Black Mirror (2011- )

Αβατάρι χρήστη
Βάγγυ
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 278
Εγγραφή: 08 Οκτ 2014, 01:01

Re: Black Mirror (2011- )

Ανάρτησηαπό Βάγγυ » 09 Δεκ 2018, 15:32

Είπα να την ξεκινήσω κι είδα το πρώτο επεισόδιο την προηγούμενη βδομάδα και με αποθαρρυνε λίγο για τα υπόλοιπα. Μπόρεσα να καταλάβω την όλη λογική του επεισοδίου αλλά για τα γούστα μου πάρα ηταν... σκληρό. Απ' ότι διαβάζω όμως, δε συνεχίζουν όλα στα ίδιο κλίμα; Να βάλω και το δεύτερο;
"There was no harbor for hope" R. Lupton

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: Black Mirror (2011- )

Ανάρτησηαπό Ίζι » 09 Δεκ 2018, 17:54

Βάγγυ μου αυτή η ΣΕΙΡΑΡΑ πάσχει από πρώτο επεισόδιο. Στ' αλήθεια πιστεύω ότι αν έλειπε θα είχε πολύ μεγαλύτερο κοινό. Συνέχισέ τη... Δεν έχει καμία σχέση το ύψος της με αυτό του πρώτου επεισοδίου.
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson

Αβατάρι χρήστη
Βάγγυ
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 278
Εγγραφή: 08 Οκτ 2014, 01:01

Re: Black Mirror (2011- )

Ανάρτησηαπό Βάγγυ » 10 Δεκ 2018, 01:30

Η αλήθεια είναι ότι την είχα ξεγράψει κι έτυχε απλά να ανανεώσεις το νήμα στη Λέσχη και να διαβάσω τα σχόλια. Και διαβάζοντας τα, λέω να δεις που θα αξίζει. Αφού το λες λοιπόν, σε εμπιστεύομαι.;) Θα του δώσω την ευκαιρία του. :)
"There was no harbor for hope" R. Lupton

Αβατάρι χρήστη
Νικόλας Δε Κιντ
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1449
Εγγραφή: 12 Οκτ 2014, 21:29

Re: Black Mirror (2011- )

Ανάρτησηαπό Νικόλας Δε Κιντ » 10 Δεκ 2018, 09:10

Βάγγυ μην μασάς!! :))))
Το πρώτο επεισόδιο είναι τέρμα χαζό! Όταν δεις όμως τα υπόλοιπα θα μας θυμηθείς! :ναι:
Excuse me... I dislike being touched... an Eastern prejudice

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Black Mirror (2011- )

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 11 Δεκ 2018, 09:15

Δεν χρειάζεται καν να τα πάρεις με την σειρά. Αυτοτελή είναι, οπότε μπορείς αν θες να διαλέξεις τυχαία επεισόδια.
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: Black Mirror (2011- )

Ανάρτησηαπό Ίζι » 11 Δεκ 2018, 10:33

Νικόλας Δε Κιντ έγραψε:Είδα το 4ο επεισόδιο του 4ου κύκλου. "Hang the Dj". :ναι:

Μου άρεσε αρκετά. Απρόβλεπτο, σφιχτοδεμένο και αρκετά έξυπνο.
Στα τελευταία μόλις λεπτά του επεισοδίου διαπιστώνει κανείς περί τίνος πρόκειται!


Κοίτα να δεις που κι αυτό ακόμα κατέληξε να γίνει σπόιλερ για μένα. Δεν σου τη λέω, το έχω κάνει κι εγώ άπειρες φορές. Να πω δηλαδή ότι κάτι έχει twist ή έχει απρόβλεπτο τέλος κ.λπ. Αλλά λέω να μην το ξανακάνω.

Με το που το βάλαμε χθες το επεισόδιο με τον Ίζουαλ, του είπα "ααα γι' αυτό διάβασα ότι έχει απρόβλεπτο τέλος κι ότι δεν καταλαβαίνεις τι γίνεται μέχρι τα τελευταία λεπτά". Κι έτσι βαλθήκαμε να φτιάχνουμε θεωρίες απ' την πρώτη στιγμή και να παρατηρούμε διάφορα που ίσως θα είχαμε αγνοήσει σε άλλη περίπτωση. Τελικά καταλάβαμε πολύ γρήγορα τι παιζόταν :χαχα:

Βέβαια, δεν μπορώ να πω, το καταχάρηκα το επεισόδιο. :προσκυνώ:
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson

Αβατάρι χρήστη
Νικόλας Δε Κιντ
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1449
Εγγραφή: 12 Οκτ 2014, 21:29

Re: Black Mirror (2011- )

Ανάρτησηαπό Νικόλας Δε Κιντ » 11 Δεκ 2018, 11:07

Χαχαχαχαχαχα!
Έχεις δίκιο Ίζι, αν το ξέρεις το περιμένεις...
Να σου πω βέβαια, εγώ το έχω ξεχάσει εντελώς το επεισόδιο!! :ανέκφραστος:
Excuse me... I dislike being touched... an Eastern prejudice

Αβατάρι χρήστη
Στιλλ Ιλλ
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 506
Εγγραφή: 01 Νοέ 2014, 14:38

Re: Black Mirror (2011- )

Ανάρτησηαπό Στιλλ Ιλλ » 29 Δεκ 2018, 22:27

Παιδιαααααααααααααααααααα !!!

Κυκλοφόρησε το πρώτο επεισόδιο της πέμπτης σεζόν. Την αγαπώ αυτή την σειρά, δεν σταματά ποτέ να με εκπλήσσει και να με παρασύρει. Απίστευτος θαυμασμός για τον Brooker που δημιούργησε πρωτοποριακή τηλεόραση, ξεπερνώντας οτιδήποτε άλλο παίζεται αυτή την στιγμή. :ναι:

Ουτε να αρχίσω να περιγράφω δεν μπορώ. I'm stunned. :προσκυνώ:
I'll show you light now. It burns bright forever. No more blue tomorrows. You on high now, love..

Αβατάρι χρήστη
Σάωρη
Μύστης
Αναρτήσεις: 65
Εγγραφή: 28 Ιαν 2016, 11:39

Re: Black Mirror (2011- )

Ανάρτησηαπό Σάωρη » 30 Δεκ 2018, 22:34

Αν δεν σου έχουν πει ή δεν το έχεις διαβάσει ότι τα επεισόδια είναι αυτοτελή και μπορείς να τα δεις μπερδεμένα, θα ξεκινήσεις όπως οι περισσότεροι και θα φάνε ένα ψιλοσοκάρισμα.
Αλλά αν και δεν είναι από τα είδη που βλέπω συνήθως, πραγματικά ήταν από τις σειρές που δικαίως έβλεπα το ένα επεισόδιο μετά το άλλο. Προσεγμένα και τα περισσότερα πολύ ωραία, πραγματικά ήταν από τις σειρές που απόλαυσα μέσα στο '18.

Μου είπαν ότι χθες ή προχθές βγήκε και η ταινία.

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Black Mirror (2011- )

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 31 Δεκ 2018, 21:12

Σάωρη έγραψε:Μου είπαν ότι χθες ή προχθές βγήκε και η ταινία.


Την είδα. Δεν μου πολυάρεσε, σε αντίθεση με σχεδόν όλα τα επεισόδια της σειράς.
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."


Επιστροφή “Ε.Φ., Φανταστικό”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 0 επισκέπτες