Εφήμερο σουξουμούξου

Αβατάρι χρήστη
Ξενέρωτας
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 306

Re: Εφήμερο σουξουμούξου

Ανάρτησηαπό Ξενέρωτας » 27 Δεκ 2018, 07:48

Τετοια εποχη εκτος απο χριστουγεννιατικες ταινιες, στην τηλεοραση παιζουν και καποιες ταινιες φαντασιας ή απλα παιδικες/οικογενειακες που δεν εχουν σχεση με τα χριστουγεννα (για παραδειγμα, τη Ναρνια νομιζω δεν την εχω πετυχει ποτε σε αλλη εποχη).

Ομως παρατηρησα οτι τα τελευταια χρονια στην τηλεοραση παιζουν ταινιες που δεν ειναι χριστουγεννιατικες, ουτε παιδικες, αλλα παιζουν κυριως τετοια εποχη. Για παραδειγμα Hugo, Life of Pi, και Knowing (Σκοτεινος Κωδικας), τις οποιες τις ειχα ξαναδει αυτη την εποχη, περσι και προπερσι. Και πες οκ, οι δυο πρωτες ειναι διασκευες βιβλιων, φτιαγμενες σε στυλ magic realism που αν και δεν ειναι ουτε χριστουγεννιατικες, ουτε παιδικες, ουτε φαντασιας, εχουν μαγικη ατμοσφαιρα που ταιριαζει με το κλιμα της εποχης.

Το Knowing παλι, εκτος το οτι δεν εχει καμια σχεση με χριστουγεννα, ειναι θριλερ μυστηριου, παρολαυτα την επαιξε χτες, οπως και περσι και ισως προπερσι, λες και δηλαδη την εχουν σταμπαρει σαν "χριστουγεννιατικη" για καποιο λογο. :ωιμέ:
Είμαι στην πολύ φάση δικέ μου, αλλά εσύ ξηγιέσαι στο αλλιώς και μου τη βγαίνεις με κόκκινο να πούμε! -- Γιάννης Δαλιανίδης, 1980ς

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3184

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 27 Δεκ 2018, 13:02

Ένας να της πέρασε λάθος ετικέτα μια φορά, κι έκλεισε το θέμα. :χαχα:
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Νικόλας Δε Κιντ
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1154

Ανάρτησηαπό Νικόλας Δε Κιντ » 27 Δεκ 2018, 20:29

Χρόνια πολλά σε όλους! Καλές γιορτές, πολλές θεάσεις, υγεία και ηρεμία!!! :ναι:
Excuse me... I dislike being touched... an Eastern prejudice

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3184

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 28 Δεκ 2018, 00:11

Χρόνια Πολλά και καλύτερη τύχη με τις ταινίες, το 2019.
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Νικόλας Δε Κιντ
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1154

Ανάρτησηαπό Νικόλας Δε Κιντ » 28 Δεκ 2018, 18:54

Αυτό με την τύχη ήθελα να στο ευχηθώ κι εγώ, μετά τα τελευταία 2αρια και 4αρια σου!! :χαχα:
Excuse me... I dislike being touched... an Eastern prejudice

Επιστροφή “Διάφορα Άσχετα”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 0 επισκέπτες