Οι σκέψεις μου, τώρα καθώς βλέπω την σειρά/ταινία

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Οι σκέψεις μου, τώρα καθώς βλέπω την σειρά/ταινία

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 26 Ιουλ 2013, 23:45

σειρά: The Walkin Dead

μου κάνει εντύπωση που πυροβολεί τα ζόμπι από πολύ κοντά και εξεπαφής, δίχως να τον απασχολεί αν θα πιτσιλιστεί στο πρόσωπο από αίμα.. Ειδικά με το 45 του, από ένα μέτρο απόσταση και βάλε, θα ήταν εξίσου αποτελεσματικός..

Τώρα στο 2ο επεισόδιο τον βλέπω να διαμελίζει ένα ζόμπι με το τσεκουρι και όλοι να κοιτάνε γύρω-τριγύρω με ακάλυπτα πρόσωπα, και πάλι δίχως να τους απασχολεί αν θα πεταχτεί αίμα στο πρόσωπό τους. Εγώ θα ήμουν σε άλλο δωμάτιο. Και τώρα πιάνει ο άλλος να φορέσει την μάσκα και την ματώνει κι έχει το αίμα ακριβώς μπροστά από το στόμα του, στο ένα εκατοστό.. εεε, κι έπειτα πασαλείβουν τα ρούχα ενώ είναι εύκολο να πάει και στο δέρμα τους (π.χ. στον λαιμό) που μόλις έχουν πει "πρόσεχε μην πάει στα μάτια και στο δέρμα"...
:όχισουλέω:
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Σινεφίλ
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 411
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 15:16

Re: Οι σκέψεις μου, τώρα καθώς βλέπω την σειρά/ταινία

Ανάρτησηαπό Σινεφίλ » 26 Ιουλ 2013, 23:52

Πάει κι αυτή η σειρά, έφαγε Χ... :ρ

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Οι σκέψεις μου, τώρα καθώς βλέπω την σειρά/ταινία

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 27 Ιουλ 2013, 00:39

Όμως συγκινούμαι όταν ο πατέρας βρίσκει τον γιο.. :λυγμ:
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Οι σκέψεις μου, τώρα καθώς βλέπω την σειρά/ταινία

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 27 Ιουλ 2013, 20:32

The Walking Dead s1e4

Δεν μπορώ να καταλάβω την εμμονή τους να πάνε να πάρουνε εκείνον τον ένα συγκεκριμένο σάκο με όπλα σε μια ολόκληρη Ατλάντα. Ένα σωρό αστυνομικά τμήματα, οπλοπωλεία (κι ίσως στρατόπεδα φαντάζομαι) αλλά κι ένα σωρό οπλισμός που είναι παρατημένος εδώ κι εκεί στους δρόμους από τον στρατό. Βασικά, με λίγη μελέτη θα γύριζαν με τανξ από αυτά υπάρχουν στους δρόμους ή με τζιπ με πολυβόλο. Και γιατί κάνει έπειτα κι ο Λατίνος τόση βαβούρα για τον σάκο με τα όπλα σε μια Ατλάντα γεμάτη όπλα;

και ρε γμτ. κολλάω και σε κάθε λεπτομέρεια.. Εκείνον που "ξέφυγε" κι έσκαβε αδιάκοπα και φόβιζε τα παιδάκια, γιατί τον δέσαν σε ένα δέντρο ακριβώς μπροστά στα παιδάκια που κάνουν τα μαθήματά τους; κι όχι κάπου πιο πέρα να μην τον βλέπουνε; Αφού τα φόβιζε;

Image
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: Οι σκέψεις μου, τώρα καθώς βλέπω την σειρά/ταινία

Ανάρτησηαπό Ίζι » 28 Ιουλ 2013, 21:28

Φαροφύλακας έγραψε:Όμως συγκινούμαι όταν ο πατέρας βρίσκει τον γιο.. :λυγμ:

O οποίος γιος είναι το πιο εκνευριστικό παιδάκι στην ιστορία της τηλεόρασης. Τέταρτη σεζόν πάμε και ακόμα να τον φάει κανένα ζόμπι :μαναι:
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson

Αβατάρι χρήστη
Πολύνιους
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 529
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 18:21

Re: Οι σκέψεις μου, τώρα καθώς βλέπω την σειρά/ταινία

Ανάρτησηαπό Πολύνιους » 02 Σεπ 2013, 18:45

Καθώς έβλεπα το "Κυριακάτικο ξύπνημα" του 1954 ήθελα να βγάλω τον εαυτό μου από την διάθεση πως βλέπω "ελληνική ταινία" και όλα αυτά που βλέπω έχουν βγει από το χρονοντούλαπο της Ελλάδας και προσπάθησα να την δω με άλλο μάτι, πιο αποστασιοποιημένο, όπως θα παρακολουθούσα μια ταινία του '54 από άλλη χώρα. Μου ήταν κάπως δύσκολο βέβαια, αλλά εντέλει αφέθηκα σ' αυτό αρκετά, ειδικά στις σκηνές που έδειχνε το εργένικο δωμάτιο του Χορν με το πιάνο του και την ακαταστασία του και σε μερικά αστεία που η αίσθηση του χιούμορ ήταν αρκετά κοντά μου.

Εσείς όταν βλέπετε "ελληνικές ταινίες" έχετε την ίδια αίσθηση όπως όταν βλέπετε μια οποιαδήποτε άλλη ταινία; Εγώ από μικρή μέχρι τώρα, ενώ μ' αρέσει πολύ να βλέπω ελληνικές ταινίες, πάντα έχω την αίσθηση ότι την βλέπω με τους γονείς μου και έτσι περνάει ευχάριστα η ώρα, αλλά ότι κατά βάθος είναι βαρετή και το τι μπορεί να μου προσφέρει έχει ένα ταβάνι. Λυπάμαι που το λέω και θα προσπαθήσω να το αλλάξω τώρα που το συνειδητοποίησα.
σεξ και ντραγκζ και ροκ και ρολ

Αβατάρι χρήστη
Πολύνιους
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 529
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 18:21

Re: Οι σκέψεις μου, τώρα καθώς βλέπω την σειρά/ταινία

Ανάρτησηαπό Πολύνιους » 03 Σεπ 2013, 01:39

Έβαλα να δω το "Μια ζωή την έχουμε" (1958) με την Υβόν Σανσόν και τον Δημήτρη Χορν και καθώς έριξε διαφήμιση το YouTube είπα να την δω ολόκληρη, σα να έβλεπα την ταινία στην τιβί κ ήταν η πρώτη φορά που η διαφήμιση είχε νόημα κ πλάκα, για 'μένα :))))


σεξ και ντραγκζ και ροκ και ρολ

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Οι σκέψεις μου, τώρα καθώς βλέπω την σειρά/ταινία

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 12 Σεπ 2013, 22:07

breaking bad s05e11

βλέπω την "απολογία" του Ουόλτερ.. Καλά, δεν έχει ταίρι και ταιριασμό, αυτός ο άνθρωπος!! :μπρ: :))))
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Σινεφίλ
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 411
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 15:16

Re: Οι σκέψεις μου, τώρα καθώς βλέπω την σειρά/ταινία

Ανάρτησηαπό Σινεφίλ » 12 Σεπ 2013, 23:10

Ρε παιδιά, για θυμίστε μου... Η 5η σεζόν είναι η τελευταία που βγήκε; Μέχρι πέρσι είχαμε δει και την 4η;

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Οι σκέψεις μου, τώρα καθώς βλέπω την σειρά/ταινία

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 12 Σεπ 2013, 23:16

η 5η απλά, για κάποιον λόγο, χωρίστηκε στα δύο. Πέρσι είδαμε την 5η σεζόν μέχρι το 8ο επεισόδιο και φέτος συνεχίζουμε με την 5η σεζόν από το 9ο..
:ναι:
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."


Επιστροφή “Οθόνων Διάφορα”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Google [Bot] και 8 επισκέπτες