να το εκλάβω σαν τρολ, σαν ειρωνεία, ή ακόμα και σαν μνησικακία; Το σίγουρο είναι πως δεν γέλασα.

Φαροφύλακα, και εγώ σαν και εσένα. Δεν μπορώ να καταλάβω τέτοιου είδους συμπεριφορές. Εν έτει, μάλιστα, 2020 να ακούγονται εκφράσεις όπως "κουνάς την αχλαδιά" και με ανάλογο ύφος. Ένα άλλο πράγμα που με προβληματίζει είναι το γεγονός ότι ένα άτομο που φροντίζει τη δημόσια εικόνα του επιμελώς, να βγάζει τόση χολή σε προσωπικά μηνύματα, ιδίως σε άτομα που δεν γνωρίζει. Εν αντιθέσει με εμένα, ο Νικόλας βρήκε το θάρρος να απαντήσει όπως αρμόζει, με ύφος ανάλογο του μηνύματος της Μπιατριξ. Δεν έχω καμία απαίτηση, επειδή κυρίως ξέρω ότι δεν είμαι σε θέση να απαιτήσω το οτιδήποτε, αλλά ελπίζω να προβείς σε εκείνες τις ρυθμίσεις που ανέφερες.
"Μην παίρνετε ναρκωτικά...δεν φτάνουν για όλους" -Ο Τζίμης, ο Τζίμης και η Τζάνις

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Εφήμερο σουξουμούξου

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 16 Ιουλ 2020, 21:16

Απίστευτο. Δεν ξέρω σε ποιο πλαίσιο ήταν η συζήτησή σας, και να πω την αλήθεια δεν πολυκαταλαβαίνω το σχόλιο, αλλά σαν ύφος είναι απαράδεκτο.

Έγραψες πράγματι Μπιατριξ τέτοιο πράγμα; Θα είχε ενδιαφέρον να μας εξηγήσεις το γιατί.
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Εφήμερο σουξουμούξου

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 20 Ιουλ 2020, 19:59

Λοιπόν, για να κλείνουμε όλα αυτά τα άσχημα που γίνανε τελευταία εδώ.

  • Διαγράφεται η Ζαχαρίτσα, κατά παράκλησή της.
  • Διαγράφεται η Θλιμμένη Κουκουβάγια, για διαχρονική όχληση στην Μπιατριξ Κιντο.

Η επικοινωνία της Μπιατριξ Κιντο με το Αντίβαρο ήταν με π.μ. και σε προσωπικό επίπεδο. Δεν έχω καν εικόνα σε πιο πλαίσιο ειπώθηκαν όσα μας έδειξε το Αντίβαρο. Είναι πολύ διαφορετικό τί λέγεται σε μια κατ' ιδίαν επικοινωνία από τί λέγεται δημόσια. Ως εκ τούτου, δεν διαγράφεται η Μπιατριξ Κιντο, κατά πώς το ζητάει έμμεσα το Αντίβαρο. Προσωπικά, θα πρότεινα να διακόψετε την μεταξύ σας αλληλογραφία. Αν δεν κάνω λάθος, υπάρχει λειτουργία "μαύρης λίστας" στην οποία μπορείς να βάλεις κάποιο μέλος, ώστε να μην δέχεσαι μηνύματα και ενοχλήσεις από αυτό. Αυτήν είναι η πρόταση μου για τα μεταξύ σας προβλήματα.

Η Μπιατριξ Κιντο δήλωσε πως φεύγει δια παντός. Καλή συνέχεια στην ζωή σου, Μαρία. Εάν και όποτε θελήσεις να επιστρέψεις βέβαια, από εμένα μπορείς. Και θα πρότεινα και σε σένα να αποφύγεις την επικοινωνία με π.μ., με ανθρώπους με τους οποίους δεν ταιριάζεις, και μπορεί να σου βγει τοξικότητα, κάτι που βλάπτει αποστολέα και παραλήπτη.

Προσωπικά, όταν κάποιος δεν μου ταιριάζει, πράγμα που συμβαίνει συχνά, τον αγνοώ. Δεν χρειάζεται να αλληλεπιδρούμε με ανθρώπους που δεν μας ταιριάζουν. Εδώ είμαστε για να περνάμε καλά. Ήμασταν πέντε άνθρωποι. Ας μείνουμε τρεις.
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Θεατής
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 647
Εγγραφή: 07 Οκτ 2016, 19:34

Re: Εφήμερο σουξουμούξου

Ανάρτησηαπό Θεατής » 21 Ιουλ 2020, 14:08

Ειλικρινά στεναχωριέμαι που μια χούφτα άνθρωποι δεν μπορούμε να επικοινωνήσουμε όμορφα και πολιτισμένα...
Το να διαβάζεις μεταφρασμένη ποίηση είναι σαν να κολυμπάς με αδιάβροχο...

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Εφήμερο σουξουμούξου

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 27 Σεπ 2020, 08:25

Μονο εγω κι ο Ξενερωτας μπαινουμε πια στο σαιτ; για να καταλαβω.. πιο ενεργη ειναι η λεσχη του βιβλιου..
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."

Αβατάρι χρήστη
Βάγγυ
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 278
Εγγραφή: 08 Οκτ 2014, 01:01

Re: Εφήμερο σουξουμούξου

Ανάρτησηαπό Βάγγυ » 28 Σεπ 2020, 12:28

Πάντοτε ήταν πιο ενεργή η ΛτΒ, έχει πολλά περισσότερα μέλη εκεί.
"There was no harbor for hope" R. Lupton


Επιστροφή “Διάφορα Άσχετα”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 2 επισκέπτες