"Σκηνοθετείτε" το χώρο σας όταν βλέπετε ταινία;

Αβατάρι χρήστη
Κόρτο Μαλτέζε
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 315
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 09:41

Re: "Σκηνοθετείτε" το χώρο σας όταν βλέπετε ταινία;

Ανάρτησηαπό Κόρτο Μαλτέζε » 02 Απρ 2013, 09:33

Εγώ δεν έχω κάποιες στάνταρ προϋποθέσεις για να δω μια ταινία. Ε σίγουρα θα προτιμήσω μια άνετη θέση αλλά αυτό νομίζω ότι είναι απλή λογική και όχι σκηνοθεσία :)
Ήθελα να γράψω κάτι βαθυστόχαστο αλλά δεν μου έρχεται τώρα

Αβατάρι χρήστη
Άνθρωπος Χωρίς Όνομα
Μύστης
Αναρτήσεις: 100
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 22:04

Re: "Σκηνοθετείτε" το χώρο σας όταν βλέπετε ταινία;

Ανάρτησηαπό Άνθρωπος Χωρίς Όνομα » 02 Απρ 2013, 09:48

Έχει τύχει να ξεκινώ να παρακολουθήσω μια ταινία έχοντας όλο το θεωρητικό υπόβαθρο σκηνοθετημένο και η ταινία, στο εικοσάλεπτο να πάρει θέση σουβέρ .Σε άλλες περιπτώσεις ταινίες που θεώρησα οτι θα τις δω στο "φτερό", να με κάνουν να πιαστώ διπλωμένος σε μια καρέκλα . αφού δεν κουνήθηκα απο την θέση μου .
Σε γενικές γραμμές, μια λεμονίτα και τα τσιγάρα μου, αρκούν για να παρακολουθήσω μια ταινία .
There's Two Kind of People, my friend, Those With Loaded Guns and Those Who Dig

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: "Σκηνοθετείτε" το χώρο σας όταν βλέπετε ταινία;

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 02 Απρ 2013, 10:11

Λεμονίτα ο ένας, Ζελίτα ο άλλος... μήπως μου ξεφεύγει κάτι εδώ πέρα; μήπως ξέρετε κάτι παραπάνω; μήπως θα πρέπει να αναθεωρήσω; :χμ:
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Σινεφίλ
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 411
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 15:16

Re: "Σκηνοθετείτε" το χώρο σας όταν βλέπετε ταινία;

Ανάρτησηαπό Σινεφίλ » 02 Απρ 2013, 10:35

Άνθρωπος Χωρίς Όνομα έγραψε:Σε γενικές γραμμές, μια λεμονίτα και τα τσιγάρα μου, αρκούν για να παρακολουθήσω μια ταινία .


Λεμονίτα και εγώ! :γιούπι: :μιαμ:

Εγώ, να πω την αμαρτία μου, προτιμώ να βλέπω ταινίες μόνη μου, γιατί δεν θέλω τίποτα και κανέναν να μου αποσπά την προσοχή. Αν τύχει και βρίσκεται κάποιος μαζί μου, πρέπει να τηρήσει σιγή ιχθύος (στις κωμωδίες του επιτρέπω να γελάει).

Δεν συνηθίζω να τρώω, αλλά τα ποπκορν δεν με χαλάνε. :)

Αβατάρι χρήστη
Γλωσσολάγνος
Κοινωνός
Αναρτήσεις: 21
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 22:04

Re: "Σκηνοθετείτε" το χώρο σας όταν βλέπετε ταινία;

Ανάρτησηαπό Γλωσσολάγνος » 02 Απρ 2013, 13:50

Φαροφύλακας έγραψε:Λεμονίτα ο ένας, Ζελίτα ο άλλος... μήπως μου ξεφεύγει κάτι εδώ πέρα; μήπως ξέρετε κάτι παραπάνω; μήπως θα πρέπει να αναθεωρήσω; :χμ:


Ζελίτα θα βρεις μόνο στην Κρήτη. Έχω να τη γευτώ 14 ολόκληρα χρόνια, από τότε που επισκέφτηκα τελευταία φορά το νησί. Πρόκειται για ανθρακούχο αναψυκτικό με γεύση μπανάνα, το οποίο βρήκα υπέροχο τόσο σαν ιδέα όσο και πίνοντάς το. :)

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: "Σκηνοθετείτε" το χώρο σας όταν βλέπετε ταινία;

Ανάρτησηαπό Ίζι » 02 Απρ 2013, 14:58

Επειδή βλέπω μια ταινία (ή ένα-δυο επεισόδια σειράς) σχεδόν κάθε βράδυ, δεν μου επιτρέπω το τσιμπολόγημα (βέβαια κινηματογράφος χωρίς ποπκορν απλά δεν γίνεται). Δεν θέλω πολλά, μια κουβερτούλα. Απλά να παίζει στην οθόνη της τηλεόρασης η ταινία. Δεν κάθομαι να δω ταινία σε οθόνη υπολογιστή. Σειρές πάλι, ναι... :ουχ:
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson

Αβατάρι χρήστη
Μαντυ
Κοινωνός
Αναρτήσεις: 35
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 21:36

Re: "Σκηνοθετείτε" το χώρο σας όταν βλέπετε ταινία;

Ανάρτησηαπό Μαντυ » 02 Απρ 2013, 15:14

τρελη σκηνοθεσια δεν πεφτει αλλα δεν μπορω με τιποτα να μου λενε συνεχεια μη μιλας κ μη μιλας.. :ουχ:
αν ηταν την εβλεπα κ μονη μου..θελω κ λιγα σχολιακια..
επισης δεν μπορω πολυ δυνατα τον ηχο,τον θελω σε λογικα επιπεδα. χαμηλος φωτισμος φυσικα κ κατι σε κρασι,μπυρα κ κανα τσιμπολογημα δεκτα
I 'm not bad, i 'm just drawn that way

Αβατάρι χρήστη
Γλωσσολάγνος
Κοινωνός
Αναρτήσεις: 21
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 22:04

Re: "Σκηνοθετείτε" το χώρο σας όταν βλέπετε ταινία;

Ανάρτησηαπό Γλωσσολάγνος » 02 Απρ 2013, 17:56

Μαντυ έγραψε:τρελη σκηνοθεσια δεν πεφτει αλλα δεν μπορω με τιποτα να μου λενε συνεχεια μη μιλας κ μη μιλας..


Εγώ πάντως θα σου το έλεγα! :φρύδια: Το ιδεώδες για μένα είναι ο μηδενικός σχολιασμός, για να μπορώ να μπαίνω απόλυτα στην ατμόσφαιρα της ταινίας, αλλά κάνω και παραχωρήσεις: ένας σχολιασμός ανά μισάωρο είναι δεκτός, και περιορίζεται σε κάτι σαν: «―Ωχ! Ρε σύ αυτός πού έπαιζε; ―Χμμμ... νομίζω στο Midnight in Paris. ―Α μπράβο, εκεί.»
Τελευταία αλλαγή από Γλωσσολάγνος στις 02 Απρ 2013, 18:25, στο σύνολο 1 αλλαγή.

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: "Σκηνοθετείτε" το χώρο σας όταν βλέπετε ταινία;

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 02 Απρ 2013, 18:24

Ομοίως, όσον αφορά το κουσκούς :κόλλα5: που μας το ρίχνει ευπρεπώς σαν σχολιασμό εδώ η Μαντυ. :ρ
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Μαντυ
Κοινωνός
Αναρτήσεις: 35
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 21:36

Re: "Σκηνοθετείτε" το χώρο σας όταν βλέπετε ταινία;

Ανάρτησηαπό Μαντυ » 02 Απρ 2013, 18:45

μα προσπαθησα να το θεσω πολυ διπλωματικα..λιγα σχολιακια..
δε θα βρω ποτε συμπαραστατη σ'αυτο το θεμα :roll:
I 'm not bad, i 'm just drawn that way


Επιστροφή “Οθόνων Διάφορα”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 1 επισκέπτες