Ποια ταινία είδες πρόσφατα;

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 580

Re: Ποια ταινία είδες πρόσφατα;

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 14 Ιαν 2019, 17:37

Εμενα δεν μου αρεσει καθολου ο ΦονΤριερ, ουτε οταν η Ουμα Θερμαν παιζει στις ταινιες του... εκει ξενερωνω.. ειδικα το Νυμφομανιακ ειναι απο τις χειροτερες ταινιες που εχω δει ποτε μου :ωιμέ: (για μενα προσωπικα, ετσι; για να μην παρεξηγηθω..).

Εγω ειδα προσφατα το Inside Man (2006) με τον Denzel Washington και τον αγαπημενο μου Clive Owen. Πολυ καλη ταινια, εγω ενα 8ρακι θα εδινα. :πάνω:
When fortune smiles on something as violent and ugly as revenge, it seems proof like no other, that not only does God exist, you're doing His will.

Αβατάρι χρήστη
Νικόλας Δε Κιντ
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1154

Ανάρτησηαπό Νικόλας Δε Κιντ » 15 Ιαν 2019, 09:35

Είδα χθες το "Theatre of Blood" (1973)
Μαύρη κωμωδία δεκαετίας '70 με τον Βίνσεντ Πράις! :))))

Ένας σαιξπηρικός ηθοποιός ονόματι Εδουάρδος Λεοντόκαρδος (!!!) δέχεται μια άσχημη κριτική για τους ρόλους του από κάποιους επιφανείς κριτικούς θεάτρου και αποφασίζει να τους εκδικηθεί!
Απολαυστικός ο Βίνσεντ Πράις στον ρόλο του ημί-τρελου ηθοποιού σε μια ταινία που θα μπορούσε να είναι πραγματικό διαμαντάκι αν δεν έλλειπαν τα γνωστά σεναριακά ατοπήματα και οι υπερβολές προς το κιτς....
Οι φόνοι βασίζονται όλοι σε έργα του Σαίξπηρ κάτι που το βρήκα έξυπνο.
Δλδ ο Λεοντόκαρδος καθαρίζει τους κριτικούς με βάση τα πιο γνωστό έργα του Άγγλου συγγραφέα.

Καλτ φιλμάκι εν τέλει με κάποια καλά στοιχεία οπότε ένα 6/10 το δικαιούται!!!
Excuse me... I dislike being touched... an Eastern prejudice

Αβατάρι χρήστη
Θεατής
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 495

Ανάρτησηαπό Θεατής » 17 Ιαν 2019, 00:25

το the house that jack built το ειδες στην uncut έκδοση?
Το να διαβάζεις μεταφρασμένη ποίηση είναι σαν να κολυμπάς με αδιάβροχο...

Αβατάρι χρήστη
Βάγγυ
Μύστης
Αναρτήσεις: 195

Ανάρτησηαπό Βάγγυ » 19 Ιαν 2019, 00:16

Μόλις είδα το Lady Bird, που ήθελα καιρό να τη δω με τη λατρεμένη Saoirse Ronan. Μου αρέσει τόσο πολύ αυτή η κοπέλα, που πρέπει να υπενθυμίζω στον εαυτό μου πως είμαι στρέιτ :χαχα: (αστειεύομαι αλλά θέλω να δείξω το πόσο καταπληκτική τη βρίσκω :αγαπώ: ). Η κοπέλα είναι ένα πραγματικό ταλέντο, τις αξίζουν όλα τα βραβεία που έχει κερδίσει και όσα θα κερδίσει στο μέλλον γιατί πραγματικά πρέπει θα κερδίσει πολλά. Χαίρομαι πάρα πολύ που είμαι στη γενιά της και που μεγαλώνοντας, όταν θα έχει γίνει πια μεγάλη και τρανή, θα μπορώ να λέω πως την παρακολουθούσα από την αρχή της καριέρας της, απ' όταν έπαιξε το σπαστικό κοριτσάκι στο Atonement και την άτυχη φιγούρα στο The lovely bones. Έχω δει πολλές ταινίες που έχει παίξει αλλά έχω να δω πολλές ακόμη και χαίρομαι. Ένα γνήσιο, ατόφιο διαμάντι η υποκριτική της, η εναλλαγή της προφοράς της κάθε φορά σε ότι ρόλο κι αν παίξει. Λίγοι/ες είναι οι ηθοποιοί που θαυμάζω τόσο πολύ και είμαι σίγουρη πως το μέλλον απλώνεται λαμπρό μπροστά της.
Fan fuct: Αν σε ένα παράλληλο σύμπαν γυριζόταν η ζωή μου σε ταινία, αυτή θα ήθελα να με υποδυθεί. :ρ
"There was no harbor for hope" R. Lupton

Επιστροφή “Οθόνων Διάφορα”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 0 επισκέπτες