Ποια ταινία/σειρά θα δώ σήμερα;

Αβατάρι χρήστη
Τραβιατα
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 380
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 23:12

Re: Ποια ταινία/σειρά θα δώ σήμερα;

Ανάρτησηαπό Τραβιατα » 13 Αύγ 2013, 00:16

Λεω να δω το heat.

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Ποια ταινία/σειρά θα δώ σήμερα;

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 13 Αύγ 2013, 00:59

Εγώ είδα το μισό "No Country for Old Men" μέχρι τα μισά... Πολύ καλό.

Το υπόλοιπο αύριο. ;)
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Πολύνιους
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 529
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 18:21

Re: Ποια ταινία/σειρά θα δώ σήμερα;

Ανάρτησηαπό Πολύνιους » 15 Αύγ 2013, 18:43

Ελπίζω να βρω επιτέλους λίγο χρόνο το βράδυ να δω μια ταινούλα. Αν όλα πάνε κατ'ευχήν θέλω να δω τους εραστές τις γέφυρας :γιούπι:
σεξ και ντραγκζ και ροκ και ρολ

Αβατάρι χρήστη
Τραβιατα
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 380
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 23:12

Re: Ποια ταινία/σειρά θα δώ σήμερα;

Ανάρτησηαπό Τραβιατα » 17 Αύγ 2013, 21:05

Λεω να δω το μπαμπουλες στο πανεπιστημιο.

Αβατάρι χρήστη
Πολύνιους
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 529
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 18:21

Re: Ποια ταινία/σειρά θα δώ σήμερα;

Ανάρτησηαπό Πολύνιους » 18 Αύγ 2013, 15:39

Πολύνιους έγραψε:Ελπίζω να βρω επιτέλους λίγο χρόνο το βράδυ να δω μια ταινούλα. Αν όλα πάνε κατ'ευχήν θέλω να δω τους εραστές τις γέφυρας :γιούπι:


Ισχύει και για σήμερα αυτή η ανάρτηση. :))))
σεξ και ντραγκζ και ροκ και ρολ

Αβατάρι χρήστη
Πολύνιους
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 529
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 18:21

Re: Ποια ταινία/σειρά θα δώ σήμερα;

Ανάρτησηαπό Πολύνιους » 29 Αύγ 2013, 22:21

Σήμερα καλώς εχόντων των πραγμάτων θα δω με την κολλητή μου το Sedmikrasky aka Daisies (1966) που μου την είχε προτείνει η αδερφή μου κ φαίνεται τέλεια. Είναι τσεχοσλοβάκικη κ με κέντρο την γυναίκα :))))
σεξ και ντραγκζ και ροκ και ρολ

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: Ποια ταινία/σειρά θα δώ σήμερα;

Ανάρτησηαπό Ίζι » 30 Αύγ 2013, 21:29

Σκέφτομαι για σινεμαδάκι αύριο. Παίζεται η καινούρια του Γούντι Άλεν, το Blue Jasmine. Βαθμολογία imdb 7,9!
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson

Αβατάρι χρήστη
Πολύνιους
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 529
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 18:21

Re: Ποια ταινία/σειρά θα δώ σήμερα;

Ανάρτησηαπό Πολύνιους » 01 Σεπ 2013, 18:06

Έβαλα το "Κυριακάτικο ξύπνημα" με τον Χορν και την Λαμπέτη. Ξεκινάει με την φράση "Αθήνα και ξημερώνει Κυριακή, αργά, ήρεμα, μελωδικά με το γλυκό λάλημα των κοκοριών" κ λέω να την δω για να νιώσω λίγο αυτό το ειδυλλιακό ξύπνημα, που δεν μοιάζει καθόλου με το σημερινό δικό μου. :ρ
σεξ και ντραγκζ και ροκ και ρολ

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: Ποια ταινία/σειρά θα δώ σήμερα;

Ανάρτησηαπό Ίζι » 01 Σεπ 2013, 18:29

Είδα τελικά το Blue Jasmine και μου άρεσε αρκετά. Οι ερμηνείες τέλειες.

Το θέμα είναι πώς το είδα... Ο κινηματογράφος (δεν ξέρω αν επιτρέπεται να πω ποιος), ένας από τους ωραιότερους στην Αθήνα, πούλησε στον κόσμο ΠΟΛΥ περισσότερα εισιτήρια απ' τις διαθέσιμες θέσεις. Υπήρχε και κάποια προσφορά μέσω ίντερνετ. Εμείς, πάντως πληρώσαμε 8 ευρώ το άτομο (4 άτομα) αγοράζοντας την είσοδό μας στον χώρο, όχι όμως και 4 θέσεις! Μπήκαμε 5 λεπτά πριν την έναρξη της ταινίας. Στον χώρο γινόταν χαμός, οι άδειες θέσεις ήταν ελάχιστες και ποτέ δύο-δύο μαζί, οι όρθιοι πολλοί, και γενικά επικρατούσε φασαρία. Ζητήσαμε απ' τους υπαλλήλους να μας βρουν θέσεις να καθίσουμε, και μας έδειξαν μια ξαπλώστρα απ' αυτές που χρησιμοποιούν τα παιδιά για να καθίσουν μπροστά-μπροστά. Τελικά βρήκαμε μόνοι μας ακόμα δύο πλαστικές θέσεις κινηματογράφου (η μια σκισμένη), και πήραμε και μια απ' τις ξύλινες καρέκλες που χρησιμοποιούσαν οι υπάλληλοι του κυλικείου.

Το θέμα ήταν ότι δεν είχαμε πού να βάλουμε τις θέσεις αυτές, το σινεμά ήταν τίγκα. Τελικά φτιάξαμε έναν κύκλο μ' αυτές στον αριστερό διάδρομο, ακριβώς μπροστά στην οθόνη και πλάγια. Εμένα μου έλαχε η ξαπλώστρα (δεν λέω, πλάκα είχε). Στραβολαίμιασα για να δω την ταινία! Ήθελα απ' την αρχή να φύγω ζητώντας πίσω τα χρήματα του εισιτηρίου, όμως η παρέα ήθελε να το δει οπωσδήποτε. Απαράδεκτη συμπεριφορά... Ο κινηματογράφος δεν είναι λεωφορείο, όπου αναγκαστικά κάθεσαι όρθιος ή βολεύεσαι όπως να 'ναι σε μια γωνιά αν δεν βρεις θέση! :οργή:
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Ποια ταινία/σειρά θα δώ σήμερα;

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 01 Σεπ 2013, 19:15

ε ναι, φυσικά και να πεις ποιο σινεμά ήτανε...
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."


Επιστροφή “Οθόνων Διάφορα”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 1 επισκέπτες